Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus KTK GPME szakjáról...

Corvinus KTK GPME szakjáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


11.-es vagyok, és a BCE Gazdaság- és pénzügyi matematikai elemzés osztatlan szak néz ki a legszimpatikusabbnak számomra.

Jó vagyok matekból, és idén kezdtem suliban programozni c++ nyelven, a töri nem az erősségem, de középszinten meg fogom tanulni. Van egy angol C1 nyelvvizsgám is, szóval remélhetőleg a felvételi pontokkal nem lesz baj.


Ha valaki oda jár, vagy van oda járó ismerőse, tudnátok róla véleményeket írni? Mennyire nehéz? Mire jut szabadidőtök mellette? Milyen a diákélet az egyetemen?...

Előre is köszönöm! :)



2019. jan. 5. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

A fiam most kezdte ezt a szakot.

Nincs sok órájuk, de ami van az szívás.

Sok szabadideje volt a gyereknek, de sztem kissé ellazsálta a félévet.

Én magam is matek szakos vagyok, tanítok mindenféle egyetemistát is, így van némi rálátásom a tananyagra.

Analízisből nyomatják az absztrakt elméletet, a bizonyításokat, de nincs annyi gyakorlat, ami kellene.

Algebrából hasonló a helyzet.

Kicsit olyannak tűnik, hogy most jól megmutatják, hogy itt is magas szintű a matek, de inkább csak sok, de nem koherens, és amit tanulnak, annak nem sok köze lesz a szakmához. Lehetne mást, ami szintén nem könnyű, de hasznosabb lenne.

Évközi dolgozatokat írnak, és azok pontszámai alapján lehet vizsgára menni. Analízisből az évfolyam fele 30%, vagy az alatti lett. Pedig 440-450 volt a felvételi ponthatár, vagyis nem a buták jutottak be.

(A fiam ezt 90%-ra hozta szerencsére, de ő eleve erős matekot tanult az idei gimis rangsor 1. helyezett gimijében...)

2019. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok véleményt nem fogsz kapni, ugyanis idén fut a 3. évfolyam, tehát még senki nem végzett a szakon.

Pár dolog, amire készülj: Sok és vegytiszta matek. A tantervet nézd meg, kapásból Analízis 1-2, Algebra 1-2, de lineáris algebrát, funkanalt, sztochasztikát stb. sem fogsz megúszni.

Lesz szigorlat, benne matematikai alapszigorlat, közgazdasági alapszigorlat és pénzügyi alapszigorlat. Akik az orvosiról vagy jogiról lebüfézik az egyetemet, azok most gondolkozzanak el azon, hogy hogyan küzdenének meg egy matematikai szigorlattal, ahol a nagy fenék nem elég.


Ha nem vagy teljesen biztos abban, hogy 5 évig tudsz egy nagyon keményen matekos-elméleties szakon tanulni, akkor inkább alkalmazott közgazdaságtan alapképzés (lényegében ugyanez, csak alap), és utána tudsz a gazdaságelemző mesterre menni, így 5 év alatt ugyanott lyukadnál ki.

Szubjektív véleményem szerint ha kifut az első évfolyam, akkor a felvis adatok nyomán ez lesz az ország legnagyobb átlagfizetést ígérő osztatlan mesterképzése, de ez csak egy megérzés. (Egy AK alapszakkal 3,5 év után már többet keresel, mint egy kezdő jogász vagy orvos 5-6 év után.)

Hasznos link: [link]

2019. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én erre járok úgyhogy ha van sok kérdésed nyugodtan írj, hátha tudok segíteni :)

2019. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!