Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elrontottam csúnyán az életeme...

Elrontottam csúnyán az életemet, hogyan hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés
Néhány éve azt gondoltam, milyen csodás ötlet lenne germanisztikán tovább tanulni. Rájöttem, két év alatt ,hogy a gimnáziumban felszedett német tudásom ehhez édes kevés, kiléptem, mielőtt az egyetem rúgott volna ki. Csináltam egy fél éves gyorstalpaló óvodai dajka tanfolyamot. A tapasztalathiány miatt seova se kellek, illetve, nincs is akkora hiány ezen a területen. Már jó ideje munkanélküli vagyok, és baromira zavar ,hogy értelmetlenül telik el az idő, ami elég kevés, tegyük hozzá, és túl gyorsan is múlik el az a 24 óra a napból. Mit tehetnék? Merre menjek tovább? Értelmet akarok adni az életemnek, nem mehetek el úgy erről a bolygóról, hogy semmi hasznot nem adok a világnak. Ahhoz túl sok a megélni való. 24 éves vagyok most, és talán még nem késő a változtatás egy olyan karrierirányban, ahol tehetek is az emberiségért, még akkor is, ha vannak hiányosságaim, mert nem akarom feladni.

2019. ápr. 16. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Óvodapedagógus?
2019. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem jó, hallássérültség miatt. A dajkához még elég volt az 50%-os halláscsökkentségem, de óvónénihez már durva. Az a baj, hogy ezt a betegségemet nem tudom letagadni. Jobb fülemre nem hallok semmit, ennél fogva nehezített a dolog. Csak azt nem értem, ennek ellenére hogy van jó zenei hallásom, meg nyelvérzékem, mert simán tanulok emellett nyelveket. Lehet így integrálódni? Csak 17 éves koromban derült ki. Azért köszönöm a tippet, aranyos tőled az ötlet. :) Már fölmerült ez is, de orvosom tanácsára letettem róla.
2019. ápr. 16. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
24 évesen nincs elrontott élet. Szakmát kellene tanulni, sok lehetőség van. Ha tényleg jó a nyelvérzéked, akkor tovább lehetne folytatni a német tanulást, az is hasznos lenne.
2019. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyelvi irányt váltottam, a japánt javasolták egy állásbörzén egy japán cég, ahova szeretettel várnak, csak végezzem el a szakot. Hát én jelentkeztem, meglátjuk, mi sül ki belőle. Még emelt érettségizek is, hátha ad egy kis kakaót a márkának, pontszámok miatt.
2019. ápr. 16. 23:01
 5/8 A kérdező kommentje:
A nyelvtanulás mellett fontolgatom az infós ismereteket, mert azt lobbizzák most nagyon, az ITsek nagyon keresett emberek. Gyenge 2-eke voltam matekból, de ez nem jelenti azt, hogy ne javíthatnék rajta, anno simán csak nem figyeltem mert nem volt motivációm rá, unalmasak voltak az órák. A tanárnő jóformán csak a könyvet olvasta fel, fölöslegesen, 45 percben. Elment a kedvem tőle, mostanában a YouTube hozta vissza a kedvem hozzá. Ami nagyon érdekel még az a webdesign, programozás. A kreativitás-részéért vagyok oda de nagyon. FRPG keretein belül jött az érdeklődés, akkor kezdtem ismerkedni a kódolással.
2019. ápr. 16. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évig jártál egyetemre, aztán fél évig okj-ra...a fennmaradó 3-4 évben mit csináltál?

Egyik ismerősöm germanisztikát végzett BA szinten és egy SSC-nél dolgozik havi 300 ezres fizetésért, pedig csak középfokú német nyelvvizsgája van. Szerintem hiba volt ezt a vonalat veszni hagyni, a német nyelvtudás sokkal ritkább az angolnál és egyre keresettebb a német vállalatok térhódítása miatt.

De még ha nem is tudnál vele elhelyezkedni, egy germanisztika BA diploma nem szégyellnivaló és jól jött volna szerintem. Sok hiányzik ahhoz hogy diplomát kapj azon a szakon? Akár valami mással párhuzamosan is elvégezhetnéd, ha nincs már sok tárgyad.

2019. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom, sajnos én is tanácstalan vagyok lassan 25 évesen, eddig 2 kamu diplomát szereztem, amivel kitörölhetem a seggemet.
2019. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A programozó jó irány, tanulmányozd a programnyelveket. Egy jó programozó a mai világban vastag fizetéseket visz haza.

A másik az eü. vonal lenne (diplomás ápoló?) ,de gondolom, ott a hallásprobléma kizáró ok.

2019. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!