Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE-GTK hogyan rúghatnak ki?

BCE-GTK hogyan rúghatnak ki?

Figyelt kérdés

Üdvözlet, az érdekelne, hogy a GTK levelezős, fizetős alapszakjain is meg kell felelni valamilyen kreditnek és átlagnak, hogy az embert ne csapják ki az iskolából( vagy ez csak az államisokra vonatkozik)?

Azért érdekel, mert ha valaki már eleve fizetősön van azoknak is meg kell felelni valaminek vagy elég ha félévente pár kreditet teljesít, kettessel átcsúszva és lébecolva elvégzi? Már van egy diplomám de ott nem volt ezzel baj, mert kis csúszással de elvégeztem, ezt viszont munka mellett csinálnám és biztos lesz olyan, hogy egyáltalán nem tudnék bemenni(akár egész félévben és még vizsgákra sem). Olyan válasz ne jöjjön, hogy akkor miért kezdem el.(valószínű a féléves tandíjat tudnám fizetni)



2019. jún. 12. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha államisként nem teljesítesz bizonyos számú kreditet, illetve átlagot, akkor sem rúgnak ki, csak átsorolnak önköltséges képzésre. Erre vonatkozóan nincs megkötés, akár 30 évig is járhatsz önköltséges formában egyetemre. Az egyetlen, ami határt szabhat a dolognak, hogy a legtöbb helyen egy kurzust legfeljebb háromszor vehetsz fel, és legfeljebb 6 vizsgaalkalmad van tárgyanként. Plusz a dékáni méltányosságik... de ha ezt túl is léped, és kirúgnak, újra felvételizel, elfogadtatod a tárgyaidat (jó esetben nem változtattak jelentősen a tanterven), és folytathatod ugyanonnan, ahol voltál.
2019. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ez egészen biztos, hogy jóformán addig, ameddig egyest vagy vizsgaalkalmakat nem szúrok el? Sokat jelentene mindez.

Ilyen kérdésekkel a TO felé csak kiröhögnének és nem vennének komolyan, hogy ennyire lébecolva végezném el azt a képzést amire felvennének.

2019. jún. 16. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem passziváltasd a félévedet, ha bem tudsz bejárni. Meg van szabva, hogy a képzési idő 1,5 vagy 2-szerese (már nem tudom pontosan) alatt el kell végezned az adott szakot, vagy elbocsátanak. Tehát ha 3,5 év, akkor max 7 év alatt el kell végezned.
2019. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Abban én is reménykedem, hogy minimum 2x annyi ideig lehet húzni, de az ilyen szakokat nem szokták eddig tologatni, azért valljuk be, nem nehéz szakokról van szó.
2019. jún. 19. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a helyzeted, nem tudnál (tudtál volna) levelezőre jelentkezni? Ott nincs minden nap kontaktóra, sőt, lehet, hogy csak 2hetente lenne órád.:)
2019. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Levelező szakokat jelöltem meg és valószínű tudnám fizetni ha csúszkálnék is a lényeg, hogy ne tudjak kibukni.
2019. júl. 9. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!