Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 11. végén matekból 3 as...

Ha 11. végén matekból 3 as vagyok és valamiféle informatika karra szeretnék egyetemre/főiskolára továbbmenni 2020 ban akkor felvehetnek?

Figyelt kérdés
Mármint van olyan követelmény hogy legalább 4esnek kell lennem? Meg 2020 tól mennyi az esély emelkedhetnek a ponthatárok? És valyon menyivel?
2019. febr. 25. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Felvehetnek. Ha az érettségi eredményeid jobban sikerülnek nem sokat nyom a latba a gimis tanulmányi. Már feltölteni sem kötelező őket a felvire.


Ponthatár leginkább az adott egyetemtől és a jelentkezők teljesítményétől függ, egy nagyobb, népszerűbb/nevesebb egyetemen magasabb a ponthatár mint egy kevésbé népszerűn pl rákeresve ELTE proginfó 370, EKE 282. Minden éven változik valamennyire. Az államnak igazán csak az alapponthatárba van beleszólása. Ami most ha jólrémlik 280pont, pluszok nélkül csak tanulmányi alapon.


Hogy mi lesz addig kitudja, már a nyelvvizsgát is felvételi feltétellé akarják tenni. Addigra lehet kötelezővé teszik az egy év katonaságot is a diplomáért...

2019. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval csak, hogy kötekedjek ;) #1 a nyelvvizsga egyáltalán nem probléma szerintem. Sokkal nagyobb spektrumban tud az ember gondolkodni, ha egynél több nyelvet beszél. A gondolkodása is más lesz... Az emelt érettségi meg eddig is olyan volt, hogy jó ha csinálsz sőt.. Sok helyen kérték is.

A kérdésre válaszolva: ha csak abból vagy 3-as akkor az 4 pont minusz? Mert össze kell adni a magyart matekot törti idegen nyelv meg egy természettudományi tárgy (nem info) és az eredményt meg kell x2-vel. Tehát ha mondjuk infóból érettségizel mondjuk emelten matekból meg csinálsz egy középszintet akkor elvileg van ahova fel fognak venni. Pl DUE: 280 volt tavaly az infomérnök, de pl Óbudain meg 340? vagy 360 nem tudom de valahogy így.

2019. febr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felvehetnek,viszont minden info szakon,vannak matematika tantárgyak,amik általában buktató tárgyak.
2019. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszolat. Igazabol a 3as oka hogy szemet dogakat irattat es nem is gyakoroljuk eleget. Tehat nekem alapvetoen megy a matek csak a dogak nem jonnek ossze
2019. febr. 26. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!