Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlavisztika vagy germanisztik...

Szlavisztika vagy germanisztika? SZTE-n milyen ez a két szak?

Figyelt kérdés
Szeptembertől az SZTE-re szeretnék járni, első helyen megjeloltem egy szakot, amiben biztos vagyok, viszont az utána lévő sorrendben nem jutok dűlőre. Szlavisztika orosz és germanisztika német kozott vacillalok, ha a szívemet hallgatok, jobban hajlok az orosz felé. Viszont sok rosszat hallottam az SZTE orosz szakjarol, ezért elbizonytalanodtam. Angolul és németül tudok, mindkettőből van nyelvvizsgam is, ezért azt gondolom praktikusabb lenne oroszul tanulnom harmadik nyelvként, mint a már meglévő németet majoron fejleszteni, hiszen az orosz mellett mikor a fel tudom venni akar a németet akár az angolt szinten tartás céljából. Van alapja a rossz véleményeknek? Vagy nem ez alapján kellene döntenem?

2019. máj. 30. 16:04
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért, telefonról írtam :)

*hiszen az orosz mellett minorkent fel tudom venni akar a németet akár az angolt...

2019. máj. 30. 16:08
 2/6 anonim válasza:
93%
Egyertelműen az OROSZT valasztanám! Abban van a nagy penz, németül sokkal többen beszélnek, mint oroszul.
2019. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Szvasztika és germanisztika együtt!
2019. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, a germanisztika nekem nem jött be Szegeden.
2019. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem többet érne a németet megjelölni főszakként, és akkor lesz egy éved átgondolni, hogy akarod-e az orosz minort, vehetsz fel próbaképpen órákat stb. Nagyon sok germanisztikás veszi fel minden évben az orosz minort (aztán utálják, mint a bűnt, de ez más kérdés:D). Ellenben germanisztika minoron a nyelvet nehezebben fogod tudni felsőfokra feltornázni és szinten is tartani, mert nyelvészetet, irodalmat fognak veled nyomatni. Orosz minoron több a nyelvóra (bár oroszul még így sem szoktak rendesen tudni az emberek), és kevesebb hülyeséget kell eltűrnöd, mint a főszakosoknak.


Plusz megjegyzés, hogy a germnisztikánál és a szlavisztikánál sokkal jobb szakokat is találhatnál az SZTE-n, még magán a BTK-n belül is. :)

2019. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fave ***** válasza:
Remélem, a germanisztikát választottad. :D
2020. ápr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!