Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért és mennyivel jobb...

Miért és mennyivel jobb döntés a mérnökinfó, mint a gazdinfó?

Figyelt kérdés
2019. máj. 31. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Ha értesz a mernokinfohoz ,tehat nem csak elvegzed az egyetemet hanem torekedsz arra hogy fejleszd magad + az egyetemi évek alatt szerzel valami jo cegnel gyakorlatot, akkor alomfizetesed lehet. A gazdinfo is jo amugy,de a ketto kozul egyértelmű hogy a mérnökinfo kecsegtet jobb fizuval a piacon.
2019. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Mérnökinfó ~35-40 éves korodig jobban fizet. Aztán a kutyának sem fogsz kelleni, ha nem fejleszted magad. Mert hogy a cégek ahol el tudsz helyezkedni nem fognak ezért tenni, az biztos. Nekik addig jó vagy, amíg az egyetemen tanult programokat/nyelveket ismered, aztán ha vált az iparág másra, akkor szevasz. Ha szerencséd van, tapasztalat alapján felfelé buktatnak menedzsernek, ha nincs, akkor marad más.

Gazdinfóval bankok, pénzintézetek előszeretettel küldenek továbbképzésekre meg nem is szokott olyan éles váltás lenni a használt programok, keretrendszerek funkciói között. Meg gazdinfón a szerezhető soft-tudásbázis (amit közvetlenül nem, csak közvetve tudsz kamatoztatni) is sokkal értékesebb.

2019. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én elég sok álláshírdetést nézegettem, magyart és külfdit egyaránt és én azt tapasztaltam, hogy a fizetések nagyjából ugyanazok...

Vagy a mérnökinfós állásoknál egy picivel 10-15%-al jobbak.


Viszont a gazdaságinformatika esetében van 1-1 olyan lehetőség ahol 10 milliókat is lehet keresni, persze nem ez az alap, meg ezeket az állásokat biztos nehéz megkapni.


Én amúgy azt az érvet hallottam a mérnökinfó mellett, hogy a távolabbi jövőben sokkal többet lehrt majd vele keresni és még nagyobb lesz a munkaerő hiány... A gazdinfóról meg valaki azt mondja, hogy egyenesen meg fog szűni (a szak).

Bár ma még gazdinfó BSc-vel lehrt menni a másik 2 infó MSc-re.

A jövőben lehet, hogy már majd nem lehet?

2019. máj. 31. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:

"Viszont a gazdaságinformatika esetében van 1-1 olyan lehetőség ahol 10 milliókat is lehet keresni"


Ha ebből indulunk ki, akkor ennyi erővel egy proginfós végzettségű programozó ír egy olyan programot amit megvesz a Yahoo/Google/Facebook és annyi pénzt keres azzal az egy programmal, hogy még a dédunokája is milliomos lesz :)

Persze kicsi az esélye, hogy pont egy magyar programozó ír egymaga egy ilyen programot egy világviszonylatban semmitérő magyar egyetemből kikerülve, de az esély mindenre megvan.

A Yahoo például nemrégiben egy 15 éves fiú programját vette meg, aki annyi pénzt kapott hogy élete végéig nem lesz gondja, ráadásul azonnali támogatott helyet kapott az Oxford-on, Computer Science szakon. Megaranyozta magának és családjának az életét egyetlen egy programmal.


Igazából mindkét szak nagyon jó, jól jársz bármelyiket is választod. Nézegesd a tanmeneteket/tantárgyakat és dönts az alapján. Engem például a mérnöki tárgyak, fizika, elektronika stb annyira elriaszt, hogy nem mennék mérnökinfóra, hacsak nem egy olyan egyetemet fogok ki ahol nem erőltetik ezeket annyira. Mondjuk külföldön pont egy gazdingó&proginfó keverék alapszakon tanulok.

Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy a gazdinfón, ha csak az egyetemen kapott dolgokat számítsuk, nem ad semmi túlzottan elvárt kézzel fogható tudást, ráadásul a gazdasági része elvesz annyi időt, hogy ne tudj a szak értékesebb részével (IT) foglalkozni. De persze ha sokat tanulsz és teszel magad mellé, akkor nagyon jó lehet. De ez minden szakra igaz, mert az egyetem nem kész tudást ad, hanem inkább csak elindít az úton. De szerintem gazdinfó mellett többet kell valamivel tanulnod egyetemen kívül ahhoz, hogy jobb szakember légy. Ez a "fél IT" dolog miatt van részben. Azt hozzá kell magadnak tenni. De egyébként egy nagyon élhető szak, ha nem arra megy az ember hogy túléli az órákat és épphogycsak de átmegy, és csak a papír miatt jár még be.

2019. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!