Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki menedzser szakon...

A műszaki menedzser szakon gondolkozom? BME vagy ELTE közül melyiket ajánljátok, vagy esetleg más?

Figyelt kérdés
A BME-n már régebb óta jelen van ez a szak, ELTE-n csak egy éve , emiatt mi különbözhet? Esetleg óbudai vagy a SZIE?

2019. jan. 11. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha nincs minimum egy BSc mérnöki diplomád, semmiképpen ne menj erre a szakra. Semmi értelme. Maximum sales-es vagy esetleg valami QA-s munkát fogsz vele találni (amit találnál kb óvodapedagógusival is), és egész életedben szenvedni fogsz attól, hogy nincs egy normális végzettséged. Menj e helyett villany, gépész, vegyész stb. mérnöknek vagy proginfó, mérnökinfó, gazdinfó szakokra. A legkönnyebb szak ezek között a gazdinfó, amely még mindig fényévekkel több mindenre használható, mint a műmen. Felejtős.
2019. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Az előzőre hallgass. Nagyon nem jó bsc-nek a műmen...
2019. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az elvégzése utáni munkalehetőségek miatt mondjátok ezt? Vagy az egyetemi évek alatt nem tanulunk semmit? Mert azt mondják, hogy nem a legkönnyebb szak és kell azért tanulni is
2019. jan. 11. 10:56
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Arról, hogy mit tanultok az egyetemen:


A vegyessaláta szak nem azt jelenti, hogy ne tanulnátok semmit. Hanem, hogy a(z akár nagyon nehéz) tanulmányok nem állnak össze egy egységes kumulatív tudássá. A műszaki menedzser igazából nem mérnök, de nem is igazi menedzser (nem közgazdász), hanem két szék közül a padlóra. Még pont rosszabb, ha nehéz a szak, mert sok a hűhó semmiért.


A munkaerőpiaci elhelyezkedésről:


A valódi műszaki menedzserek mérnökökből lesznek. Egyrészt mert nekik van meg a valódi tudásuk, másrészt meg mert van mögöttük 5-10 év konkrét munkatapasztalat. Szerinted kiből lesz a jobb műszaki menedzser: aki mérnök és 10 éven át dolgozott tervezőmérnökként; vagy aki nem mérnök, és soha nem volt tervezőmérnök?


Továbbá, sokkal több mérnökre van szükség, mint műszaki menedzserre. A műszaki menedzseres állásokat betöltik a mérnökök. Azaz...? Vaskos túl- (és alul-)képzés van műszaki menedzserből.


Illetve, gondolj bele. Tegyük fel, hogy kapnál egy műszaki menedzseres állást műszaki menedzser diplomával. Olyan mérnököket kellene menedzselned, akik valódi, diplomás, gyakorlattal rendelkező mérnökök. Soha nem fognak téged egyenrangúnak elfogadni. Egész életedben attól szenvednél, hogy kiröhögnek, és csak legyintenek, ha szóba kerülsz. És ezt minden egyes napon, a nap minden percében érzékeltetni fogják veled, hogy ti. alulképzett vagy, nem is értesz hozzá igazán, "soha nem csináltál semmit" stb.


Komolyan, inkább menj gazdinfóra, sokkal többet ér!

2019. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Vagy gépészmérnökire, villamosmérnökire, mechatronikai mérnökire, valami rendes mérnöki szakra. És majd hozzácsapsz egy műmen msc-t és tied a világ.
2019. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező. ne hallgass az előzőekre, fogalmuk sincs mi a helyzet. Én BME-re járok műszaki menedzserre és azt mondom nagyon jó döntés volt hogy végül nem gépészmárnökire mentem. (bár amúgy elmondom neked az sem annyira vész mint mondják, tudom mert szobatársam gépész)


Egyrészt ha normálisan jársz órákra, megtanulod a dolgokat esetleg utananézel annak ami érdekel, bőven meglesz az alaptudásod, gazdasági és valamennyire mérnöki területen is, (sőt sokkal több területre lesz rálátásod) a többit úgyis munka közben megtanítják/megtanulod. És itt jön ami fontos. Míg a gépészek, vegyészek stb. jobban szívnak, nincs idejük dolgozni, tapasztalatot gyűjteni, addig én már 3. félévemben gyakornok vagyok, releváns tapasztalatot gyűjtök. Igaz így a ZH és vizsgaidőszakokat meg kell tolni rendesen, de megéri. Plusz lesz szociális életed, ami még fontosabb. ugyanis azon múlik minden úyis, hogy kiket ismersz, kivel vagy jóban. A BME-GTK az ország egyik legjobb egyetemi közössége, ezt garantálom. Szóval én nem bántam meg, hogy gépész középsuliből végül nem gépészmérnökire mentem. Ahol dolgozom, ott sem néz le egy mérnök sem, sőt inkább segítenek. Persze ez tőled is függ, milyen ember vagy, mennyire akarsz előrejutni az életben, mennyire dolgozol keményen, de MM diplomával+ rátermettségel simán lesz belőled valaki. Ha van kérdésed írj privátot nyugodtan.Üdv.

2019. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó: milyen állásban vagy gyakornok? Mit csinálsz ott?
2019. jan. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

Nyilván te mondod meg dolgozó mérnököknek akik dolgoznak együtt műszaki menedzserekkel, hogy mi a helyzet :D

Kérdező, az előző előttire ne hallgass.

2019. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó te hol olvastál ilyet hogy én mondom meg a dolgozó mérnököknek hogy mit csináljanak? Azt írtam hogy ha kérdezek tőlük, akkor szívesen segítenek. De látom itt mindenki gépészmernök és mindenki jobban tud mindent.
2019. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit szeretnék mondani azoknak akik sz*rjak a műment, hogy ha gépesz vagy akármilyen mernök is leszel (vagy már az vagy) nem az iskolapadban fogod megtanulni azt a sok mindent (vagy nem ott tanultad meg). Ha valaki talál egy jó gyakorlati helyet és el tud menni gyakornoknak azzal lehet remekül épitkezni. Csak, hogy a saját példámmal éljek, gyakornok voltam egy építészeti cégnél az utolsó két félévemben. Diákként bőven eleget kerestem, hogy ne kelljen a szüleimre támaszkodnom és másod magammal fenntartottam egy albéletet (nem egy 40 m2-es gazont). Lassan egy éve, hogy végeztem a Bsc-n és felvettek teljes állásban. Mivel az egyetem alatt is tudtam félre tenni pár hónap utan sikerült vennem egy autót és nem egy olyat, amit állandóan szervizbe és szerelőhöz kell vinni (millió feletti kategória bőven), valamint most sem a nettó bérminimumert dolgozok, hanem kb a 2,5xeséért (és egy év se dolgozok még ott teljes állásban). Azt még megjegyezném, hogy nem pesti viszonyokról beszélek hanem a délvidékről és kisvárosról, még csak nem is megyeszékhelyről. Lehet úgy jön le mintha hencegni akarnék azzal mennyit kerestem rövid idő alatt, de nem annak számtam csupán csak szemléltetni, hogy van azért remény elhelyezkedni ilyen sz*r végzettséggel is, csak megfelelő helyen kell keresni a lehetőséget.
2019. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!