Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valamit nagyon elrontottam/ron...

Valamit nagyon elrontottam/rontottunk. Hogy hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam, imádnivaló. A baj csak az, hogy szinte semmibe vesz minket, szüleit. Bármit kérünk tőle, a legapróbb dolgokat is, elengedi a füle mellett.Csak akkor hajlnadó valamit is csinálni, ha hangosan rászólunk. Soha nem kiabáltunk vele, de az uróbbi időbne ez egyre sűrűbben előfordult.
2011. márc. 1. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Nem csináltatok semmit rosszul,gyereket neveltek ennyi az egész.Ne legyen bűntudatod a gyerkőc önálló emberke,saját természettel és akarattal nem kiskutya aki ha idomítva van akkor mindig szót fogad a gazdáinak.:)

Fog még kacifántosabb is lenni a helyzet később.:)

2011. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen semmibe vesz??:)) Dackorszak+szelektív hallás. Továbbra se kiabáljatok vele, inkább adjatok választási lehetőséget neki. "Most a könyvet szeretnéd nézegetni vagy a kisautóval játszunk?" pl.

Önállóságra törekszik a maga módján, és azt/úgy akarja megvalósítani , amint ő gondolja ....viszont a választási lehetőséggel érezheti úgy, hogy ő dönt valami fontosról, és választ ad. Utána már a kéréseket is jobban teljesítheti. Egy próbát megér!:)

2011. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ismerős az lrzés, imserős a helyzet, csak nálunk már 1 éve tart és lassan a kicsinél is elkeződik :)

szerintem semmit nem rontottatok el, türelem és kitartás. Nekem sem mindig sikerül, de amikor a lányom azt játsza, hogy kiabál a babájával, akkor mindig nagyon megfogadom, hogy többet nem tud annyira kihozni a sodromból, hogy hangosan szóljak neki. De persze ez sem mindig sikerül. Körforgás. Ne vedd túlzottan a szívedre és ne hidd el, hogy másoknak tengernyi türelmük van...

2011. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
próbálok türelmes lenni, csak néha eszembe jut,mi van, ha ez már mindig így lesz. A sógoroméknál is ugyanez a helyzet, csak ott 6 éves a kislány.
2011. márc. 1. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nemsokára beindul nála az ödipális anya-szerelem, és a kenyérre fogod tudni kenni.
2011. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!