Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME gépészmérnök vagy Corvinus...

BME gépészmérnök vagy Corvinus/Bge gazdálkodás menedzsmentre érdemes inkább menni? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 12-es, felsőfokú angol és közép német nyelvvizsgám van.

2019. máj. 29. 22:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj gépészmérnöknek, ha világ életedben szerettél barkácsolni, fabrikálni, legózni; és lenyűgöznek a gépek, például autó-mániás vagy stb. Ha ez nincs meg, akkor ez felejtős.


A gazdmen se rossz szak. De nézd meg a gazdinfót (gazdasági informatika) is. Az se rossz szak.


Azért mert valaki látta, hogy valaki más csak a mekiben tudott elhelyezkedni egy gazdmenes diplomával – hagyjuk már ezeket a mendemondákat... szerencsétlen balfékek minden szakmában vannak. A gazdmen jó elhelyezkedést kínál.


De ne ez alapján dönts. Azt csináld, amiért a szíved dobog. Ez a legfontosabb.

2019. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gazdasági vonal érdekel akkor egy pénzügy-számvitel vagy közgazdasági matematikai elemző és hasonlóak a jók.

Azok tényleg jók is, pláne ha nyelvtudás is társul mellé.


De ezen kettő közül biztos, hogy a gépész a jobb választás.

2019. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
24%
Imádom ezt a kategóriát, mindenki szereti lepontozni a másikat...
2019. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#11 nem szeretek barkácsolni meg a autómániás se vagyok, a gazdaság jobban érdekel, csak félek hogy azzal meg nem tudnék elhelyezkedni. Vmi OKJ-s szakmát tanulni meg "túl jó" tanuló vagyok :D.
2019. máj. 30. 14:10
 15/26 A kérdező kommentje:
Szüleim meg ismerősök propagálják a gépészt. Meg úgy látom ti is :D.
2019. máj. 30. 14:13
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Esetedben nem propagálom a gépészt. Ezeket propagálom (a te számodra):


- matematikai-közgazdasági elemző

- alkalmazott közgazdaságtan

(Ez a két hardcore közgazdász szak.)


- gazdasági informatika (ha érdekel valamennyire a programozás/IT)

- pénzügy-számvitel (ha szereted az excelt meg a számokat)

- gazdálkodás

- kereskedelem és marketing


- Logisztika (“ellátásilánc-menedzsment”)

(Ez is mérnöki-matekos, nagyon nagy jövője van.)


Ne az elhelyezkedéstől parázz, hanem próbálj meg olyat keresni, amit élvezni fogsz. És nagyon igyekezz minén nagyobb cégnél gyakornoki helyet keresni már az egyetem első évében.

2019. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit mondanék, hogy nagyon nehéz egy családnak “váltani”. A mérnökcsaládok (mint például az enyém) riadtan néznek, ha az amúgy remek matekos ifjú (én) bölcsésznek megy. Nem tudnak vele mit kezdeni. Sok ilyen sztorit ismerek, és kézenfekvő, hogy az orvosok gyerekei orvosok, a mérnököké mérnökök, a közgazdászoké közgazdászok lesznek. De csak a családi nyomás miatt ne legyél gépész, nem fogod élvezni!! És a lányomat lebeszéltem a gépészetről (pont emiatt), és közgazdásznak megy. Mert úgy látom, hogy azt élvezné igazán.
2019. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Hát igen én faterom is mérnök és nincs nagy véleménnyel róla, azt mondja ez nem szakma. :D
2019. máj. 30. 17:10
 19/26 anonim ***** válasza:
52%
Mármint melyik a nem szakma? A közgazdász? :D
2019. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ja a menedzsmentre érti hogy nem szakma :D.
2019. máj. 30. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!