Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti képzésben sokkal nehezebb...

Tele kérdése:

Esti képzésben sokkal nehezebb az érettségi mint nappalin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén vizsgázom szakmából,és lassan választani kell,hogy merre visz az utam tovább.Én,meg két osztálytársam szeretnénk már dolgozni is,de azért az érettségi se lenne rosz ezért gondoltam ezt.Nem is azért,mert kell nagyon a pénz,hanem azért,mert szeretek dolgozni,szakmába tapasztalatot is szerezhetek.A többiek állandóan lehordanak ezmiatt minden hülyének hogy igy döntöttem.Szeretnék véleményt kapni olyanoktól is,akik nem ismernek,hogy mi a véleményük.Tanárok is a nappalit ajánlják.Nem vagyok hülye,ezért nemhiszem hogy nagy gondom lenne a tanulással,hiszen eddig is itthon tanultam meg egyedül rengeteg mindent,mert a suliba nem lehet a többiek viselkedésétől érteni semmit se.


2019. márc. 30. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van, amiben könnyebb, van, amiben nehezebb.

Könnyebb:

1. Igaz, hogy az érettségi ugyanaz, DE! nappali tagozaton mégis sokkal több a leadott és számonkért anyag. Több nem érettségi tárgy van stb.

2. Akár olyan képzést is találhatsz, ahova csak hetente-kéthetente egyszer kell bejárni, nem kell minden nap 7-8 órákat ott r*hadni.


Nehezebb:

1. Munka mellett még a tanulásra is rávenni magad, ez a legnehezebb.

2. Tény, hogy az alacsony óraszám miatt az egyéni tanulás előtérbe kerül.

3. Ha csak olyan képzést találsz, ahova mondjuk heti kétszer délután kell menni, azt már nem biztos, hogy elnézik a legtöbb munkahelyen, és esélyes, hogy ki fogsz maradni:(


Összességében, ha nem teszed otthon hozzá a magadét, estin sokkal felületesebb tudásod lesz, bár az érettségihez elég lesz az is. Továbbtanulásra is jó az esély, ha a két felvételi tárgyra magadtól felkészülsz.


Nagyon fiatal vagy még: én a helyedben 2 évet még maradnék a suliban, és a szabadidőmben valamilyen téren még fejleszteném magam. Ha olyan rossz a suli, esetleg válts iskolát.

Másik megoldás lehet az esti suli, de ebben az esetben félállásnál semmiképp se vállalj be többet (mivel ugye nem a pénz miatt akarsz minél hamarabb dolgozni)

Igazából az egyéni esetedtől, képességeidtől, terveidtől függ, hogy hosszú távon mivel jársz jobban.

2019. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából itthon aztmondták ha szeretném csináljam nappalin,viszont szeretnék saját lábon élni,és nem eltartatni magam tovább.Ezért gondoltam hogy eljárok dolgozni.Az egyik ember akire felnézek a szakmába az az oktatóm,egyéni vállalkozó mindenféle papirja van külön szakterületekre és ö azt tanácsolta,hogy maradjak nála,és próbáljam mellette megszerezni az érettségit,majd tanuljak tovább mert mindig fejlődni kell.Ha ő nem mondja ezt nem is gondolkodok az érettségin.Viszont belegondolva,hogy két év alatt rengeteg pénztől buknék el,mifelénk egy ház ára.Igaz nem sok szabadidőm lesz,de megpróbálom.
2019. márc. 30. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
A legjobb eset az, ha a munkaadód támogatja a tanulmányaidat. Beszéld meg vele!
2019. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben támogat,a bejárással nem lesz gond.
2019. márc. 31. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!