Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Ez az első félévem de nagyon nem tetszik a szak és nehéz is nekem, a vizsgáim se lettek túl jók ezért az az átlag sincs meg amivel államin maradhatnék. Viszont fogalmam sincs hogy mit kezdhetnék magammal ha otthagyom az egyetemet. Nem tartom hülyének magam.. Nem tudom hogy találnék rendes munkát és nem akarok minimálbérért dolgozni életem végéig.
2019. jan. 14. 05:29
 1/7 LeniDavisJr ***** válasza:
33%

Szakmát kell tanulni. Meg kell találnod, hogy milyen munkát végeznél szívesen, illetve amiből azért még is lehet élni és el kell menni tanfolyamra. Aztán be kell állni dolgozni valahova, vagy vállalkozást kell nyitni. Isten hozott a felnőttek világában.


Tudjátok van élet a földön egyetemi diploma nélkül is. Sőt...

2019. jan. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig, hogy mi történt. Miért azt a szakot választottad? Azt akartad tanulni/csak egy adott része érdekelt/az általa nyújtott munkalehetőségek/a kedvenc tárgyaid alapján választottál/a presztízs miatt/csak választottál valamit, mert muszáj volt stb., stb... Az elején hogyan érezted magad a szakon? Úgy érezted, hogy jó lesz, tetszeni fog, érdekes, ezt akarod tanulni vagy pedig ennek az ellenkezője és csalódtál, unalmas volt, nem érdekelt stb. Most mi vele a probléma konkrétan? Hol csúszhatott el a dolog pl. tényleg túl nehéz és nem megy, tényleg nem érdekel vagy csak úgy érzed?


Ezt csak azért írom, mert szerintem nagyon gyakori, hogy az elején az ember elbizonytalanodik. Nekem rengeteg olyan ismerősöm volt, aki jó tanuló volt és szorgalmas volt, viszont az egyetemen megcsapta a szabadság szele és elkapta a gépszíj, a haverok, a bulik, a katalógus nélküli órák, a számonkérések hiánya, "szorgalmi időszakban úgysem kell tanulni" stb., aztán utána nem lettek meg a tárgyak, nem kaptak aláírást, nem értették az anyagot stb. Valamint olyan is van, hogy az ember szimplán megrémül az új elvárásoktól, az anyag mennyiségétől és úgy érzi, hogy nem tud teljesíteni, nem érti, mindenki jobb nála, ő nem oda való stb., stb. és emiatt teljesen ráparázik és szintén meglesz az eredménye. Aztán persze, van még csomó más eset, a lényeg az, hogy nem biztos, hogy mindig az a jó megoldás, ha az ember rögtön feladja és otthagyja az egyetemet. Én is megijedtem az első félévem után és ugyanígy volt egy ilyen "úriszen, milyen hülye vagyok, meg fogok bukni mindenből, ez sem megy" stb., időszakom, de folytattam és utána már minden sokkal jobban és könnyebben ment, én nem bántam meg. Szerintem ehhez is idő kell.


Persze, ha tényleg nem érdekel és nem ezzel szeretnél folglakozni vagy tényleg annyira nem megy, hogy szerinted nem érdemes foglalkozni (tehát pl. bejártál, készültél, tanultál rendesen, de mégsem ment), akkor nyilván ott is lehet hagyni. Viszont én azt ajánlom, hogy gondolkozz egy B terven, hogy mi az amit helyette szívesen csinálnál és keress hozzá egy képzést. Vagy, ha ez érdekel, akkor az is egy járható út, hogy tanulsz, gyakorolsz és megpróbálod újra.

2019. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló, köszönöm szépen!

Sokat segítettél, újra erőt töltöttél belém.

2019. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudom mi érdekelne, mit szeretnék a későbbiekben dolgozni. Azért jöttem erre az egyetemre mert mindenhonnan (főleg szüleim) azt hallottam hogy diploma nélkül nem lehet megélni, rendes állást találni. Viszont nekem nehéz az egyetem. Nem tudom mit csinálhatnék..
2019. jan. 14. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen szak? Melyik város?
2019. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele. Nekem is most volt az 1.félévem, és nagyon nem ment, de és a nagyrésze a tárgyaknak nem is érdekelt. Ezért novembertől be se jártam, nem mentem zh-kra és vizsgákra se, letiltottak mindenből. Elkezdtem diákmunkázni. Elég jó, kultúrált irodai környezetben adatrögzítést, de 1 napot bírtam, a monoton unalmas bonyolult szar rendszerükkel, pedig 170 ezer lett volna a nettó fizu 1 hónapban.


Én inkább visszajöttem az egyetemre, a 2.félévben felveszem egyetemen belül egy másik szak tárgyait, és szeptembertől újrafelvételizek a másik szakra. Szóval biztos vannak neked is olyan tárgyak, amelyek érdekelnek. Nézd meg, hogy mely szakokhoz áll a legközelebb, és vedd fel azokat a tárgyakat, és válts te is szakot. Vagy el is kezdhetsz dolgozni, és nagy valószínűséggel téged is észhez térít a munka világa. Sajnos ma már kb egy diploma olyan alapnak számít, mint egy érettségi. Diploma nélkül, csak okj-vel olyan szar munkákat fogsz csak találni, aminél még a diákmunka is többet fizet az adókedvezmény miatt. És rabszolgának fogod érezni magad, aki monoton/szar munkát végez kevés pénzért. Biztos van ami érdekel téged, csak meg kell találnod.


A fő kérdés az, hogy érdekel-e téged, amit most tanulsz? Ha igen, de nem megy, akkor keress magántanárt, foglalkozz a tananyaggal többet otthon. Ha nem érdekel, akkor meg válts szakot, vagy passziváltasd a 2.félévet (vagy iratkozz ki), és dolgozz fél évet,addig talán tisztul benned egy kicsit, hogy mit tegyél, és betekintést is nyersz kicsit a munka világába.

2019. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érdekelne más szak, de nekem csak az állami jöhet szóba és azoknál a szakoknál amik érdekelnek 430tól kezdődik a ponthatár, annyim meg nincs még úgy se hogy jó érettségiket írtam és nyelvvizsgám is van..
2019. jan. 16. 04:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!