Ki minek tudna elképzelni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 450 pontom van kb., német-angol emelttel. (90 és 80 százalékosak). Törim 90%, matekom 85%, magyar 95%.

2018-ban érettségiztem, szeretem a logikus dolgokat, matekkal sincs nagy bajom, de nem tudnék számokkal dolgozni egész életemben, ezért a gazdasági szakok kilőve.

Szeretek tanulni, nagy presztízsű munkát szeretnék végezni, ezért is gondolkozom a jogon. A családi háttér is meglenne hozzá. (szakmai)

Viiszont nem vagyok "hobbitörténész". Elvagyok a törivel de nem volt a kedvencem soha. Ez hátrány?


Már mindenféle szakot nézegettem (sajnos elsőre rosszul választottam).


2018. dec. 24. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit valasztottal elsonek?
2018. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gazdasági szakokon belül azért nagy a szórás. Ott sem csak “számolós” melók vannak.
2018. dec. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát megmondom őszintén, ilyen nyelvtudással és nem jogra mennék ahol a legkevésbé tudod kamatoztatni.


Ha tényleg megy ez a két nyelv, akkor ha szerzel egy akármilyen diplomát akkor az elég sokféle állásra jó belépő.


De ha valami műszaki dolgot tanulnál (logikus gondolkodásod jó alap hozzá) az meg aztán nyelvekkel kiváltképp jó párosítás. És evvel mehetnél akár külföldre is. Akár ideiglenesen kipróbálni magad, akár hosszú távra.


Míg joggal ezeket sem tudod megtenni.

2018. dec. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem jogi képzéssel nagyon Magyarországhoz kötöd magad, és ha már két nyelvet is ilyen magas szinten beszélsz, nem lenne jobb, ha külföldön is lenne lehetőséged?

Továbbá, hacsak nem fizetősre mész, a jogi karon az államilag támogatott ponthatár elég sok helyen nagyon magas, 465 körül, ahhoz pedig a 450 pont kevés.

Nem gondolkoztál esetleg HR szakon? Az gazdasági ugyan, de mégsem csak matekból áll az egész, emberekkel is foglalkozhatnál, és szerintem elég keresett is.

2019. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!