Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogász vagy a pszichológus...

A jogász vagy a pszichológus szakkal tudom önmagam felvértezni önérvényesítési képességekkel?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik képzéssel lehet az önérvényesítést fejleszteni? A pszichológiai vagy jogi tanulmányokkal ?

2019. ápr. 17. 20:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ez attól függ. Mivel én angolul beszélek Anglia jöhet csak számításba. Annak meg semmi értelme, hogy a kontinetális jogrend szert tanuló és ott meg az angolszász jogrendszer van életben. Azt mondják az nem olyan nehéz.
2019. aug. 12. 13:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Pszichológián nem tanulsz meg semmi ilyet. Azt tanulod meg, hogyan kell rohadt sokat olvasni és magolni, régi szakállas bácsik és idős nénik gondolatait visszamondani, és persze lesz 90%-ban statisztikád és 10%-ban saját gondolatod (amire senki sem kíváncsi).


Üdv.

Egy végzős


ui: jah, a jogot válaszd karriernek és menj szembe a félelmekkel! A képességek a gyakorlatban fejlődnek, nem az iskolapadban úgy, hogy megmondják mit csinálj. Csináld!

2019. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Sokakat tényleg az vonz pszichóra, hogy a saját problémáikban szeretnének tisztábban látni. Kívülről jövő elméleti tudással azonban nem lehet megspórolni azt a kemény önismereti melót, amit egy normál pszichoterápia jelentene. A tényleges és gyökeres átalakuláshoz mindenképpen egy profi külső nézőpontra van szükség, az ember belülről nem tud tárgyilagos lenni, pont a saját agya és hiedelmei fogják ebben megakadályozni. Bármilyen paradoxnak is tűnik, az ember az egyetem és némi gyakorlat után válhat jó pszichológussá, aki másokon hatékonyan tud segíteni, de ha egy jó pszichológus a saját életében akad el, egy másik pszichológust fog felkeresni, hogy segítsen megoldani a problémáját. Pont mert az egyetemen és a gyakorlatban is megtanulta, hogyan csapja be az agy önmagát, függetlenül tanulmányoktól és végzettségektől: a legintelligensebb, legtanultabb embertől a legtanulatlanabbig ugyanúgy.

A jog gondolom azért merült fel, mert néhány jogi szakmában nagy szerepe van a jó kiállásnak és kommunikációs vagy épp szónoki képességeknek. Ezt valóban gyakorolhatod is néha (magasabb évfolyamokon), hogyan tudsz érvelni egy ügyben, de ha a saját személyes életedben való kiállásról lesz szó, valószínűleg ugyanúgy leblokkolsz majd, mert az agyad különbséget fog tenni aközött, hogy valaki más ügyéről van szó vagy a sajátodról. És a sajátod esetében gond nélkül előjöhetnek ugyanazok a gátlások, mint eddig, hiszen ezek főleg gyerekkorodban elsajátított hiedelmekben gyökereznek és amíg nincsenek önismereti munkával feldolgozva, addig ott is maradnak.

2020. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem, hogy ez alapján kellene egyetemet vagy pályát választanod. Az, hogy valakinek milyen a kiállása, az érdekérvényesítő készsége az leginkább a személyiségből fakad. Persze az ember változik, így bizonyos készségek az évek során feljavulhatnak, de le is süllyedhetnek.

Egy marketingesre is elmondható az a tulajdonság, amit te keresel, mivel a szakmája arról szól, hogy lyukat beszéljen az emberek hasába.

Az "önfejlesztés" meg nem az egyetemtől, szaktól, szakmától vagy irányultságtól várható el. Még csak nem is trénerektől, motivációs videóktól, önfejlesztő előadásoktól, hanem elsősorban magadtól. Magadnak kell küzdeni érte és magadnak kell rájönni arra, hogyan érvényesítheted magad, ha számodra ez a fontos. Ezt pedig véleményem szerint a kultúra ösvényén keresztül, a műveltséggel lehet. A világ és a történelem írói, költői, művészei, filozófusai lényegesen többet nyújtanak az önfejlesztés tekintetében mint egy csapat tréner vagy egyetem.

2020. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: “a szakmája arról szól, hogy lyukat beszéljen az emberek hasába.”


Ez maximum a lókupec szakmája, ennek köze nincs a marketinghez. A marketing éppen ennek az ellenkezőjéről szól: megérteni az emberek igényeit, és olyan terméket/szolgáltatást csinálni, ami megfelel nekik. Ez a marketing.

2020. máj. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, erről is szólhat a marketing, de sajnos én nem ezt tapasztalom.

A reklámok agresszívak és pont hamis elképzeléseket táplálnak az emberek tudatában. "Vedd meg, mert ettől boldogabb leszel", "Vedd meg, mert ez a kiegyensúlyozott életmód kulcsa", "Vedd meg, mert az újabb és nagyobb tv jobb, mint a régi".

Úgy látom, a fogyasztás ösztönzése fontosabb lett, mint az igény felmérése. Más az, ha egy már meglévő igényhez párosítunk egy terméket és más az, ha egy nem létező igényt generálunk, hogy aztán az ember megvegye a terméket, amire egyébként nem is lenne szüksége.

Sokszor szorongást okoz, ha nincs meg valamiből a legújabb, legtrendibb, még akkor is, ha az egyénnek arra semmi szüksége, csak a reklámok és a tömeg készteti a termék megvásárlására.

Emiatt megeshet, hogy nem a legjobb minőségű (vagy nem az igényeinek legmegfelelőbb) terméket veszi meg az ember, mert a marketing jobb színben tünteti fel. A jobb minőségű termék kisebb marketinggel pedig elveszhet a piacon. Ez a véleményem szerint befolyásolás.

2020. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!