Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma már bárkit felvesznek...

Ma már bárkit felvesznek egyetemre?!

Figyelt kérdés
A jogon például a 2019 szeptemberében induló képzéseken levitték a ponthatárokat 440-re. Miért? Mi az értelme, hogy egyre lejjebb viszik a követelményrendszert? Ez egyáltalán nem fair, ha bárkit felvesznek már akkor mi értelme van az egyetemi képzéseknek?

2019. jan. 17. 18:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, nagyon ostoba vagy.


Teljesen mindegy, hogy mennyi a ponthatár, sőt az is mindegy lenne, ha mindenkit felvennének. Etől az oktatás színvonala nem változik, akik ostobák és nem oda valóak azok úgyis vagy kibuknának, vagy othagynák, vagy csak bukdácsolva végeznék el, és semmit sem tudnénak kezdeni olyan diplomával végzés után.


Mivel ilyen egyszerű dolgokat is másoknak kell elmagyaráznia neked, szerintem ne legyen ekkora arcod, te sem vagy egy lángész.

2019. jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Lalala, egy másik posztban már összekaptunk.


Ha NEKED ennyire nagy az arcod, igazán elolvashatnád a dolgokat, mielőtt beszólsz másnak. Mint mondtam, nem csak az a gond, hogy kevesebb a ponthatár, hanem hogy az egyetemen belül is lejjebb viszik a követelményeket, egyre egyszerűbb az elvégzése. Persze, aki nagyon nem bírja az így is kibukik, de nem lehet mindent erre alapozni. Aki 8 év alatt végzi el az egyetemet az is elvégzi, de attól még nem lesz jobb jogász mint egy olyan, aki rendesen készül és oda is való.


Persze, a jogászokkal lehet nagyképűsködni, hogy mit számít, de én például nem örülnék ha egy olyan orvos műtene, aki éppenhogy átbukdácsolt az egyetemen. Illetve mégsem. Ti sem örülnétek, ha egy eljárás közben az ügyvéd rossz jogszabályt nézne és kapnátok plusz 5 év letöltendő börtönbüntetést.

Nem lehet erre alapozni, hogy aki nem bírja úgyis kibukik, mert mi lesz ha nem? Mi lesz, ha végigviszi kettesekkel, valahogy x év csúszással elvégzi az egyetemet? Az nem fog sokkal többet hozzárakni a szakmai társadalomhoz. Igenis van kapcsolat a felvettek pontszáma és az egyetemet elvégzettek között, akár tetszik ez valakinek, akár nem

2019. jan. 25. 09:17
 33/37 anonim ***** válasza:
80%

Nincs összefüggés, mérnököket és informatikusokat 280-300 ponttal felvesznek, akkor most az összes kikerülő mérnök rossz szakember, mert könnyen bejutottak?


Nem értem mit fáj neked, hogy más milyen pontszámmal kerül be és aztán kibukik-e, nem viszik lejjebb a színvonalat csak mert 20 ponttal alacsonyabb lett a ponthatár.

2019. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, a jogászokkal lehet nagyképűsködni, hogy mit számít, de én például nem örülnék ha egy olyan orvos műtene, aki éppenhogy átbukdácsolt az egyetemen. Illetve mégsem. Ti sem örülnétek, ha egy eljárás közben az ügyvéd rossz jogszabályt nézne és kapnátok plusz 5 év letöltendő börtönbüntetést."


Őszinte leszek: Én lesz., hogy ki hogyan jutott el a diplomáig, mert tudom, hogy a tárgyak nagy része alapozó és töltelék, amik semmi gyakorlati tudást nem adnak. Mellette ott vannak még azok az oktatók, akik képesek megbuktatni az embert, csak mert nem tett névelőt egy mondatba, ha érted mire gondolok. Szerencsére ezt az egyetemek is tudják és ezért van az, hogy a diploma értékelése nagyrészt független az egyetemen nyújtott teljesítménytől (megj.: igen, vannak olyan képzések, ahol bizonyos tárgyak beleszámítanak a diplomába).


