Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene kiszámítani a...

Valaki segítene kiszámítani a pontjaimat?

Figyelt kérdés

Matek felmentett vagyok... próbáltam egésznap kiszámítani hogy végülis hány pontom van, de mindig más eredmény jött ki. Tudom sokan elítélik a matek felmentetteket, megértem mert sok ember a lustaságnak és a hanyagságnak köszönhetően szerezte meg ezt a “papírt”.

Szeretném jelezni, hogy én nem a nagy átlag közé tartozom, én mindigis napokat szántam a matekra és nekem valóban születésemig visszamenőleg voltak ezzel gondok. Tehát én nem egy tipikus “díszpéldány” vagyok mint a legtöbben.

Ezért is szeretném ha valaki jó szándékú segítene normálisan kiszámolni a pontjaimat....


A tanulmányi eredményem a következő:

11. Évvége

Magyar: 3, történelem: 3, német: 4, (matekból ugyebár nincs jegyem nem tudom ilyenkor ez kimarad vagy azzal kell helyettesíteni amivel érettséginél?, ez esetben az a testnevelés: 4),

Választott tárgy-> művészettörténet: 3

12. Évvége

Magyar: 3, történelem: 2, német: 2, (matek helyett tesi: 4), választott tárgy->művészettörténet: 4


Érettségi

Magyar: 36%

Történelem: 32%

Német: 27%

Művészettörténet: 59%

(Matek helyett testnevelés): 36%

És úgy tudom többletpontom is van

40 pont (halmozottan hátrányos helyzetű)

És még 32 pont (okj-s szakképesítés)

Előre is köszönöm a segítséget! :)


2019. máj. 8. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így nem lehet megállapítani. A tanulmányi eredményeidnél a művészettörténetnek nincs helye, mert a választott tantárgynak természettudományi tárgynak kell lennie. Érettséginél pedig kettőt kell kiválasztani, az egyetemek megadják, hogy adott szakokon mik azok amik közül választhatsz. A legtöbb helyre egyébként egy emelt elvárás. De ha mondjuk valami olyan helyre jelentkeznél, ahol a művészettörténet beszámítható, akkor 59+36=95x2=190. Többletpontokkal pedig 262. OKJ csak az számítható be ami 54es vagy 55ös kóddal kezdődik, és nem mindegy az adott szak szempontjából, hogy milyen OKJ-t végeztél, szóval az, hogy van egy mondjuk 55ös kódszámú bizonyítványod, egyáltalán nem biztos, hogy azt elfogadják az adott szakon. Egyébként 280 a minimum ponthatár. De az érettségid nagyon rossz, nem értem hogy ezzel miért akarsz egyetemre menni.
2019. máj. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem említettem sehol sem hogy egyetemre szeretnék menni :) szimplán csak érdekelt. Egyébként köszönöm a segítséget valamelyest mostmár átlátom a dolgokat.
2019. máj. 8. 01:59
 3/4 A kérdező kommentje:

De valóban nem tagadom az érettségim nem a legjobb.

Valószínűleg a jövőben újra fogok érettségizni, mert már alapból a saját magamnak való megfelelés miatt is szégyen ezeket az eredményeket látni, amikor érettségiztem mèg nem is igazán vettem ezt komolyan, sőt nem is igazán volt bennem olyan jövőkép hogy én tovább tanuljak, nyilván később ez változott már azért ezt az egészet is jobban átlátom és értékelem nem úgy mint akkor (előrehozottan érettségiztem hogy mihamarabb túl essek rajta a szüleim tanácsára) raadasul akkor még nem állt össze a kép hogy mivel szeretnék foglalkozni a jövőben, hogy mit is kezdjek magammal. Mára már tudom a céljaimat és ehez mérten tudok mérlegelni a lehetőségekkel, ha most erettsegiznék sokkal többet bele adnék mert mai fejjel már tudnám mi a cél, mit kell elérnem...

2019. máj. 8. 02:06
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. máj. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!