Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen a magyarors...

Szerintetek milyen a magyarországi angol nyelvoktatás? Valamint hátránynak érzitek azt, ha nem tudtok angolul?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsának tűnik a kérdés, de leírom hogy miért kérdezem.

Azon "szerencsések" közé tartozom, aki angol és magyar anyanyelvűként nőtt fel, és 17 évig angol nyelvterületen élt. Olyan városban élek jelenleg és járok egyetemre, ahol rengeteg a külföldi diák, és naponta tapasztalom azt hogy a magyar diákok kb. 80%-a rettenetesen nehezen tud beszélni angolul, ha egyáltalán tud. Megszoktam kérdezni, hogy tanult-e angolt, és a válasz legtöbbször az, hogy tanult az általános és közép iskolában is. Mégis, amikor használni kellene a nyelvet, nem megy. Szerintetek ez miért van? Köthető a magyar nyelvoktatáshoz?


2013. okt. 30. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz biztosan köthető h a suliban milyen keveset keres egy tanár, aki teheti, elmegy mást csinálni, nagyon nagy a fluktuáció. És nem biztos, hogy a legjobbak maradnak, sőt.
2013. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia! Én is a szerencsésebbek közé tartozom, mert kéttannyelvű általános iskolába jártam. Felsőben volt egy amerikai angoltanárom, aki hihetetlenül jó volt. Neki köszönhető, hogy sikerült 15 évesen felsőfokúznom, egész jó eredménnyel. Most gimiben a "rendes" magyar nyelvoktatásba csöppenve én ezt látom:


1. heti 3 órában NEM lehet megtanulni egy nyelvet, főleg ha 30 teljesen különböző szintű, nyelvérzékű és érdeklődésű gyerek van. Kisebb csoportokban sokkal hatékonyabb, szerintem kb 12 a max.


2.A magyar nyelvoktatás túlságosan nyelvtanközpontú. Mi nem tanultunk ilyeneket, ha megkérdeznéd szabály szerint mikor használjuk a present perfect continoust, vagy a szófajokat, fogalmam nem lenne miről beszélsz, de használni tudom, és beszélni is tudok


3. SZÓKINCS. kevés, nem hasznos. A kezdő nyelvtanulók "alap" témakörei sokszor nem kapcsolódnak a mindennapi élethez. Angolból ugyan nem tudom hogy kezdtük, de asszem a színek, számok,alap-igék (van, áll, fut, ül, eszik, iszik, néz, hall, lát, tud, gondol stb) voltak az elsők. " hónapja tanulok németül, a tengerimalacot már tudom, de az ételt mint gyűjtőszót még nem...


4. Nem beszélnek órán. Sokan vannak, nincs idő, nincs szókincs, nincs kényszerhelyzet (első óta van magyarul egy szót se értő angoltanárom) miért kezdenének el angolul beszélni? Megtanulják a feladott mintapárbeszédet, de saját mondatot nem tudnak alkotni 4-5 év angol után se.

2013. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor lényegében az oktatási rendszerre tehető a probléma nagy százaléka. ez elég sajnálatos dolog, hogy akkor miért keseritik meg a diák éveit, ha utánna nem rendelkezik kellő tudással. kint nekem a francia volt az idegen nyelv, az angol pedig mint itt a magyar nyelv. érettségire szinte folyékonyan beszéltünk franciául.
2013. okt. 31. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!