Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanul egy szabad bölcsész?...

Mit tanul egy szabad bölcsész? Hol lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, és az egyik osztálytársam az ELTE-re jelentkezett, szabad bölcsésznek. És fogalmam sincs, hogy egy szabad bölcsész mit csinál😅. Mivel mindig is realos voltam, és ilyen irányba is megyek tovább, így nem vagyok otthon ezekben.
2019. máj. 19. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Hát, ha jól beszél angolul, akkor elmegy vele egy ssc-be öltönyös/kosztümös rabszolgának.
2019. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Diplomás munkanélküli. Kb sehol nem lehet vele elhelyezkedni.
2019. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
A szabad bölcsészeten belül is vannak specializációk, pl. esztétika, filozófia, etika, művészettörténet, elméleti nyelvészet, vallástudomány, filmelmélet és filmtörténet. Valamint minor szak is felvehető mellé, ami megint elég változó, hogy az adott egyetemen milyen lehetőségek vannak. A minorral is tovább lehet tanulni is akár. Szóval attól is függ, hogy kit mi érdekel, mit választ magának, mert nem egy egyenes kikövezett út, hanem viszonylag sok elágazás van. Ahogyan az is változó, hogy ki mit tud vagy akar kezdeni a megszerzett tudásával.
2019. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az egyik volt kollégám szintén ezt végezte, filozófia szakirányon. Egyetem alatt HR gyakornok volt, majd miután végzett fel is vették HR-re, ahol azt hiszem a toborzási résznél dolgozott, mivel megvolt a nyelvtudása hogy felmérje a jelentkezőket.

Amikor a végzettségekről beszéltünk azt mondja nem bánja, hogy elvégezte, mert rengeteget adott neki az egyetem.

Viszont az ő példája azért is jó, mert egyetem alatt ha gyakornokoskodsz, akkor a későbbiekben akár ilyen végzettséggel is találhatsz nem is rosszul fizető állást.

Csak tanulj nyelvet, ezerrel :)

2019. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%
McDonalds, KFC, TESCO, Burger King...stb a lehetőségek tárháza végtelen a bölcsészkéknek :)
2019. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!