Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gepeszmernoki egyetem vagy...

Gepeszmernoki egyetem vagy egy szakma es ausztriai munka? Hatarhoz kozel lakom lakom

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöki egyetem és ausztriai munka már szóba sem jöhet? Egyébként kevés az információ. Ahhoz, hogy Ausztriában dolgozz célszerű társalgási szintű német nyelvtudással rendelkezned különben könnyen pórul járhatsz. Az se mindegy, hogy milyen tanuló vagy és fontos az is, hogy olyat csinálj amiben örömöd leled.

Kár olyat választani ami téged egyáltalán nem érdekel.

2019. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25 évesen a zsebedben egy gépészmérnök diplomával még bármikor dönthetsz úgy, hogy kitanulod a szobafestő szakmát. de 25 évesen szobafestőként már soha az életben nem fogod megcsinálni az egyetemet. menj egyetemre, és végezd el. gépészmérnökként van jövőd. ha médiaszakra akartál volna menni, azt mondtam volna legyél szobafestő inkább..
2019. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha egy jó szakmával át tudsz járni ausztriába dolgozni, annyi idő alatt amíg elvégeznéd az egyetemet már összespórolhatod egy lakás + kocsi árát, és lehet még később is jobban keresnél. Nem lebeszélni akarlak az egyetemről, de szerintem ezt is érdemes figyelembe venni. Esetleg érdemes megpróbálnod a gépészt mennyire tetszik, ha nem jön be dönthetsz később is úgy hogy szakmát tanulsz (fordítva már nehezebb váltani). Az biztos hogy az egyetem jóval később térülhetne meg.
2019. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!