Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Folytassam az egyetemet vagy...

Folytassam az egyetemet vagy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Jelenleg Gazdaságinformatikára járok az Óbudai Egyetemre. Annyira nem érdekelt a gazdasági része, hogy be se jártam novembertől, mert úgy terveztem, hogy otthagyom az egyetemet. Letiltottak mindenből. Viszont tegnal jelentkeztem a szeptemberi üzemmérnök-informatikus szakra, mert eredetileg is oda akartam menni csak gazdinfóra vettek fel. Megtudtam, hogy lehet kérvényezni az üzemmérnökös tárgyak felvételét a 2.félévemre is (attól függetlenül, hogy nem azon a szakon vagyok).


Kezdjem el a 2.félévet és csináljam újra az alapozótárgyakat + az előkövetelmény nélküli tárgyakat vegyem fel vagy passziváltassam a félévet és menjek diákmunkázni?


Az a baj, hogy nem biztos, hogy elég lesz a pontom ide az Óbudai Egyetemre (318 van), de jelentkeztem Kecskemétre és Szegedre is. Oda szerintem biztos felvennének, csak lehet, hogy most a 2.félévben az Óbudain elvégzett tárgyakat nem számítják be a vidéki egyetemeken, mert más a nevük az óbudais és más a kecskemétis, szegedes tantervben.


Ma voltam először diákmunkázni, és nagyon nem tetszett, pedig irodai munka volt nem is rossz fizezésért.


Mit csináljak?


2019. jan. 2. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a helyedben maradnék és felvenném a másik szakról amiket lehet órákat. A tárgyak tematikáit kell nézni, nem a nevüket, ha másik egyetemre kerülsz ott se a név alapján döntik el mit számítanak be hanem a tartalmukat ellenőrzik. A másik hogy nem minden diákmunkát végezheted passzívosként, ahol én vagyok diákként pont most november 1-el küldtek egy egy diákot mert csak aktív hallgatót akar a cég foglalkoztatni (lehet más az adózás utánuk vagy ki tudja).
2019. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!