Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem van Egyetemre...

Mennyi esélyem van Egyetemre menni? Milyen szakokra érdemes? És mennyire nehéz az érettségi ill. Nyelvvizsgák?

Figyelt kérdés
Most vagyok kilencedikes. Tudom hogy még előttem áll 3 és fél év az érettségiig, de én szeretnék időben dönteni a jövőmet illetően. Most félévkor két négyesem lesz (fizika,kémia) többi tantárgy ötös. Általánosan is mindig jeles tanuló voltam ( egy-két négyesem volt a bizonyítványomban) . Érdekelnek a gazdaságtudományok (pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing) esetleg még a TTK (szociológia)
2019. jan. 21. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Még akármi történhet. Jó, hogy már érdeklődsz mit szeretnél csinálni, de ne döntsd még.

Az érettségi nem nehéz, egyátalán. Minden tanár azon van, hogy segítsen neked. Meg nem lehet 1 hét alatt érettségire tanulni, egész gimiben léted alatt tanulsz rá. Én pl töriből semmit nem néztem át kb, és emlékeztem mindenre.


Gondold végig mi érdekel, menj el minden évben az Educatio-ra, nézegesd neten az egyetemek oldalait, tanterveket stb.

Nyelvizsát mindenképp tegyél le, amilyen gyorsan csak tudsz!

2019. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellett lepontozni az elsőt? Mert azt írta, nem nehéz az érettségi? Hát akkor elárulom, egy elsőéves egyetemista (BME, Corvinus, ELTE) VISSZASÍRJA az érettségiket. Egyetlen vizsgához (a ketteshez!) többet kell majd tudni az egyetemen, mint az érettségire kellett a 90%-hoz..
2019. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pontosan!
2019. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ment a zöld kéz mindenkinek
2019. jan. 26. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!