Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elrontottam a nevelést. Hogy...

Elrontottam a nevelést. Hogy hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés

10 hónapos szuka kutyusom van. 2 hónapos kora óta van nálunk. Első kutya, így bármennyire próbálkoztunk és olvastunk utána a dolgoknak mégsem volt sikeres a nevelése. Makacs (tacskó vér is van benne) kutyát fogtunk ki elsőnek így még nehezebb a feladat. Most nem sorolnám fel, hogy mikkel próbálkoztunk, mert mindennel amit a neten említenek ebben a témában (falkavezérség, jutalmazásos motiválás, határozott fellépés, szidás stb...). Mégsem jött össze. Nehéz lenne bárkinek is megmondani, hogy mi az amit pontosan elrontunk mivel nem látja, ezért örülnék ha tippeket adnátok, hogy mivel hozzam helyre és pontosan hogyan csináljam a dolgokat, hogy hatásos legyen. Szakemberes segítséget próbáltunk már találni, de itt vidéken nem egyszerű ...kutyasulik meg nem foglalkoznak ezzel a problémával nálunk, külön rákérdeztem. Tehát mindenképpen nekünk kellene itthon megoldani. A gond a következő:

A kutya ha itthon valami extrább kaját kap nem lehet a elvenni tőle, mert odakap, vicsorog agresszív lesz. Még miikor kisebb volt és ezt csinálta a tápnál akkor jól elrántottam a táltól és megszidtam. ez használt is mert 2-3 próbálkozás után többet eszébe sem jutott és ha már megindultam felé kaja közben fülét farkát behúzva elsétált onnan. Ha tápot eszik ez a mai napig így van. Viszont most ha húst kap vagy maradékot akkor megint előjön...és elég durván. Nem félek tőle, ugyanúgy hátrarántom onnan a grabancánál fogva és közben határozottan megszidom mégsem fejezi be rám néz és vicsorog tovább. Ugyanúgy a páromra is. Egyszerűen mindegy mit teszünk nem fejezi be. Nem támad nekünk és amikor odakap sem harap meg konkrétan, de szörnyen agresszív. És igen tudom, ha egy kutya nem hiszi magát főnöknek akkor nem tenne ilyet. Mit tanácsoltok mit tegyek? Ha szabadon van engedve lenn és valami dögöt talál vagy csontot akkor is ugyanilyen agresszív ha el akarom venni tőle vagy elzavarni onnan. Visszahívás is problémás a szabadban. Jön velünk, nem hagy minket ott, mert ha nem lát minket kétségbeesetten fut utánunk, de ha szólok neki nem mindig jön oda. Leírná nekem valaki, hogy hogyan viselkedjek az ilyen agresszív helyzetekben? Mit tegyek?


2013. szept. 2. 09:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

[link]


Ha jól emlékszem, ezek között tutira van olyan adás, amelyik a cuccait (pl kajáját) féltő kutyáról szól (Japán vacsora a címe asszem).


Egyébként, a kajás dolog megoldása egyszerű: leutánzod őt, és ugyanúgy bevéded a kaját, amit adsz neki, mint ő. Meg bevéded a saját kajádat is. Erre a címszóra keress rá: japán vacsora.

2013. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Megnéztem az összes adást:) Japán vacsorával nincs gond mert ha én eszek akkor eszébe sem jut még csak megközelíteni sem a kaját, ha mégis szagolgatná akkor elég ha rászólok és elmegy onnan. Ha az ágyon hagyom és kimegyek valamiért akkor sem nyúl hozzá. Csak akkor van gond, ha adunk neki, hogy egye, de közben elvennénk tőle, agy ha lenn talál vmit.
2013. szept. 2. 09:50
 3/30 anonim ***** válasza:
Van benne vadászkutya-vér is a tacskó révén, védi, ami az ő zsákmánya, azt ő szerezte, ezt az ösztönt a legnehezebb elnyomni bennük. Nekem vizsla-ír szetter keverékem van, az annyiban különbözik ettől, hogy nem agresszív egyáltalán, más természetű.
2013. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen, de azért nem normális, hogy velem szemben így viselkedik. De egy ismerősömnek fajtiszta tacsija van és nem viselkedik így...legalábbis a gazdáival nem. Pedig nem szenvedtek ilyen dolgokkal mint a falkavezérség stb.
2013. szept. 2. 09:59
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

az én tacskó kutyusom is ilyen egyszerűen meglehet oldani ne adjál neki sok kaját a tányérjába csak annyit amiről tudod, hogy meg is eszi

egyébként van mikor én is többet adok mint amennyit megenne otthagyja viszont amikor legközelebb éhes lesz azt eszi meg és nem várja hogy adjak neki újjat

2013. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem azért veszem el, mert nem eszi meg, mert csak a tápot szokta ott hagyni (de ugye azt engedi elvenni is) a fincsi husikat, ebédet befalja másodpercek alatt. Csak ha esetleg valami miatt mégis elvenném tőle akkor ne akarjon már megtámadni...
2013. szept. 2. 10:04
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig mindenképpen kéne találni szakembert, mert ha próbáltok mindent jól csinálni, és mégsem megy, akkor valószínűleg valami olyan probléma van, amit ti sem vesztek észre magatokon. Ha csak messze van jó suli, akkor messzire kell vinni, csak rehabilitációra, nem kell tanfolyamot végigjárni vele, szóval mondjuk heti egyszeri alkalomról beszélek, nem háromról.
2013. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:

1. Azzal a fincsi kajával, amihez úgy ragaszkodik, szintén eljátszod a japán vacsorát, mielőtt odaadnád neki, ezzel egyértelműen jelzed számára, hogy az a kaja is a tied, s épp csak kegyesen megengeded, hogy egyen belőle. Ha meg ezután is makacskodik, elzavarod.

2. Megpróbálhatsz cserét felajánlani. Mondjuk ezt inkább játékra és nem kajára szokták felhozni, de ha az 1. nem megy, akkor csak ez van.

2013. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Csak kézből kapjon a husit,amit azért véd be,mert domináns veled szemben és a finomabb falatokért már bepróbálkozik nálad.Nyugodtan elmehetsz a helyi kutyasuliba,mert egy alapengedelmességi tanfolyam,hozzásegít ahhoz,hogy a kutyád megtanulja ,hol a helye és te is megtanulod,hogyan tudod kezelni őt.Az étel bevédése,a nem behívhatóságnak ugyan az a gyökere,a tekintélyed hiánya.Sajnos az olvasott,vagy videón látott dolgokat sokszor nem lehet sikeresen átültetni a gyakorlatba,mert hiányzik mögüle az elméleti tudás ill.nincs egy külső,hozzáértő személy részéről történő korrekció.
2013. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy kellene kutyasuli, mert tudja, hogy mit akarunk, csak nem mindig érdekli. Itt meg azt tanítják meg, hogy hogyan tanítsuk meg neki, hogy ül fekszik marad stb. ezeket már korán megtanítottuk neki.

Japán vacsit próbálom meg inkább a kajájával, mert cserélni kizárt, hogy tudnék vele mivel egyből odamegy és 2 mp alatt befalja és semmi más nem érdekli.

2013. szept. 2. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!