Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Zene iskolába járok és az...

Zene iskolába járok és az idén érettségizek! Hogyan tudnék gyakorolni (nagybőgőzöm) és elméleti tantárgyakból is tanulni az iskolában?

Figyelt kérdés

2014-ben fogok érettségizni. Elég nehezen tudnám a kettőt kombinálni... mert érettségiznem kell néhány elmeéleti tantárgyból,melyeknek fontos az ismerete,hogy tovább tanulhassak. Viszont a további pályámat mindenképp a zenéléssel szeretném folytatni,híres bőgős szeretnék lenni. Most, 12.ben, hogyan tudnám mindkettőt tanulni eredményesen? Nagyon fárasztó lenne?

u.i.: gyakorolnom a hangszeren minden nap kell, mert ha 1 napig nem teszem a kezem a hangszerre, az olyan mintha 2 napot nem csináltam volna semmit,könnyen elfelejtődik amit eldolgoztam előző alkalommal.



2013. okt. 14. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ugyanúgy kellene csinálnod, mint az előző években: hangszeres gyakorlás PLUSZ folyamatos tanulás.

Viszont a leírásodból nekem nagyon úgy tűnik, hogy eddig a tanulást elhanyagoltad; az viszont gáz. Egy év alatt nem könnyű bepótolni az eddigi hármat, sőt, talán lehetetlen is. Persze attól is függ, mennyire voltál trehány, mennyi mulasztást kell behoznod.

De "varázslatra", "trükkre" ne számíts, olyan nincs...

2013. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elhanyagolni nem hanyagoltam el,csak inkább az iskolában voltam figyelmes és megjegyeztem,amit a tanárok mondtak. Otthon nem igazán tanultam, csak az írásbeliket írtam le és a lustaságomat nagyon le kellene győzni, ha beszeretnék jutni egy jó egyetemre.
2013. okt. 18. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor hajrá, győzd le. A motiváció megvan hozzá. :)


Az órai odafigyelés egyébként van, akinek elég (feltéve, ha jó a tanár), másoknak kevés. Azt neked kell tudnod, hogy melyik csoportba tartozol. Azt is, mennyi anyagot kell pótolnod. Az biztos, hogy minél előbb elkezded kidolgozni a tételeket, annál jobb. Esetleg csinálhatjátok azt is néhány osztálytársaddal, hogy felosztjátok a tételsorokat, így kevesebb jut egy-egy emberre. (Ennek viszont az a hátránya, hogy nem biztos, hogy a mások által kidolgozott tétel neked valóban megfelelő, vagy fordítva.)


Mindjárt itt van az őszi szünet, aztán majd a téli és a tavaszi is; ezeket is ki kell használni. Ha minden egyes hétköznap 6-7-8 órát fordítasz a tanulásra (azaz kb. annyit, amennyi órád lenne a suliban), az összesen kb. 120-160 óra; ennyi idő alatt pedig elég sok anyagot fel lehet dolgozni, ill. meg lehet tanulni.

Szükség esetén ott vannak a hétvégék is...

(Nem tudom, történt-e változás az utóbbi években, de nekem még úgy volt, hogy a 4.-es matek tananyag jó része az előző három év ismétlése volt. Ez esetben - meg persze ha megy -, a matekra nem kell plusz időt fordítani. Tehát marad 4 tantárgy, amiből össze kell kapnod magad.)


Mindez valóban elég fárasztó lehet, de hát ez van, nincs más lehetőség.

Sok sikert. :)

2013. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A lányom azt mondja, hogy neki pihenés a zene, meg stresszoldás.

Innen nézve?

2013. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!