Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BCE vagy az ELTE politikatud...

A BCE vagy az ELTE politikatudományi képzését tartjátok jobbnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg elsőéves közgazdászhallgató vagyok a Corvinuson, jövőre szeretném elkezdeni párhuzamosan a politológiát. Érdekelne, hogy mi a véleményetek, mik a tapasztalataitok az ELTE-ÁJK és a BCE T-kar színvonaláról, oktatóiról, nehézségéről, a közösségről, a diákszervezetekről és a párhuzamos szakkal való összeegyeztethetőségről.

2019. jan. 28. 02:29
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Így látatlanban is az ELTE-ÁJK, tekintettel arra, hogy a politikatudomány az a jogtudományhoz áll a legközelebb, az ELTE meg a jogtudományok csúcsintézménye.
2019. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az első mondja, de ettől független a BCE is jó, és lehet, hogy neked jobb is lesz a BCE mert ott olyan a képzés, hogy a gazdasságal kapcsolatos dolgokra jobban kitérnek, és valamivel gyakorlatiasabb is a képzés, több az elemzés, módszertan ilyenek. Az ELTE-n inkább közpolitikai és jogi tárgyak vannak, neked mint közgazdász hallgatónak szerintem a BCE jobb lenne. Mondjuk én az ELTE-t jelölöm meg elsőnek mert engem a közpolitika jobban érdekel :)
2019. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

‘tekintettel arra, hogy a politikatudomány az a jogtudományhoz áll a legközelebb’


Ilyen tipikusan azok írnak le, akiknek halvány lövésük nincs mi az a politikatudomány. Igen ha a poltud egy poroszos közjogi gondolkodású rendszer lenne csupán akkor talán állna a megállapítás. De ez annál sokkal diverzifikáltabb.


Közpolitikának pedig van egy erős módszertani része: akár egy programkiertekeles, statisztikai elemzést mester szinten kell ám itt érteni. ELTE pl nem tanítanak SPSS használatot ami egy alapvető program a közpolitika kiértékelés során, de más részen pl közvélemény kutatások is ezt használják.


Szóval a közpolitika nem egy jogi hablaty, ha ezzel akarsz foglalkozni akkor igen is tudnod kell a módszertanát, mert nem a bemagolt jogi duma fog neked állást szerezni.

2019. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

"Ilyen tipikusan azok írnak le, akiknek halvány lövésük nincs mi az a politikatudomány."


Nem. Ilyet tipikusan azok írnak, akik az ELTE-re jártak politológia szakra (csak otthagyták). A jog pedig nem "hablaty".

2019. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Jelenleg közpolitika területen dolgozom tanácsadáson. Több jogász is dolgozik ott: és elszomorító, hogy lehet bemagoltak ezer jogszabályt, de egy százalékot már nem tudnak kiszámolni (komolyan előfordult!), vagy excelben felírni egy függvényt, vagy ne adj isten egy pivot csinálni.


Míg egy közgazdász alapszinten érti a jogot (tanult valamennyit egyetemen) így ha arra kerül a sor elolvassa az EU direktívát, vagy elolvassa hozzá a kommentárt és elboldogul. Sokkal könyebben, mint egy jogász a módszertannal.


Magyarországon a jog túlmisztifikált vmi, igen tudom a közszféra arról szól, hogy jogszabályok és jogszabályok, ha van egy probléma alkotunk egy jogszabályt és megoldva. De ez csak hablaty, hatásvizsgálat nincs, költség haszon vizsgálatok nincsenek - az egész nincs alátámasztva semmivel, csak van egy kétes minőségű jogszabály, amit valaki összeberhelt

2019. márc. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hát ez elég megmosolyogtató hozzászólás volt, nagyjából fogalmad sincs semmiről – és te foglalkozol hatásvizsgálattal meg közpolitikával? :D


Én magam közgazdász vagyok, és sokkal többre becsülöm a jogászokat, valószínűleg azért, mert értek is a dolgokhoz.

2019. márc. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen, sajnos pont ez egy nagy probléma, hogy a jogászokat többre becsüljük, mint a közgazdászokat.


Nem tudom te mihez értesz, mihez nem. De egy elég pökhendi kommentet sikerült írnod.


Nekem saját tapasztalatom az, hogy jellemzően a jogász kollégák nem rendelkeznek megfelelő analitikus gondolkodással - annyira nem, hogy találkoztam olyannal, aki még egy százalékszámításba is belebukott.

2019. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosan annyira "pökhendi" amit írtam, mint amennyire pökhendi az, hogy a jog "egy hablaty", meg az egész, ahogyan beszélsz más emberek munkájáról. Én soha nem nézem le senki munkáját, megbecsülöm mások szakértelmét.


A jogászok nem tudnak pivotot csinálni, nem is ez a dolguk. Azt kéred rajtuk számon, ami nem feladatuk. Az ő feladatuk a jogszabályi, szabályozási környezet ismerete. Sokat dolgozom együtt jogászokkal, kölcsönösen alázatosan közelítünk egymás szakértelméhez, kiegészítjük egymást.

2019. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!