Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus gazdálkodás és...

Corvinus gazdálkodás és menedzsment, BGE gazdákodás és menedzsment vagy BME gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
Elsősorban a teljesíthetőségre gondolok,mivel egy másik egyetemen is tanulok és lehet párhuzamosan csinálnám a jövőben a kettőt. Milyen színvonalon tanítják a 3 egyetemen pl mikroökonómia, matek stb... ,a közösség milyen és hogy van-e lehetőség a szakmai tudás elmélyítésére.

2018. dec. 24. 14:58
 1/3 anonim válasza:

Én a BME-n tanulok gazd. men.-t és imádom. A másik két intézményt nem igazán ismerem, bár mostanában nem hallani róluk túl sok jót, de a BME-t nyugodt szívvel ajánlom. Először nagyon féltem, mert azt hallottam BME-s mérnök hallgatóktól, hogy "jaj agyon szívatnak", de egyáltalán nem vettem észre semmilyen szívatást. Sőt... marketingből és vállalatgazdaságtanból az oktatók készítettek nekünk segédanyagot, amit ha rendesen megtanultunk, simán hoztuk az ötöst, a menedzsmentet szintén nagyban megkönnyítette az előadónk, abból is simán meg lehetett szerezni az 5-öst. Az előadók hatalmas formák, tényleg már vártam 1-1 előadást, hogy újra hallhassam az előadókat, de ezek közül is kiemelném a mikroökonómia előadónkat, dr. Ligeti Zsombort. Az az ember a legnagyobb forma az egész egyetemen. Bár eléggé oda kell figyelni, mert a slide-ok elég tömöttek, de ha odafigyelünk arra, amit mond, szinte mindent meg tudunk érteni, annyira életszerű, mégis olyan példákkal jön, amiket egyszerűen nem lehet elfelejteni, emellett figyel nagyon, hogy fenntartsa az érdeklődésünket a másfél óra alatt, ha úgy látja, hogy nem oda figyelünk, bedob egy első hallásra wtf dolgot, aztán megmagyarázza, hogy miért kapcsolódik az anyaghoz, gyakorlatokon pedig a hozzá kapcsolódó számolást vesszük végig. 2 gyakorlatvezető van, elég nagy csoportfelbontásban, nem tudom hányan lehetünk, de minden feladatnál visszakérdeznek, hogy érthető volt-e és van-e kérdés. A zh-k nagyon korrektek, elmélet és gyakorlati feladatok, és még egy nagyon jó dolog: van belőle megajánlott jegy. Az első zh az aláírásért megy, ha elérjük a min. 50%-ot, megkapjuk az aláírást, és mehetünk megírni majd a 2.-at, ami ha szintén megvan min. 50%, akkor megvan a megajánlott, amit érdemes elfogadni, persze egyáltalán nem kötelező, de mégis eggyel kevesebb vizsga. Megtekintésnél nagyon korrektek, ha 1-2 pont hiányzik, kérdeznek abból, amit elrontottál a zh-ban vagy épp nem tudtad, és ha ott és akkor tudod, akkor megadják. A matek se nehéz, sőt... én közép matekkal mentem oda, azt hittem ki fogok bukni, ehhez képest első félévben megcsináltam 5-ösre. Korrekt az előadó, a gyakorlatokon pedig 20-30 fős csoportokban vagyunk. Ott is mindig visszakérdeznek, hogy minden tiszta-e. A felsőbb évesek nagyon segítőkészek, küldenek mindenféle segítséget, plusz tanköröket is szerveznek mikroból és matekból is, nagyon megéri elmenni rá, sok mindent ott értettem meg, de csak sima gyakorlásnak is nagyon jó és ingyenes is. Ahhoz képest, amiket hallottam a BME-ről, úgy éreztem, mintha nem is egyetemen lennék.

Azt gondolom a követelmények abszolút teljesíthetőek, én 4,2-re végeztem első félévben és utólag azt mondom nem adtam bele mindent, de a mai napig megmaradtak azok a dolgok, amiket akkor kellett tanulni, de ehhez az kellett, hogy bejárjak és odafigyeljek előadásokon. Remélem tudtam segíteni

21/L

2018. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A piacon még mindig a Corvinus ér a legtöbbet, menedzsment tanácsadó cégek alkalmazottainak 80%-a Corvinusos.

BME GTK helyett ELTE GTI, mivel az oktatói gárda most már ott oktat, legalábbis akik a színvonalát adták az egyetemnek. BGE nekem nem szimpi, kb. ugyan úgy be tud jutni rá bárki mint egy edutusra vagy kodolányira, ettől függetlenül valamiért még mindig élveznek rá a cégek. Gyakorlatorientáltsággal szokták fényezni, ehhez képest csomó oktatónak szinte semmi tapasztalata nincs a versenyszférában.

2018. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha párhuzamosan szeretnéd végezni, akkor BGE, rugalmasabb az órarend.


Egyébként BGE, Corvinus vagy ELTE.

2018. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!