Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetem megvalósítha...

Az orvosi egyetem megvalósítható lenne számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Mindig is nagyon vonzott az orvosi hivatás, csodálattal nézek minden orvost, tisztelem a tudásukat, legfőképpen a segítséget amit nyújtanak.

Évek óta orvos szeretnék lenni, legnagyobb motivációm a gyógyítás, amit adhatnék. Sajnálatos módon közbejött néhány gond az életemben, ezért egy másik kart választottam, 2 év múlva végzek az egyetemen.

Természetesen gondolkoztam, hogy abba hagynám, de ennyi időt kibírhatónak tartok, a jelenlegi tanulmányaimat is szívesen végzem. Ha befejezem, 21 éves leszek, de szeretnék 2-3 évet biológia-kémia felkészüléssel tölteni ezután, hogy elkezdhessem igazán követni az álmom.😊

Szerintetek megvalósítható?



2019. febr. 2. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg :) 2-3 év se kell hozzá, 1 teljes év bőven elég. Fejezd be az egyetemet, de számolj azzal, hogy ezzel fogynak az államilag támogatott féléveid.
2019. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha 21 éves korod után még 2-3 évet készülsz az orvosira, akkor 24 évesen kezdenéd az orvosit, ami 12+féléves képzés... ráadásul már az államilag támogatott féléveid nagyrészét felhasználtad...
2019. febr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A mostani képzéseden iratkozz át fizetősre, hogy ne fogyjanak az állami féléveid.

2. Akár most is felkészülhetnél biológiára és kémiára, akár egymás után, és hamarabb érettségizhetnél, hogy végzés után egyből mehess tovább. Neked már tudnod kell, hogy az érettségi anyag emelt szinten sem rosszabb egy nehezebb vizsgánál (de a biosz még azt sem üti meg).

Ha úgy állsz hozzá, hogy a bejutáshoz kell neked diplomásként 2-3 év, akkor teljesen komolytalan álmodozásról van szó.

2019. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
milyen szakra jársz most?
2019. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem lenne probléma ha elhasználnám az államilag támogatott féléveim számát, nem szeretnék ezzel negatívan válaszolni senkinek, szimplán Édesapám végig dolgozta az életét, támogatna ebben az álomban, mivel tudja, hogy semmi sem vezérel, csak hogy segíthessek másoknak. A jelenlegi szakom mellett tudok dolgozni tehát ebből a szempontból tudnék segíteni magamon is a jövőbeli célom eléréséhez.

Jelenleg nyelvész-szakfordítón vagyok, a családi gondjaim miatt nem tudtam orvosira menni, direkt próbáltam egy 3 éves BA képzést választani. Tudom, abszolút elrontottam, de nem volt más lehetőségem.

2019. febr. 3. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező a felvételire (biosz/kémial érettségi egy év alatt bőven fel lehet készülni. Ha a pénz nem probléma, akkor bőven lehet belőled orvos. Sok sikert kívánok hozzá.
2019. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha 3 éves képzés és 2 év van még belőle akkor miért nem hagyod ott és kezdesz tanulni az orvosi felvételire?
2019. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de elég ellenszenves komment, hogy apád pénzéből több milliót teljesen feleslegesen ki akarsz dobni az ablakon, amikor ha ezen az utolsó két félévben átiratkoznál költségtérítésre, sokkal kevesebbet kellene fizetned. Az, hogy a "pénz nem számít", még nem azt jelenti, hogy ész nélkül kell szórni - de ha majd te dolgozol meg érte, talán megérted.
2019. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó a saját csóróságodból fakadó frusztrációt ne itt vezesd le. Az ő pénzük bánja.
2019. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nincs tisztában azzal, hogy orvosin a féléves tandíj 1,3 millió. Azt jobb fizetni, mint a jelenlegi szakodon ~250 ezret? Te tudod.


Egyébként én idén jelentkezem, 21 vagyok (év végén töltöm a 22-t), de már ezt az életkort sem tartom szerencsésnek az orvosi egyetem szempontjából. Én “csak” 3 év csúszásban vagyok, de szerintem pont nem mindegy, hogy 24-25 évesen vagy 27-28 évesen végez az ember az orvosi egyetemen. Mondjuk én lány vagyok, nem tudom, te mi vagy, ha fiú, akkor nem annyira számít, bár én akkor sem értem, minek akarod még jobban húzni az időt ha tényleg ezt akarod csinálni. Én már tűkön ülve várom, hogy bekerüljek :D

2019. febr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!