Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miert van az, hogy a skandinav...

Miert van az, hogy a skandinav nepek, a norvegok, danok, swedek es a finnek folyekonyan beszelnek angolul, miert jobb az ottani nyelvoktatas, mint az itthoni?

Figyelt kérdés

A finnekrol olvastam par perce, hogy ok is folyekonyan beszelnek angolul, ok is, akiknek a nyelve ugyanugy ragozo nyelv, mint a magyar es a nyelvtani felepitese hasonlo, mint a magyara, tehat elmeletileg nekik is nehezebb lenne megtanulni mas nyelveket, mert a dan,swed nyelv ugye hasonlobb az angolhoz.


Mit tud az o nyelvoktatasuk jobban?


2013. máj. 29. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát azzal kezdődik, hogy főleg nálunk szokás mindenféle filmet leszinkronizálni, se a svédeknél, se a finneknél nem divat ez. És ez óriási előny. Ugye eleve azért lett könnyebb megtanulni angolul, mert már a hülye is angolul néz mindenféle filmet, sorozatot, automatikusan ragad rád a nyelv. Na most képzeld el azt, amikor egész kicsi korod óta csak angolul látod, hallod a filmeket a TV-ben.

Másrészről pedig a magyar nyelvoktatás botrányosan rossz. Legtöbb suliban az órán azzal szórakoznak a tanárok, hogy nyelvtan, nyelvtan és nyelvtan, ami szép és jó, csak épp kommunikálni nem tud a gyerek, mert arra nem jut idő. Visszaemlékezve nálunk így nézett ki egy angol óra (középsuliban): bejön a tanár, 5 percig írja a naplót meg a hiányzókat, ismét 5 percig fegyelmez, 15 percig ellenőrizzük a házit, utána 15 percig magyaráz valami nyelvtani szabályt, itt persze mindig vissza kell kérdezni, mert természetesen semmit nem értünk abból, amit mond (magyarul mondja), aztán a maradék 5 percben feladja a házit. Semmi beszéd, semmi hallott szövegértés. Azóta már én magam tartok angol órákat, és konkrétan sokkoló, hogy egy lány, aki most érettségizik, mit művel angol óra néven. Annyit kérdeztem tőle első órán, hogy "How are you" és nem tudta mit mondjon erre. Érettségi előtt. És sajnos a legtöbb iskolában ilyen színvonalú a nyelvi képzés...

2013. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szinkronizálást én is így látom. Hiba, hogy Mo-n minden szinkronos. A nyelvoktatás szerintem is nagyon gyenge Mo-n (a többi tárgy mellett).
2013. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Egy dolgot tudok csak. Amikor Németországban éltem, ott nem várták el tőlem a tökéletes nyelvtudást. Boldogok voltak, hogy én külföldi létemre megpróbálok a nyelvükön beszélni. Ha viszont a külföldi magyarul beszél, rögtön kijavítják és kiröhögik, ha valamit rosszul mond.

Talán mert a magyar humoros nép.

2013. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as: van ebben is valami. Pár éve emlékszem hír volt, hogy Habsburg György felesége elment valamelyik kórházba jótékonykodni, adományt vinni, magyarul beszélt, persze akcentussal, de azért elég jól beszél magyarul, és a körülötte álló orvosok kiröhögték az akcentusa miatt. Mert ők biztos jobban beszélnek németül vagy bármilyen más nyelven...eltudom képzelni...


De a nyelvoktatás (és az egész oktatási rendszer) katasztrófa Mo-n. Észak-Európában meg nem. Ennyi a válasz.

2013. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!