Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész hallgatók, ti...

Gyógyszerész hallgatók, ti milyenek voltatok matekból? Nagyon szeretnék gyógyszerész lenni, a kémia jól megy, biosz, fizika is, de matekból négyes vagyok.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 14. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmelweisen ugyan nem könnyű a matek, de messze nem a legnehezebb tárgy. Sokan utálják, én meg pl. nagyon szerettem (amúgy ötös voltam matekból, gimnázium utolsó két évében alig fektettem bele energiát, és lazán leérettségiztem ötösre).

2 félév matek van, mindegyik félévben van egy nagy ZH és egy vizsga az adott félév anyagából. Elsősorban a ZH szokott több embert "megfogni", de elég ritka, ha valaki csak matekból csúszik. Ha nincs meg a matek ZH, akkor jó eséllyel nincs meg az általános kémia vagy a biofizika sem. Kéthetente van kis ZH gyakorlaton, amikre ha becsülettel felkészül az ember (úgy, hogy értse is az anyagot), tutira átmegy, ráadásul jó jeggyel a nagy ZH-n is.

Sokan lusták belefektetni heti szinten 1-2 órát a matektanulásba, és nem értenek egy szót sem. Na, úgy kínkeservesebb az egész, de szintén át lehet menni. Ha megtanulsz deriválni, azzal már kapsz egy kettest ZH-n, de lehet, hármast is.

A vizsgára főleg nem kell érteni az anyagot, ott 3-4 napon keresztül megállás nélkül definíciókat kell magolni, és megvan. Többen négyesre vagy ötösre vizsgáznak úgy, hogy abszolút semmi nincs meg nekik az anyagból, csak bemagolták. (A vizsga mindkét félévben írásbeli.)

Tehát ha négyes is vagy matekból, attól még jelentkezz bátran gyógyszerésznek! Nem a matek az, ami nehéz. Egyenes arányosság meg ilyen alap dolgok azért menjenek, mert számolni, képleteket egymásból levezetni, átalakítani tudni kell kémián és biofizikán is. A képletmagolás is lehet ugyan célravezető, de nem minden vizsgáztató értékeli...

(Az elsőéves mateknak amúgy másodévben, fizkémen lehetne hasznát venni, de ezt inkább hagyjuk. :D )

2019. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A matekot meg lehet tanulni, mint bármelyik másik tantárgyat. Mateking, matekmindenkinek aztán érteni fogod
2019. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a SZOTÉra járok, egyáltalán nem gond ha csak négyes vagy. Itt csak egy félév matek van, előadás és gyakorlat is. A gyakorlatnak van 2 év közi írásbeli demója, meg minden órán voltak kisdogák az előző heti anyagból. Nem túl sok átfedés van a gimis anyaggal, ha itt odafigyelsz megtanulható. Nem ez a tárgy lesz a mumus az egyetem alatt.
2019. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En a Pecsi Tudomanyegyetemre jarok, masodeves vagyok a gytk-n. Ugyan emelt matekos sulibol jottem, de azt kell hogy mondjam, nem igazan okoz a matek nehezseget a tobbsegnek. Csupan 2 feleves, az eloadasokon mindent elmondanak ami kelleni fog, ha van egy kis szorgalmad es figyelsz siman elsajatithato. Nalunk en voltam az, aki segitett par csoporttarson mert en mar tanultam derivalni, intergralni, parszor osszeultunk kozos orakra, szinte biztos hogy a te evfolyamodon is lesz valaki aki segiteni tud es fog is. Inkabb a kemiatol ovakodj, ha az kemeny dio a gytk-n. Bocsi az ekezetek lehagyasa miatt, nem magayar a billentyuzetem.
2019. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell olyat írni, hogy magolással teljesíthető? Aki inkább megérteni akarja, mert nem tud magolni, azzal mi van? Hülyeség, hogy csak magolni lehet...
2019. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Senki nem írt olyat, hogy csak magolással teljesíthető. De vannak olyanok (nem is kevesen), akik puszta magolással mennek át. Tudom, mert a Semmelweisen láttam ilyet, méghozzá elég sokat.

Nyilván az a jó, ha valaki úgy megy át, hogy érti is. Csak ahhoz sokaknál heti rendszeres kitartó munka kellene. De az a szomorú tapasztalatom, hogy a többség még a derivált lényegét sem érti, nemhogy a vonalintegrálét. És nem azért, mert hülyék, hanem mert nem fektettek bele elég energiát már rögtön az elejétől.

2019. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!