Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet elérni 430 pontot?

Titicske kérdése:

Hogyan lehet elérni 430 pontot?

Figyelt kérdés
Pszichológia szak érdekelne Szegeden. 438 pont kell hozzá. Az lenne a kérdésem hogy milyenre kéne megírnom az érettségit ha kitűnő lennék az utolsó két évben, angolból emelt érettségit tennék és lenne egy középfokú nyelvvizsgám (ha szükséges akkor emeltfokú). 16/L

2019. máj. 25. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmilyenre mert megvaltozik a felveteli igy annyi biztos nem kell hozza
2019. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha angolból van emelt érettségid, akkor nem kapsz nyelvvizsgáért plusz pontot, csak ha más nyelvből van. Egyébként az felsőfokú nyelvvizsga nem emeltfokú.


Szerintem majd jövőre kezdj el ezen igazán gondolkozni (attól még tanulj továbbra is természetesen!), mert mivel a nyelvvizsga és egy emelt kötelező lesz, lehet megváltoznak a pontszámítási szabályok is.

2019. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még sajnos nem tudni, pontosan hogy lesz jövőre a számítás.

Addig is felvi.hu pontszámító kalkulátorral lehet számolgatni.

2019. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mondták a suliban, hogy lehet érdemes lenne két emeltfokú érettségit tennünk, mert megváltozhat a pontszámítás, de nem tudom, hogy nyelven kívül miből lenne érdemes.
2019. máj. 25. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg tudod nézni felvin, pszichologiára jelenleg miket fogadnak el, én úgy emlékszem, bioszt és magyart tuti, de biztos van még más is.
2019. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat :)
2019. máj. 25. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre az egyetlen válaszom az, hogy a lehető legjobbra írd meg az érettségiket és akkor nem kell számolni hogy elég pontod lesz vagy sem. Nem érdemes taktikázni, mert mi van ha épp rosszul sikerül valami? A biztosra kell menni, mindegyiket jóra (80-85%+) kell megírni.

Csinálj két emeltet, és a többit is tanuld meg rendesen, aztán simán felvesznek.

2019. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 K. Gergő ***** válasza:
Ha a jelenlegi számítás szerint kiszámoltad a már fent említett kalkulátorral a pontjaidat, az kb. irányadó lesz, hisz ha változik a pontszámítás, akkor változik a felvételi ponthatár is. Ajánlatos két emeltet tenni, mert sokat számíta +50 pont, de fontos, hogy ezek a tárgyak tényleg menjenek. Én most tettem kettő emeltet, pedig a BME-re nem kell csak 365 pont, jelenleg a jó matek emelt miatt összesen 430 pont felett várhatom a szóbeliket. Szóval csak oda kell figyelni, akkor semmi sem elérhetetlen.
2019. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pszichóra már eddig is két emelttel ment a legtöbb ember vagy 1-2 nyelvvizsgával.

Két jó emelttel kimaxolod a 100 plusz pontot és azt már 45%-tól megkapod. Az angolt csukott szemmel le lehet tenni ennyire, ha beszélsz egy rendes középfokon, az már 75% legalább, emellé bioszt vagy törit, esetleg magyart célszerű. Ezek már tanulósabbak, de ha tényleg egy ilyen nívós szak a cél, akkor ez ne tartson vissza

2019. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!