Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma már bárkit felvesznek...

Ma már bárkit felvesznek egyetemre?!

Figyelt kérdés
A jogon például a 2019 szeptemberében induló képzéseken levitték a ponthatárokat 440-re. Miért? Mi az értelme, hogy egyre lejjebb viszik a követelményrendszert? Ez egyáltalán nem fair, ha bárkit felvesznek már akkor mi értelme van az egyetemi képzéseknek?

2019. jan. 17. 18:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
85%

#20 Le vagy maradva jópár évvel. Egy rakat népszerű szakon az állami ponthatár minimumát 280-ról felemelték egy nagyobb határra, amit csak annyiban befolyásol a jelentkezők száma hogy néhány évente lejebb visznek belőle mikor már alig kerülnek be államira a szakon.


[link]

2019. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Az egyetemre való bejutashoz igen, kevesebb a minimum, de az állami ponthatárt is központilag állapítják meg. Megkapják az iskolák, hogy hány állami képzést finanszíroznak nekik, a jelentkezők alapján pedig annál a számmal meghúzzák a határt, es az lesz az egyetem állami ponthatára. Ezzel tisztába vagyok, es amugy valószínűleg mivel a államilag finanszírozottak szamat nem vittek feljebb, s eddig is fel tudtak 460asokbo tölteni a helyeket, rövid tavon nem fog sok minden változni, de attól meg szívás. Nekunk is könnyebb lett volna 465/460 helyett ,,csak" a 440re készülni.


A középszintű oktatással meg egyetértek... Szánalmas. Pedig csak külsősként látok bele, ,,elit" gimibe jártam, szoval en a legjobb oktatást kaptam. De pont mi kezdtük el a DÖKkel a társulást szegényebb iskolákkal, segítettünk nekik, felszerelés, oktatás ügyileg. Nagyon elkeserítő ami egy egy helyen van, nem tudom hogy lehet ezt megengedni. A fiatalok képzése a jövő kulcsa, ezt egy értelmes politikusgárda felméri es ez alapján cselekszik. Ha az lenne a cél, hogy minél jobbak legyünk, erre kellene fekteni, es nem azt mondogatni, hogy emelkedtek a bérek, miközben egyéb adózások miatt kevesebbet kapnak kézhez az emberek mint előtte... Mindegy, ne itt politizáljunk, csak sajnos manapság nehéz elválasztani az oktatást a kormanypolitikàtól...


Mit mondtam, tudom hogy az államisok lusták sokszor, es a önköltségesek között is van eredményes... De mivel a színvonal egyre jobban megy lejjebb, aki nálunk mar államis, azt ki lehet szúrni, leginkabb azert mert elvétve találkozol veluk. Egy másik posztban nemrég meg éppen azt taglalgattak hogy szinte 0 az esély hogy átmenjen valaki önköltségesről államira...


Szánalmas az egész ami itt folyik. Egy nagy reform kene, ami par évig sz@r lenne a benne lévőknek, de hosszú tavon jobb lenne. Csak az a bar a magyar elittel, hogy nem érdekli őket az orszag sorsa, csak a saját jólétük, így egy ilyen lépést, ami adott esetben szavazókat vonzhat el, nem tesznek meg... Röhejes

2019. jan. 18. 08:26
 23/37 anonim ***** válasza:
80%

Fejezd már be ezt a fürdös k#rva hisztit, mert egyre gusztustalanabb.

Megnyugodhatsz, a saját életed sikeressége (vagy éppen sikertelensége) semmit nem fog múlni másokon, meg mások ponthatárán, csak rajtad.

Úgyhogy koncentrálj inkább többet a tanulásra és kevesebbet a hisztire és mások ócsárolására.

2019. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
10%
Azt ugye vágod, hogy a jogászokat meg a bölcsészeket képzik át informatikusokká...
2019. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
49%
Azért a 440 még nem olyan alacsony ponthatár! Az érettségi egy pillanatnyi állapot mér, nem biztos, hogy az intelligencia szinttel hosszú távon összefüggést mutat. Viszont a 280 minimum szerintem is kevés, valamennyivel feljebb kellene emelni.
2019. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
24%

"Viszont a 280 minimum szerintem is kevés, valamennyivel feljebb kellene emelni."

Miért is? A felvett pontszáma és hogy eljut-e a diplomáig között nincs összefüggés. A minimumponthatár csak azt próbálja kikényszeríteni, hogy minél többet kelljen tenni azért, hogy egyetemre bekerüljön valaki, semmi többet nem jelent. Viszont így van, hogy vidéki kampuszokon nem sikerül betölteni a létszámokat, mert a jelentkezők vége már 280 alá csúszik (értsd: nem is tud egyáltalán jelentkezni, pedig lenne hely neki és szívesen jönne is) és eleve kevesen jelentkeznek.

2019. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Jelenleg egy 10. osztályos, 16 éves lány vagyok. Én személy szerint örülök neki, hogy csökkentették a ponthatárokat, mivel eléggé vonz a jogi pálya. Mint tudjuk, 2020-tól, ha felvételt szeretnénk nyerni valmilyen felsőoktatási intézménybe, kötelező tennünk egy emelt szintű érettségit és elvárás egy középfokú nyelvvizsga, ergo ezekért nem fog járni pont. Így kissé nehéz lenne összeszedni 460 pontot, szerintem a 440 is sok.

2019. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Nos igen, az biztos hogy készül valami, csak nem tudjuk mi. :D De erre is lehetne megoldást találni, mondjuk más felvételi rendszert alkalmazni, mert valljuk be, ez (sem) a legjobb lehetőség... Kissé igazságtalan, mondjuk úgy.


Sok sikert! :) Megkérdezhetem melyik egyetem tetszik?

2019. jan. 20. 21:35
 29/37 anonim ***** válasza:
62%
jogra jársz és tényleg nem érted, hogy direkt építik le az oktatást?
2019. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
58%
SZTE-re szeretnék menni :)
2019. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!