Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre szeretnék menni....

Egyetemre szeretnék menni. Hogyan jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt érettségiztem. Most fogok újra matekból, illetve infóból nem volt érettségim,de most abból is szeretnék.


Tehát... nem vagyok teljesen képben a jelentkezés módjával kapcsolatban,csak, hogy most már felvin keresztül kell.

Van aki jártas ebben és tudna segíteni ha elakadok?



2019. jan. 18. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Olvass el mindent a felvi.hu -n!
2019. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Ha már a jelentkezés problémát okoz, inkább hagyd!
2019. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu-n kell. Ott találsz is egy idei felvételi tájékoztatót, abban le is van írva minden, ami számodra fontos lehet pl. a teljes jelentkezési folyamat, a pontszámítás stb. Valamint, ha elkezded, akkor eleve ki is ír mindent az oldal, végigvezet rajta, mindent megmagyaráz.


Annyi, hogy előtte célszerű csináltatni egy ügyfélkaput, ha még nincsen. Erre azért van szükség, mert a jelentkezést majd hitelesíteni kell a végén és így, ügyfélkapun a leggyorsabb és legegyszerűbb (amúgy postán is el lehet küldeni a kinyomtatott dokumentumot, de az ugye kevésbé praktikus).


Én tavaly és tavaly előtt jelentkeztem, de szerintem azóta sem változtak a dolgok. Ha valami kérdésed van, akkor írj nyugodtan.

2019. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha csak középszint, akkor a régi sulidba is mehetsz. Ha nem akarsz / tudsz odamenni vagy emeltet csinálsz, akkor az Oktatási Hivatalon keresztül kell intézni. (oktatas.hu)

A felvi.hu-n keresztül az egyetemi jelentkezést kell intézni.

2019. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
Ez így nem igaz... Az Oktatási Hivatalon keresztül semmit sem kell intézni, ha érettségire való jelentkezésről van szó. Közép és emelt szint esetében is vagy egy általad választott középiskolában vagy a megyei kormányhivatalban lehet jelentkezni.
2019. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A megyei kormányhivatalban kell jelentkezni (ez a megyéd nagyvárosában található, be kell menni és ott kell jelentkezni), és utána kiküldenek neked, amin rajta van, hogy melyik iskolába kell menned érettségizni. Lehet, hogy a szóbeli és az írásbeli máshol lesznek, nekem úgy volt! Nem te választod ki hova akarsz menni!
2019. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!