Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakgimnázium és utána egyetem...

Matefon2 kérdése:

Szakgimnázium és utána egyetem, vagy gimnázium és utána egyetem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyikkel járnék jobban: szakgimnázium (4+1 év OKJ és csak angol nyelv) és utána egyetem, vagy gimnázium (4 év, angol és német nyelv) és utána egyetem?

Szoftverfejlesztésről lenne szó. Nem tudom, hogy az egyetem érné meg jobban vagy az OKJ.


Ha valami nem tiszta, próbálok minél előbb kiegészíteni a kérdésemen.



2019. febr. 3. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen az egyetemi végzettség értékesebb. Van egy köztes lehetőség is, a felsőoktatási szakképzés. Ha nagyon érdekel az informatika, akkor a szakgimnáziumot ajánlom, mert a sima gimiben elég gagyi az ifóoktatás, hacsak nem infótagozatról van szó. Amúgy érettségi után mehetsz rögtön tovább, nem kötelező újabb szakmát szerezni. (Mert ugye már az érettségivel is kapsz szakmát.)

Ha nem vagy annyira biztos az infó vonalban, vagy nagyon fontos a két idegen nyelv, akkor inkább gimnáziumot javaslok. Négy évet írsz, de a legtöbb gimiben van nyelvi előkészítő, így inkább 5-tel érdemes számolni.

2019. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Egyetemre bekerülni gimnáziumból könnyebb
2019. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem könnyebb gimnáziumból egyetemre menni mint szakgimnáziumból. Ellenben gimnáziumban nem tanítanak olyan szakirányú tantárgyakat, amelyek előkerülhetnek egyetemen. Gimnazista voltam, rossz döntés volt, vért izzadok az egyetemen, a szakgimnáziumból/szakközépből érkezettek meg röhögnek a gimnazistákon, mert hátránnyal indulnak velük szemben
2019. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 4. 06:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakkgimiből is mehetsz egyetemre, sőt, ha ugyanaz a szakirány, még rengeteg előnyöd is lesz a sima gimisekkel szemben, mert te már sok szaktantárgyat tanultál. Sok esetben nagyon jó szakmai alapokat adnak a szakkgimik, olyat, amit az egyetemen csak nagyon keservesen lehet összeszedni. Nekem rendszeresen segítettek számvitelből a szakkgimisek. Nekik nagyon könnyű volt én meg annyit szenvedtem vele, pedig egy nagyon jó hírű gimibe jártam és mindig is jó tanuló voltam.

Azóta tudom, h nem kell leírni a szakkgmiket :)

2019. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!