Itthagyjam az egyetemet? Jelentkezzek másikra?

Figyelt kérdés

Gazdálkodás és menedzsment szakra járok.Alapvetôen mindig is a politika érdekelt és ezért jelentkeztem gazdasági szakra.Azt gondoltam ez egy olyan szak,ami megtanít elvezetni egy országot vagy legalábbis hasznát venném politikai pályához.

De rá kellett jönnöm,hogy semmi köze nincs hozzá.Itt azt tanuljuk,hogy hogyan legyünk vállalkozók és hogy kell elvezetni a vállalkozást.Engem nem érdekel az üzleti világ.Nem akarok se vállalkozó se üzletember lenni.Rendes közgazdaságtan minimális van,levizsgáztam közgáz alapjaiból,de fingom sincs róla,hogy működik a közgazdaság.

Gondolkodok rajt,hogy jövőre újra jelentkezek az NKE Államtudományi és Közigazgatási Karára vagy pedig a Rendészettudományi Karra



2018. dec. 20. 15:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szociológiát sokan tipikus büfészaknak nevezik. Szerintem egy sima BSc alapképzéssel ezen a területen nem sokra jutsz.


Sokkal többet érne bármely gazdasági szak, de szerintem még a politilógia is. Az utóbbival legvégső esetben akár únságíró is lehetsz, és részben ugyanúgy azzal foglalkozol ami érdekel, amiről a diplomád maga is szól. A politikáról.

2018. dec. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"Megtanít elvezetni egy országot" 😂 aranyos vagy
2018. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát a közigazgatásszervező szak nem jó?


Vagy pedig a rendészeti igazgatási [biztonsági] szak?Ez egy civil szak a rendőrtisztin belül,többnyire jogi és társadalomtudományi tárgyak vannak.

2018. dec. 23. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!