Germanisztika vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van olyan aki esetleg germanisztika szakon tanul?

Mik a véleményetek róla? Hogyan zajlik egy óra? Hogyan lehet elhelyezkedni, miután elvégzem a szakot? Melyik iskolát javasoljátok?

Köszönöm, egy felvételi előtt álló 19 éves lány



2019. jan. 3. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Ott tanultam kb. 2 hónapig :D . Nagyon vegyes volt a társaság, valaki A2-es szinten sem volt, valaki pedig "túlképzett" volt oda.

Nagyon sok irodalmat, felesleges, elvont dolgot fogsz tanulni, míg mások pedig már egy szakma alapjait fogják. Én rohadtul nem éreztem magam hasznosnak amikor előadásokon ültem. (most jöhetnek a lepontozások a sok obsessed bölcsésztől, pedig igazam van.) Nem mondom, hogy nem tetszettek az órák. Olyan szakkörszintűen eljárogatnék mert élveztem hogy tudok németül és megértek mindent.

Privátban Szegedről tudok véleményt mondani ha szeretnéd.


Mivel a diploma C1-es nyelvvizsgát ér és "német alapszakos bölcsész" leszel, el tudsz helyezkedni mint irodai asszisztens, call centeres vagy recepciós.

Lehet, hogy szerencséje volt valakinek az életben egy bölcsészdiplomával de egyedül nem ér semmmit. Német novellákat fogtok elemezni meg tanulni arról hogy hogy viszonyul az egyén a társadalomhoz. Nem viccelek, glaub' mir!


Tolmácsképzésre bejutni nehéz, és nem is biztos egzisztencianyújtó.

De ha csak egy mindegymilyendiploma kell ami tán még nem az andragógia/szabadbölcsészet, akkor kitűnő....


Szerintem tanuld a nyelvet egy normális egyetemi szak mellett. Többet ér. =)


üdv

2019. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két hónapos germanisztikáa emberke mindenhol ott van úgy látszik.:D


Egyébként attól függ kérdező, hogy mi a célod vele. Ha tényleg ez érdekel, és ezzel szeretnél foglalkozni, akkor érdemes ezt választani. De semmiképp ne állj meg alapszaknál. Mesterrel már nyelvész leszel, de mehetsz tolmács-fordítóra is, vagy egy másik szakkal kombinálni is nagyon jó ötlet. Vagy ha érdekel a tanítás, magántanárként jó kereseti lehetőségeid lehetnének. Ha btk-ra mész egyébként, akkor azt azért nem árt tudni, hogy olyan. a pszichológián, nyelvszakokon, meg általában a hasonló szakokon eléggé meg van kötve a kezed egy BA diplomával. Persze sok helyre csak annyi az elvárás, hogy legyen diploma, de ebben kétlem, hogy valaki jól érezné magát, főleg hosszútávon. Sajnos itt ez a helyzet a humán területek nagy részével.

Germanisztikán is van ugye minor, és a legtöbben egy másik, ritkább nyelvet szoktak javasolni, én is emellett vagyok. Egy ritkább nyelvvel tök jó párosítás.

Mennyi pontra számítasz amúgy? Mert azért elég változatos tud lenni ezen a szakon is a ponthatár. Valahol alacsony szokott lenni (pl. SZTE), valahol viszonylag magas egy-egy évben (pl. ELTE).

2019. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Igen mindenhol ott vagyok, hogy más ne essen ebbe a hibába O:)
2019. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Az értelmed abban kiderül, hogy úgy gondolod, a te álláspontod az alapigazság, amit tényként kezelsz. Innentől kezdve én inkább mondanám azt, hogy az esik hibába, aki rád hallgat.
2019. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!


Igazából pontosan nem tudom még, hogy mi szeretnék lenni, viszont alsós korom óta nagyon szeretem a német nyelvet, nyelvtant és eddig mindig kitűnő voltam belőle, versenyeket nyertem. Gondolkoztam tolmács-fordító szakon, de mivel szerencsére a gyerekekkel is jól kijövök, el tudnék képzelni magamnak esetleg tanári pályát is, de nem ez lenne az elsődleges célom, csak ez is felmerült bennem. Jó nyelvérzékkel vagyok megáldva, könnyen tanulom a nyelveket, ezért gondolkodtam a germanisztikán. Viszont a történelemmel hadilábon állok, ezért lehet, hogy le kellene mondanom erről a szakról. Ráadásul a novella és egyéb művek elemzései sem tartoznak az erősségeim közé. 😀

Egy biztos, a németet valamilyen formában szeretném még tanulni, folytatni a gimnázium után is. Jelenleg terveim között szerepel a C1-es nyelvvizsga letétele is.

2019. jan. 3. 15:00
 6/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
23%

Nem értem ezt az -ika mániát. Germanisztika alapszakos bölcsész. Napasztmek...

Miért nem mész rendes, teljes német nyelv és irodalom szakos tanárira? Egyrész nyelvtanárin megtanulod a nyelvet, másrészt kapsz egy használható szakmát (tanár leszel), harmadrészt a rahedli pedagógia-pszicholgia kredit miatt, amit fel kell venned, simán mehetsz más mesterekre is, ha úgy hozza az élet, vagy az kell a karrieredhez.

2019. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Én szerintem is jobban megéri tanárnak tanulni.

Alapból ha felvesznek, ugye jelentkezésnél válaszhatsz, hogy általános iskolai tanárnak ( 5 év) vagy középiskolai tanárnak szeretnél tanulni ( 6 év ), ha olyan szakpárt választasz, akkor a K.Ö. miatt félévente kaphatsz maximum 375 forintot! ( persze, ha olyan a szakpárod, mondjuk matematika-informatika ), de nyelvszakos tanárisként is kaphatsz ennyit.

Tanárként vállalhatsz legálisan is tanári munkát.

Továbbá nagyon sok a szakirányú végzettség, amivel akár lehetsz fordító-tolmács is, és tanítás mellett azzal is foglalkozhatsz.

Rengeteg évet kell végig tanulj, de utána biztosan lesz állásod.

Az, kedves előző, hogy "nyelvész" leszel, erősen vitatkoznék.

Attól még, hogy valaki megkapja a diplomáját mint alkalmazott vagy elméleti nyelvész nem lesz belőle egy Kazinczy se egy Kőrösi-Csoma Sándor.. Ha tudományos tevénykeséget akarsz folytatni tanárképzés után rögtön mehetsz Doktori iskolába, mert mesterszintű diplomát kapsz.

És ne aggódj, együtt lesztek a bölcsészekkel, mivel ott is tanárhiány van és nem tudják a tanárisokat és a bölcsészeket különvenni ( TTK-n karon is hasonlót hallottam ).


És igaza volt a 2 hónaposnak.


:D

2019. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvész, filológus, tök mindegy. Hivatalosan mindenképp az lesz. A lényegen nem sokat változtat, de persze, tudom, ez a gyk, itt kötelesség belekötni minden apró részletbe.
2019. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jójó, filológus vagy nyelvész leszel.

De az mit csinál? :D

2019. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Te szégyened, ha fogalmad sincs egy tudományágról:)
2019. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!