Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2 év múlva érettségizek...

Ha 2 év múlva érettségizek fel lehet készülni egy emeltszintű angolra?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta tanulom az angolt, járok rendszeresen különtanárhoz évek óta. Szörnyűnek érzem a nyelvérzékemet egyszerűen nem tudok angolul gondolkozni.. A legnagyobb baj talán azzal van hogy zárkózott vagyok és nagyon nem merek megszólalni, főleg ha nem vagyok bizonyos abban hogy helyes amit mondok. Egy év múlva jutok el majd kb arra a szintre hogy egy középszinű érettségit jóra megírjak. Nagyon nagyon kétségbe vagyok esve, egyetemre szeretnék menni ( többi tantárgyból az emelt kizárva) de félek hogy nem sikerül 2 év múlva olyan szintre fejlődnöm hogy legalább 80% os emelt angol érettségit írjak. Valakinek van hasonlókban tapasztalata?? Mit javasoltok?
2019. jún. 6. 17:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült, de mondjuk jó tanárom volt és rengeteget foglalkoztam vele, nyelvtanfolyamokra is jártam. Viszont szerintem az átlag (tehát nem nemzetközi, pl. Cambridge) B2-es nyelvvizsga könnyebb az emeltnél. Euroexam B2-m másfél évvel az emelt előtt lett meg 71%-al, de akkor az emelteket még csak 55-60% körülire írtam. 81% lett az érettségi végül, de ez még sok gyakorlást igényelt szókincsben és fogalmazási stílusban.

A helyedben elmennék B2-re (ha ingyenesen leteheted és akkor tuti meglenne arra az esetre is, ha netán mégsem az angol emelt mellett döntenél), az már fog mutatni egy eredményt és aszerint lehet készülni az emeltre is.

2019. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha emelt angolra adod a fejed, véletlenül se hidd el, hogy B2 szintű!!! Nagyon súrolja a C1-et, sőt ! Nekem már egy éve volt TELC B2 nyelvvizsgám nGyon jó eredménnyel ( pl. Szóbeli része 100% és az írásbeli is bőven 70% felett). Szóval elég magabiztosan mentem emelt angolra... Az írásbeli 74% lett, ami nem rossz, gondoltam még fel is húzhatom szóbelivel 76-78%-ra... aha, kihuztam a GMO-t....
2019. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!