Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van ekkora hűhó a...

Miért van ekkora hűhó a kötelező emelt érettségi és nyelvvizsga miatt (egyetem)?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem értem. Amikor én jelentkeztem egyetemre minden osztálytársam legalább 1 emeltet csinált, pedig a többségüknek nem kellett volna, mert nem volt feltétel. Nekem 2 kellett, mert olyan szakra jelentkeztem. Egyszerűen nem értem, hogy hogyan akar valaki egy adott tantárggyal tovább tanulni, ha még egy emelt érettségit se tud megcsinálni? Én a 2 emeltemet teljesen jól megírtam, mégis utána egyetemen kb vért izzadtam az elején, mert még az emelthez képest is óriási volt az elvárás.

Nyelvvizsgáról meg kb. ugyan ez a véleményem. Nyelvtudás mindenhova kell manapság, minimum egy közép angol. Arról nem is beszélve, hogy a diploma feltétele egy nyelvvizsga, szóval annak mi értelme, hogy ha valaki nem tudja letenni a nyelvvizsgát, elvégzi az egyetemet, aztán a diplomáját nem kapja meg, mert nincs neki. És amit saját káromon tanultam meg, hogy gimibe sokkal több ideje van az embernek. Egyetem mellett kb biztos, hogy nem sikerült volna megtanulnom egy nyelvet, mert nem lett volna időm, energiám rá.



2019. ápr. 27. 13:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

A nyelvvizsga kötelezővé tételével az a gond, hogy kozoktatas nem biztosítja a tudást. Persze, akinek van érzéke hozzá, meg nyelvtagozatos suliba megy, annak nem vészes, de a többieknek már kicsit nehezebb dió.


En a megye top gimieben voltam termeszettudomanyos szakon. Nyelvvizsgaja habár érettségi előttre majdnem mindenkinek volt, a gond az, hogy kB mindenki magán tanarhoz járt, és azért az anyagilag nem olcsó. Pedig ez egy jó hírű iskola, nem is volt lehetőségem máshova menni a megyében. És más suliknan el sem tudom képzelni, hogy mi lehet a helyzet.


A kötelező emeltrol meg hasonló a helyzet. Van iskola, ahol nem készítenek fel rá.


Az oktatásban kereskedő a probléma gyökere. De ugye a kormánynak nem az a célja, hogy színvonalasabb legyen a felsooktatas, az max csak egy következménye lesz. A célja, hogy kevesebben menjemek egyetemre.

2019. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Meg nagyon fiatal vagy, es nem latod at ezt a dolgot.

Lehet, hogy neked jo nyelvtanaraid voltak, emiatt el sem tudod kepzelni, hogy ez nincs midnenhol igy. Halistennek nekem is jo tanaraim voltak, igy kulontanar nelkul meglett a C1, de aztan a szakmamat mar egy olyan kozepiskolaban szereztem, ahol a tanarno mar kiejteni se tudta rendesen a szavakat, es az ora abbol allt, hogy a kikereste a szotarbol a kifejezeseket, amiket aztan leiratott a fuzetbe, ebbol volt kovetkezo oran dolgozat. Azok, akik ott szereztek az erettsegijuket, olvasni se tudtak normalisan, nem hogy nyelvvizsgazzanak. Es hidd el, a tobbsegnek, foleg kistelepuleseken, falvakban ilyen tanaraik vannak. Ott pedig nincs penz arra, hogy kifizessek Jozsi magantanarjat, meg a buszjegyet a varosba meg vissza, heti 3x (mar ahol jon busz delutan). Vagyis mindezzel azt erik el, hogy a szegenyebb csaladokbol szarmazo gyerekek kitoresi lehetoseget meginkabb csokkentsek, megtobb iskolazatlan, kiszolgaltatott ember legyen, mert oket konnyebb dolog befolyasolni, konnyebb dolog elhitetni veluk barmit, konnyu megvasarolni a szavazatat egy zsak krumpliert, vagy karacsonyra egy 10 ezer forintos kajautalvanyert.

