Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vendéglátás vagy informatika?

Vendéglátás vagy informatika?

Figyelt kérdés

Mind a kettő nagyon tetszik.Voltunk ilyen "tanácsadáson" ahhol mondták hogy van tehetségem a szervezéshez viszont az informatika és az elektronika iránya az egész családra kiterjed.Viszont a tanácsadáson még azt is mondták hogy inkább humán "beálítottságű" vagyok mint sem reál.

Szüleimet,közeli ismerösöket kérdeztem egyenlő volt a választásuk.

(Informatikai rendszerüzemeltetö vagy Vendéglátásszervező)



2019. jan. 3. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az informatikát mondanám. Egyébként mivel felteszem, középiskola előtt állsz, majdnem mindegy, mert ha az, amit tanulsz, nem jön be, még vidáman válthatsz érettségi után, akár szakmáról van szó, akár felsőoktatásról.
2019. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Informatikuskènt mèg mindig fel vognak venni mint tànyèr cipelőt, de vendèglàtóskènt soha nem vesznek fel mint informatikust!a leggusztustalanabb munka a vilàgon mind1 melyik szinten űzöd,17 èves tapasztalatból beszèlek, ès abba is nőttem fel.Ha jót akarsz magadnak meg a jövendőbeli csalàdodnak, hagyd a vendèglàtàst.
2019. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nappalin informatika, mellette levelezőn (szombatin) BGE vendéglátás. Nem kell választanod, ha mindkettőre képes vagy.
2019. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

De #2 a vendéglátásszervező is tányérokkal szòrakozik?Az tudtom szerint rendezvényeket szervez az adott étteremben pl lakodalom.

2019. jan. 3. 21:39
 5/9 anonim ***** válasza:
A vendéglátós karácsonykor is dolgozik... akár tányérhordozó, akár szervező.
2019. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

2es vagyok.

Ok, èn vendèglàtó menedzserkènt vègeztem,se otthon se itt Svàjcban nem èr semmit, èn itt kinnt tanultam hozzà alap hr ès könyvelői ismereteket h kicsit segítsek magamon.Ezekkel a jólhangzó hülyesègekkel az ember nem megy semmire.Egy lakodalmat èn is megtudok szervezni, de egy borkostolàst, vagy egy keresztelőt is, ès nem a menedzser melegedőben tanultam, hanem otthon, ès az igazi szakmunkàs èvek alatt.Senki nem alkalmaz ilyen munkàra, mèg egy nagyobb hotel sem ahol tènyleg sok ember, többfèle munkakörben dolgozik.Egy lelemènyesebb, ètteremvezető, vagy egy sokat làtott főpincèr is megcsinàlja.De persze nem akarlak lebeszèlni a tanulasrol, de ha ezzel valahova fel is vesznek mit gondolsz mi lesz a feladatod?

Mint rendezvènyszervező, felelsz az egèsz rendezvenyert, tehàt, ott vagy a vègèig.A vendèglätàsban, nagyon ritkàn mennek ùgy a dolgok ahogy azt az ember elgondolja, megszervezi.Elöbb jönnek a vendègek, kèsöbb, kiesik, megbetegszik egy dolgozó, ès ha az a mosogató, akkor is te àllsz a helyère mert nincs màs ès estig sorolhatnàm.Vendèglàtòskènt, nincs estèd, szabadidőd, karàcsonyod, csalàdod, èleted!

2019. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm.Akkor ez elég felejtős.Mert én bármikor hajlandò vagyok dolgozni vagy tanulni de ünnepek alatt nem.

Itthon is átbeszéltük,ezeket és az informatika mellett döntöttünk.Köszönöm a válaszokat.Mindenki Like-ot kapott :)

2019. jan. 4. 15:46
 8/9 anonim válasza:
Jó döntès jól tetted!👍
2019. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Turizmus-vendéglátáson végeztem, feleselges, csak arra volt jó hogy diplomát szereztem.

Most teljesen más munkakörben dolgozom, jobban is keresek.

Ha szeretnél mínőségibb életet és jobb fizetést, akkor felejtsed el a vendéglátást.

2019. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!