Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE és OE gazdaságinformatikus...

BGE és OE gazdaságinformatikus alapképzésről milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Informatika és gazdasági tárgyak aránya, oktatás színvonala, a két egyetem erősségei, gyengeségei, a szak nehézsége, szóró tárgyak...stb. Bármilyen információt köszönettel fogadok.

2019. jan. 17. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az Óbudai Egyetemre járok gazdaságinformatikára.


Itt a tanterv, ebből le tudod szűrni, mennyi gazdasági és mennyi informatika tárgy van:

[link]


A gazdasági órák a Keleti karon vannak, az informatika órák pedig a Neumannon. Szóval ingázni kell a Pesten lévő keleti és a Budán lévő neumann között. Ez elég szívás, hogy pl az egyik órád itt van, a másik ott, és időben odaérni az órára.


A Keleti karnak nincs jó hírneve. Nem túl erős a gazdasági oktatás az Óbudai Egyetemen, szóval ha a gazdasági része érdekel jobban, akkor nem túl jó választás. A Keleti karnak van egy új épülete, ami nagyon modern, és mellette egy régi lepukkant szar. Mindekettőben vannak órák. Neumann karnak csak 1 épülete van, de az is modern.


A legtöbben matekból (analízis), és programozásból buktak. Programozáshoz indítanak korrepetáló órákat ingyen, mert nagyon sokan szenvednek vele. Az sem segít, hogy hallgatók tanítják a programozást, mert egyszerűen nincs tanár. Sajnos nem nagyon tudnak tanítani, abból áll az óra, hogy kivetíti, ahogy őrült gyorsasággal legépeli a feladatot, és senki nem ért belőle semmit. Nem tudom, hogy a másik csoportokban is ez van-e, az enyémben ez volt. Analízis le van könnyítve a mérnökinformatikusokéhoz képest. Nem kell bizonyításokat tudni, ZH-kon nincs elmélet egyáltalán, csak feladat megoldás. Vizsgán kérdeznek elméletet is, de az ilyen karikázgatós, hogy karikázd be melyik igaz, szóval magolgatni nem kell az elméletet. Programozásból viszont magoltatják a pszeudokódokat, és rohadt sokat kell bemagolni, ezért sokaknak a vizsga előtti 50 perces beugró sem sikerül, ezért a tényleges vizsgát el sem kezdhetik. Ja és hogy vizsgázni mehess egyáltalán aláírást kell szerezni az év közben levő 2 nagy ZH-ból, ebből kell elérni egy adott százalékot. Minden prog.gyakorlat óra elején van kis ZH az előző órai anyagból, a nagy ZH-khoz lehet extra pontokat gyűjteni. Statisztika szintén elég hardcore. Első előadáson még 100 fölött volt a létszám, onnantól kezdve meg fokozatosan csökkent, 5 hét múlva már alig voltunk 30 valamennyien, mert nem lehet érteni, hogy mit magyaráz a tanár. Olyan szakmaiasan fogalmaz, hogy senki nem érti. A vizsgán meg olyan típusú feladatokat kér számon, ami a netre feltöltött minta ZH-jában nem szerepel. Vannak lajtosabb tárgyak is pl gazdasági jog. Itt megolgatnod kell a jogszabályokat, nagyon hosszú körmönfont törvényeket. Szóval ez tipikusan az a szak, ahol keveredik a reál és a humán vonal is. Van bevezetés az informatikába nevű tárgy, ahol elérhetővé teszik a vizsgakérdéseket a neten ilyen kvízes programban, és ott gyakorolhatsz a vizsgára, hogy kiválasztod a választ, és jelzi, hogy jó-e vagy nem. Ugyanazok a kérdések vannak a vizsgán is. Mikroökonómia is teljesíthető, ha minden héten előveszed, mert hiába rossz a híre a gazdasági karnak, a semmire nem fognak átengedni. De nem követelnek túl sokat. Matekhoz nem lehet számológépet használni, csak egy kinyomtatott függvénytáblázatot.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha konkrét kérdésed van, akkor kérdezd hátha tudok rá válaszolni :D

A BGE-t nem ismerem.

2019. jan. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
én is OE-n vagyok gazdinfón és egyáltalán nem így látom a dolgokat :D
2019. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm a részletes infót. Akár ugyanazon napon is előfordul, hogy a nik-en és a kgk-n is van óra?

Második, kifejtenéd, hogy Te hogy látod?

2019. jan. 18. 14:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen előfordul. Nagyln nehéz úgy felvenni a tárgyakat, hogy az egyik nap csak az egyik épületben legyenek óráid. Szóval azzal is számolni kell az órafelvételnél, hogy át tudsz-e érni a másik karra adott idő alatt. Mert az elég kellemetlen, ha mondjuk beáll a dugó a belvárosban.
2019. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja és van egy 3.épület is, ahol voltak idén óráim. A Blaha Lujza téren van a gépészmérnöki kar. Sok órát csak oda lehet felvenni (népszinház utca). A gazdasági karról 10 perc séta, neumannról meg villamos battyányi térig onnan 2-es metró blaháig. Mert ott kocsival nem lehet parkolni :/


Szóval rohadtul "élvezetes" a városban rohangálni, mert egy adott órákat csak oda lehet felvenni.. BGE-n szerintem 1 épületben van minden, szóval az ennyiből jobb választás lehet, ha nem szeretnél utazgatni napközben.

2019. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
BGE fényévekkel jobb
2019. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 írnál bővebben a BGE-ről?
2019. jan. 19. 10:18
 8/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

nekem egyáltalán nem kellett ingáznom a kgk és a nik között és ebben a félévben sem kell majd, a Népszínház utcai épületben is csak akkor volt órám mikor a kgk-n voltam egész nap, onnan pedig 5 perc villamossal, gyalog 10


a tanárok szerintem abszolút emberségesek, szóval a nehezebb tárgyakból például a tárgyat tanító tanártól is lehet segítséget kérni


a programozás valóban nem egyszerű, de nem lehetlen teljesíteni, ezt a tárgyat leszámítva nekem mindenem meglett legalább 3asra (legtöbb 5ös lett) és ha erre is egy keveset tanultam volna a vizsgára akkor sokkal jobban sikerült volna, nem kellett magam halálra tanulnom ehhez az eredményhez

2019. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a tárgyfelvételnél kell figyelni arra, hogy ne kelljen ingázni :)
2019. jan. 20. 09:57
 10/13 anonim ***** válasza:
igen, a suli vezetősége is próbál minél jobban odafigyelni hogy ne kelljen ingázni, max azt a 2 saroknyit, de abba még senki sem halt bele :D
2019. jan. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!