A masik dolog, hogy olyan emberek dirigalnak onnan fenntrol, es talaljak ki, hogy te neked mit es hogy kell teljesitened, akik olyan butak, mint a fold. Gondolom nem vagy jartas abban, kik kepviselik ma a politikai elitet, milyen embereknek van a kezeben az iranyitas joga...

2019. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12%
ne gyertek már ezzel a különtanár dologgal. Tele van a net hanganyagokkal , nyelvtani leírásokkal tesztekkel. Aki akarja, meg tudja csinálni.l
2019. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
Sokan azt is elfelejtik, hogy a fiatalok többsége későn erő, köztük én is. Rengeteg osztálytársam sz.rt bele néha a tanulásba, viszont egyetemen már mindenki észbe kapott, a nyelvvizsgára is félkészültek. Nem elég, hogy semmi motiváció nincs, azt a keveset is elveszik ezzel az egésszel. S tényleg, miért nincs azoknak nyelvvizsgája, akik ezt kitalálták? Mutassan példát!!! De remélem, ha az internetadó ellen is tudtunk fel tudtunk szólalni, majd ez ellen is felfogunk, s visszavonják ezt a törvényt, s kialakítanak egy olyan rendszert, ahol motiválva vannak a fiatalok, s rendes felkészítést kapnak.
2019. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Aki ezt a kérdést megírta nagyon fakír lehet.

Az oktatás színvonala évről évre csökken csoda ,ha a középszintű anyagot leadják értelmesen!

Egyébként emeltezni ,ha nem kellett régen akkor minek csinálták? Senkit nem érdekel ez legyen az ő baja az meg a tied ,hogy olyan szakra mész ahova kell.

Egyébként inkább megírok 2 közepet nagyon jóra mint 1 emeltet több értelme van és max erre biztosít lehetőséget a mai oktatási rendszer... persze ,ha raksz bele munkát sokat

Az meg senkit nem érdekel ,hogy te mekkora okos tojás voltál ,hogy nyelvvizsgád is van meg emelted is

Egyszerűen ez nem rólad szól hanem a többségről.

Nekem mindkettő van mégis inkább azokkal értek egyet akik ezt ellenzik,mivel az iskolában minden szart számon kérnek csak azt nem ami fontos ,tanítani meg nem tud a tanárok többsége.

Akinek erre nincs külön ideje és pénze nagyon nagy hátrányban van ,és akik előttem is írták mindenki más képességű ,meg nem mindenki teheti meg anyagilag.

2019. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos a magyar oktatásügynek fáj, hogy a fiatalok nem “vécésbácsik”, “büfésnénik” akarnak lenni, hanem van komolyabb életcéljuk, pl. egy egyetem elvégzése, akár doktori fokozat.

Ha nem lesz senki, aki elvégezze a piszkos munkát, nekünk is be kéne hívni ugye a rettegett migránsokat, az “afrikai kannibálokat”, mint Németországban.

Az a céljuk, hogy az egy bizonyos területben kiemelkedők és tehetséges emberek NE akarjanak egyetemre menni, hanem tanuljanak szakmát, és menjenek el napi 12 órában “dAUgozni”, és bizony helyettük az átlagos képességű magológépek részesülnek egyetemi oktatásban, akiknek soha az életben nem lesz egy önálló gondolatuk sem!

Míg nyugaton virágzik a liberalizmus, a szabadság, addig Magyarországon szó szerint neofeudalista rendszert akarnak kiépíteni.

Azzal a kivétellel, hogy itt a górék már nem régi, értékre nevelő nemesi vagy polgári családok csillogó szemű gyermekei, hanem az agyonpénzelt söpredékből lett “hozzvilágramégegymagyart” diplomások.

Mert igen, szüljed a gyermekeket a nyomorba, oszd meg hatvanezerszer Facebookon azt a posztot, ahol egy teremben szellem alakban ül egy csomó elabortált gyerek, és az van fölé írva, hogy: “Ezekből a gyermekekből lettek volna tudósaink, művészeink, professzoraink, filozófusaink”. Ok. De mi van azokkal, akik MOST akarnának az ország tudósai, művészei, professzorai és filozófusai lenni?!!

Aki pedig nem tudja megugorni ezt a mércét 18 évesen, ahogy kiesik a gimiből, megy a moslékba...

2019. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!