A követelményeket pedig nem lejjebb viszik, hanem optimalizálják (felülvizsgálják) a tantervet, amire az egyetemek x évente jogszabályilag kötelezve vannak, gondolom te erre érted azt/ezt látod úgy, hogy könnyítés, pedig nem: Kukázzák, amik amúgy sem kellettek, új tárgyakat vezetnek be, felülvizsgálják az előkövetelményeket, átpakolják a tárgyakat másik félévre és hasonlók, mindössze erről szól a dolog. Végül is igen, ez könnyítés a hallgatóknak, mert így jobban tudnak haladni, nem ütköznek falakba, de ettől még a színvonal nem csökken, sőt, jobb lesz, mert ezzel megszüntetik a rendszerbeli problémákat.

2019. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
23%

Basszus..453 pontom van és jogra jelentkeztem...és még örülök is a csökkenésnek..☹ felsőfokú nyelvvizsgákkal, full ötös érettségivel ezek szerint nem vagyok "értelmiségi" hanem aljanép? Vagy mi?😂

Szerintem az a gáz, hogy tavaly költségesre akár 280 ponttal is be lehetett jutni Szegedre.

2019. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Ennyi sznob embert
2020. nov. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Majd egyetem után okoskodj légszíves.

Édesanyám 38 éve dolgozik ügyéségen ,és híd el senkit se érdekel ki hogyan juttot be az egyetemre csak az milyen szakember lesz belőled.

Mesélte anyukám hozzád hasoló kollégáról aki el volt szálva magától mert kitünő volt a jogi karon ,de mikor munkába ment egy boritokot nem tudot egyedül megcímezni, míg a rosszabb tanuló tudta alkalmazni gyakorlatban megszerzet tudását és ezerszer jobb szakember lett belőle.

Nem tudom miért vagy kiakadva a pontháron semmi köze nem lesz ahoz ,hogy későbbiekben milyen szakember lesz belőled vagy másból

Elit gimis is bukot már ki egyetemről,mig egy egyszerű átlagos középiskolából jött diák meg elvégezte az egyetemet.

Semmi köze nincs a ponthatárnak ehez.

Van olyan ismerösöm aki általánosban 8 tárgyból bukot és most a corvinuszon tanul pénzügyi szakon ,egész jól megy neki az egyetem és jövöre diplomázik.Ismerek kitünő tanulott is aki bele kezdet az egyetembe és el se tudta végezni.

Szerintem nem azért kellene izgulnod menyi a ponthatár a jogi kara és kik juttotak be ,hanem azon hogy sikeres jogász legyen belőled nehogy úgy járj ,hogy a rosszabb tanuló sikeresebb jogász legyen mint te.

Borzasztóan sokan jelentkeznek a jogásznak ezért bőven tudnak válogatni a munkáltatok és borzasztóan nagyot fogsz csalodni ha az hiszed bárkit is fog érdekelne az ügyéségen,vagy bankban hogy neked menyi volt a felvételi eredményen vagy a tanulmányi átlagod ha nem tudod alkalmazni gyakorlatban a megszerzet tudásod.

Híd el kétt féle képen kaphatsz jó munkát egy protekcióval kettő jó szakemberként ,és nem fogják be érni barkivel mivel retetően sokan tanultók jogásznak.

Bisztosan örülni fognak a 4.8 tanulmányi átlagodnak ,de ha nem lesz hozzá semilyen gyakorlati tudásod akkor hiába vesznek fel,előbb utobb meg válnak tőled.

Én a helyedben a saját karrieremel foglalkoznák és nem ilyen apro dolgokon akadnák ki mert ha ezen ki akadsz akkor mi lesz veled a munka világban,mikor majd a fiatalabb vagy a nálad rosszabb kollégádat léptikik elő vagy előbb kapja meg az ügyészi kinevezést mint te pedig te jobb voltál nála.Hiába írod le majd azt is a gyakori kérdésekre atól neked nem lesz jobb.

2020. nov. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!