Egyetemi odavalóság?

Figyelt kérdés

Sokan mondják nem való pár ember az egyetemre, mert olyanok is elvégzik akiknek nem kéne viszont az életben meg lehet baromira jók lesznek.

Van két papírom, de volt amit szenvedéssel vagy sokadik próbàlkozásra teljesítettem. Lehet nem megértettem csak elvégeztem a tárgyat. Régebben magasabb volt a szint, most már annyira sem(bejutás és bentmaradás tekintetében). Munkában ennek valamennyire meg is van a következménye. Érdemes lenne egyszerűbb feladatokban dolgozni, még ha nem is mérnöki àllásról van szó? Tehát szintet visszavenni, mert olyan az érzés, hogy a tanultakból nem vagy jó és önálló?

Nem tudom, hogy a pályatévesztés is benne lenne ebben de lehet nem nekem találták ki a pályát vagy az, hogy sokszor értetlen vagyok, nincsen meg a képességem és az lenne a baj? Esetleg mást kéne csinálnom?

Ti találkoztatok olyannal, hogy elvégezte az illető az adott szakot de egyszerűen nem jó benne vagy szimplán nem rendelkezik azokkal az emberi tulajdonságokkal, hogy jó legyen a későbbiekben?



2019. máj. 29. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem neked fogalmazási zavaraid vannak, mert sokadik olvasatra sem sikerült kiderítenem, hogy tulajdonképpen mire is vagy kíváncsi.
2019. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

> Tehát szintet visszavenni, mert olyan az érzés, hogy a tanultakból nem vagy jó és önálló?


erre van angolul egy kifejezés, az imposter syndrome amikor elértél valamit pl megkaptál egy állást de úgy érzed, hogy semmit nem tudsz, nem értesz ahhoz amit csinálsz és félsz, hogy a főnökeid rájönnek, hogy rosszul tették, hogy felvettek mert nem vagy odavaló. Sok ember van ezzel így, szerintem ha nem lennél odavaló, akkor már rég kirúgtak volna, tehát hogyha a munkáltatód meg van elégedve a munkáddal akkor valószínűleg beképzeled magadnak azt, hogy nem vagy odavaló.


Amúgy pedig senki nem az egyetemen tanulja meg a szakmáját... nincs olyan ember aki felkészültnek érezte magát egy munkahelyre csupán az alapján amit az egyetemen tanult, hidd el.


természtesen olyan is előfordulhat, hogy valaki elvégez egy szakot, akár jó eredményekkel de később kívülállónak érzi magát a munkakörében, vagy rájön, hogy rossz pályát választott...


itt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy te éppen miben szenvedsz ezek közül...

2019. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!