Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki az akiből orvos válhat?

Ki az akiből orvos válhat?

Figyelt kérdés

Sokat foglalkoztam a kérdéssel, de mindig vmi azt suttogja a háttérben, hogy nem vagyok képes rá. (Konkrétan magamat győzködöm)

10.es vagyok, eddig 4es az átlagom. Kémia 4es, fizika 3mas, Biosz még nincs.

Egyetemnek a fizetése is kérdéses, gondoltam kimennek külföldre ahol ingyenes. (Dánia,Ausztria), angol középfokút majd le fogom rakni.


2019. jan. 24. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Ha tényleg az akarsz lenni, én azt javaslom, húzz bele. A 10. osztály még nem számít, de 11. és 12. év végén jó lenne, ha kémia,biosz, magyar, töri, matek és nyelv mind 5-ösök lennének, máskülönben csak duplázással van esélyed bejutni, de nem éri meg reckírozni. Sajnos én nem voltam kitűnő, hozzáteszem, gimi alatt nem is orvosnak készültem. Később nőtt be a fejem lágya, most pedig imádkozok (és hajtok), hogy 85%-os kémiát és bioszt írjak.

Miből gondolod, hogy nem vagy rá képes? Az érettségi gondolata fog ki rajtad, vagy a sok tanulnivaló gondolata?


Államin ingyenes a képzés, és 14 féléved lesz elvégezni a 12 félévet. Külföldre is lehet menni, de Ausztriában angolul aligha tanítanak orvosit, Dániáról nem tudok nyilatkozni, ellenben Skóciában és Írországban szintén tandíj nélkül lehet tanulni. Csak vegyenek fel :D

2019. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy képes ennyit tanulni? Még korai ezt 10.ben megmondani! Nyugi. Jók ezek a jegyek. Én érettségin azon stresszeltem, hogyan lehet 20 tételt megtanulni egy hét alatt. Most max 2 nap. Így fejlődik az ember.

Amúgy csak másodjára vettek fel, de itt vagyok!

Kitartás!

2019. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!