Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika szakra tényleg...

Informatika szakra tényleg kell informatika érettségi?

Figyelt kérdés
Az én időmben az első 2 vagy 3 évben volt csak informatika, még a számítógépek sem voltak annyira elterjedve, de gondoltam jelentkezhetnék egy ilyen szakra, mert ebben van jövő, kell hozzá matek, és nagyon magas fizetések is vannak. Akkor most mi van?

2018. dec. 25. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az értességi bármikor letehető. Ha még annak megszerése is probléma neked, akkor ezt a szakmát nem neked találták ki.
2018. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Informatikából hogy állsz? Ez szép és jó, hogy ebben látod a jövőt, de tapasztalatból mondom, hogy ha nincs erős alaptudásod, akkor ki fogsz bukni, mert nem az egyetemen fogják elmagyarázni a különféle fogalmakat.
2018. dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetemen mindent előről kezdenek. Semmiféle alaptudásra nincs szükséged, ott megtanítanak mindent. Nem feltétlen kötelező az informatika, lehet pl.fizikát is választani helyette. Nem egy nagy cucc egyébként. 2 hét alatt elsajátítható full pontosra az office bűvészkedés, és kb 1 hónap alatt a programozás része is, amiről millió+1 tutorial videó van fennt a youtube-n. Nekem elég frissek a tapasztalatain, ugyanis idén kezdtem az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus szakán, ahová úgy kerültem be, hogy emelt informatika érettségit tettem, amire semmiféle felkészítés nem volt az iskolában. Egyedül készültem fel otthon, szóval amit leírtam, azt teljes mértékben a tapasztalatból írtam. A matek pedig tényleg brutális. Ha az nem megy, akkor meg se próbáld az informatikát felsőoktatásban.
2018. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Egyetemen mindent előről kezdenek. Semmiféle alaptudásra nincs szükséged, ott megtanítanak mindent."


Hogyne, persze. Volt évfolyamtársamnak az problémát okozott, hogy letöltsön egy Visual Studiot a laptopjára és feltelepítse... Mi csináltuk meg neki. Utána nem értette mi a hiba a programjában, pedig világosan kiírta a fordító, csak értelmeznie kellett volna a hibaüzenetet. Egyszerűen már ott megakadt, hogy nem látott át egy 3 paneles programozó felülette és utána az egyetemet okolta, hogy ezeket miért nem magyarázzák el, ha már egyszer informatikai képzés. Első félév után ott is hagyta az egyetemet.

2018. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*felületet
2018. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, az egy dolog, hogy sokat keresnek a programozók. Viszont nem is mindenki alkalmas rá. Aki viszont az egyetemi programozást, ahol tényleg csak az alapok alapját tanítják, akinek még az se megy, annak nem való ez a szakma. 2-esre még a gazdinfós szőke műkörmös titkárnőképzős gazdaságinformatikus lányok is meg tudják csinálni a programozást.


De szerintem egyszerűen csak életképtelen volt a volt évfolyamtársad. Nem tud feltelepíteni egy programot LOL, az ilyen mit keres informatikai szakon a felsőoktatásban?

2018. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!