Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni...

Hova menjek tovább tanulni egyetemre? Kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy matek-töri szakon vagyok a gimiben 9.-es.. És rajottem h a kozgazdasag nem nagyon érdekel.. Volt a sulinkba egy palyaorientacios nap és jöttek az egyetemről különféle előadók és rajottem h a kozgazdasag nagyon messze áll tőlem.. A másik eddig érdekesnek tűnt szak a jogi egyetem volt.. De most h így jobban utána olvastam rajottem h akármennyire imádom a törit ahoz nem lenne kedvem h én teljesen nyers dolgokat magoljak be.. És aztán itt jön a csavar.. Nyolcadik év elején még én abban a hitben éltem h biosz kemiara megyek tovább gimibe.. De végül rajottem h a töri és a matek meg a magyar is közelebb állnak hozzám.. De most egyszeruen megbabonazott a fogorvosi egyetem... Teljesen odáig vagyok érte.. Csak ugye a probléma hogy szerintetek van esélyem meg a 2 emelt szintu érettségire felkeszulni? Esetleg magán tanarral? Kérlek segítsetek..

2019. jan. 26. 19:57
 1/6 anonim válasza:
100%
Ha kilencedikes vagy, még semmi sincs veszve, ne aggódj. Gimnáziumban leginkább a faktok számítanak, de ha úgy érzed neked az nem lenne elég, akkor menj át egy olyan gimibe, ahol van olyan osztály, ahol a természettudományos tárgyak vannak fókuszban. Jó, hogy ilyen korán elkezdtél már érdeklődni a továbbtanulási lehetőségek iránt. Egyetemen csak olyat szabad tanulni, ami érdekel, különben kínszenvedés az egész... vagy nagynehezen elvégzed és lesz egy olyan munkád, amit utálsz, vagy abbahagyod és elpocsékolsz 2-3 évet az életedből. Ha már így sokfelé keresgéltél, esetleg nézd meg a mérnököket is (ha jól láttam azokat nem említetted) ott is van csomó érdekes dolog :)
2019. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Ne legyél kétségbe esve, még csak kilencedikes vagy! :D Fakton harmadikba majd válaszd a bioszt és a kémiát, és mehetsz orvosira!


A legtöbben akik orvosira mennek nem kilencedikben kezdenek el készülni a két érettségire és nem is járnak biosz-kémia szakra gimiben, bőven van időd! Ha meg úgy érzed már nem akarsz annyira a törivel meg matekkal foglalkozni, akkor ahogy az előző mondta, nézz körül a közeli gimikben, hátha van valahol biosz-kémia szak ahova át tudsz menni

2019. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oo köszönöm a kedves választ :) igazából osztályt semmiféle képen sem szeretnék valtani mert nagyon szeretem az osztalytarsaimat:) azon aggódom h ha 11-ben felveszem a faktokat akkor 2 év nem lesz elég felkeszulni a 2 emelt szinture:/
2019. jan. 26. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Egy év a kémiára, fél év a bioszra elég!
2019. jan. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fellehet. Nem mindenki jár emelt természettudományi osztályba, azok közül akik orvosira/fogorvosira mentek. Azért van a fakt rendszer, hogy fel tudj készülni a választott szakra.
2019. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tág?
2019. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!