Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha rengeteg rosszat is hallani...

Ha rengeteg rosszat is hallani bizonyos szakokról, azok által nyújtott elhelyezkedési lehetőségekről, a képzés színvonaláról, a kapható diploma megbecsüléséről a munkáltató részéről, mégis mi hajt/hajtott titeket hogy elkezdjétek ezeket a szakokat?

Figyelt kérdés

Főként az élelmiszer-, a környezetvédelmi-, és a természetvédelmi mérnöki képzések köre érdekelne.

Vegyész technikus vagyok és jelenleg laborban dolgozom, egész szép fizetésért. Azonban valahogy mindig is tanulni szetettem volna. Úgy érzem több van bennem, több szeretnék lenni. Így sokszor gondoltam arra hogy munka mellett továbbtanulnék. Azonban évek óta a levelezői képzéseken csak a fentebb említett szakok indulnak, vegyészmérnök pedig csak Debrecenben van, ami számomra megközelíthetetlen. Érdemes a fenti szakokat elvégezni? Valóban "több" leszek? Vagy csupán idő, pénz és energiapazarlás lenne?

Jelenleg folyamatos műszakban nettó 270 ezer körül keresek. A felvi. hu, "végzés utáni kilátások" részén azonban egyik helyen sem látok ennyi számolt bruttó bért. Létezik, vagy van olyan ismerősötök, aki a fenti szakok diplomásaként ennyit vagy ennél jóval többet keres? Minden tapasztalat, tanács érdekel a témában.



2018. dec. 22. 05:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezekkel a kérdésekkel a GYK-n, hogy boldog-boldogtalan, laikus- hozzáértő hozzászól, s az itt leírt információk (ha pont nem annyi bocsika) 70%-a nettó hülyeség.

Általában ezeknél a kérdéseknél vannak a negatív és pozitív kommentelők.

Negatívak: BÜFÉSZAK, ÁRUFELTÖLTŐKÉPZŐ, meg ha nem vagy mérnök/informatikus/orvos, akkor egy nulla ember vagy zéró jövőképpel.

Meg vannak a "külföldön a p-t is kinyalják ezzel a szakkal, csak ezen az ótvar helyen, amit Magyarországnak hívnak fogsz alacsony bérrel rendelkezni".


Na ezeket, konkrétan hesegessed elfele.

1. Kezdőként senki sem fog megkeresni rengeteg pénzt.

Azért 1. dolgozni kell 2. tanulni, folyton folyton tanulni és a különböző skilleket fejleszteni ( különböző szakirányoknál mélyebb ismeret, publikáció, nyelvtanulás ( az mindig praktikus ) ) és máris magad mögött tudod a pályakezdő emberek 70%-át.

Az agrármérnök szakokkal leginkább az a probléma, hogy boldog-boldogtalan beiratkozhat, mert a ponthatárok nagyon alacsonyak, meg levelezőn is végezhető. (plusz a jelentkezésnél a matematikán kívül már reáltárgyat nem kérnek, sőőt, nyelvvel és magyarral is bekerülhetsz)


Ez mit jelent a gyakorlatban?

- Laikus ember felmegy a netre: Jééé, mérnök? Huhh hát azok sokat keresnek, gyorsan el is végzem mondjuk a természetvédelmi mérnököt ( amúgy is de rohadt jól hangzik a neve, ha a család is kérdezi akkor le lesznek nyűgözve hogy milyen hasznos szak ).

Mit csinál?

Vért izzad minden tárgyra, mert nem érdekelte, csak az motiválta, hogy mérnök meg az tuti jól fizet.

Nem nézett utána mélyebben a témáknak.

Na, meg az ilyen ember mikor tanul nyelvet?

Tehát kikerülnek, teljesen nehéz területre, semmilyen nyelvtudással és teljesen hiányos ismeretekre.


Egy BME-s oktatónak van fent egy videója: Orosz László? azt hiszem így hívják, aki az egyik videóban mondja, ha rosszul verjük be a patkószeget a ló nem képes menni, nem megy a ló, a harcos elesik és elveszítjük a csatát. ( nagyjából ezt mondta el ).

Vagyis, ezzel arra célzott, hogy te kiadhatsz a kezed ügyéből szar diplomát, nem fogják azt mondani, hogy ezért a papírért téged betanítunk, megtanítunk arra, amire NEKED kellett volna SAJÁT magad.


Ezzel az egésszel azt akarom neked mondani, hogy tűzz ki magad elé egy célt, s kezdj el azon gondolkodni/úgy alakítani a dolgaidat, hogy azt minél jobban meg tudd csinálni.


A felvi.hu-ra meg ne hagyatkozz. Általában ez úgy működik, hogy a volt hallgatókat felkerik egy-egy kérdőívvel, hogy töltsék ki ( régi e-mail címekre postáznak, spam mappába egy e-mailt, aminek a tárgya olyan hosszú, hogy senki sem nézi meg magát az e-mail se, plusz az Oktatási hivatal küldi ki, gondolhatod ).

Azt pedig kitölti éppen az, akinek ideje, kedve van. Tehát nem a volt hallgatók 100%-át fedi le a kérdőív-kitöltők.


Nekem egy ismerősöm környezetmérnök Bsc-t és Msc-t végzett, most meg biztosításokat köt. ( teljesen összeillik a kettő, nem?)


Keresd mindig azokat a lehetőségeket ahol úgy érzed, hogy fejlesztheted magad.

2018. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!