Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lekéstem a zenei...

Szerintetek lekéstem a zenei pályáról? (cselló)

Figyelt kérdés
Huszas éveim derekán leszek lassan. 15 évig tanultam csellózni zenesuliban, konziba akartam menni, de egy baleset félbeszakította. Évekig nem is bírtam a hangszeremre nézni, de azóta sem találom a helyem. Közben lediplomáztam közgazdászként, ebben is dolgozom, de nem hagy nyugodni azóta sem. Nagyon szeretnék csellótanár lenni, de eltelt 5 év tanulás nélkül. Van köztunk tanár aki esetleg felkészítene? - szeptembertől tudnék járni rendszeresen órákra. Vagy törődjek bele, hogy ez a hajó elment... Legutolsó darabjaim Elgar és Saint-Saens Csellóversenyek, Popper etűdök (Hohe Schule), Bach Suitek, de már rendesen megfakult a tudásom és a technikám.

2019. jún. 20. 21:38
 1/6 anonim válasza:
100%
A technikát el lehet sajátítani kellő gyakorlással, tanulni sosem késő. Hogy közgazdász maradsz vagy csellótanár leszel azt neked kell eldönteni, de nem gondolnám, hogy 20-as éveid derekán ez a hajó már el ment volna.
2019. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat igen. Kimondva nem sok a korom (24), de zeneileg... mikor azt latom, higy sok 8 eves gyerek kenterbe vag sok konzist. Kicsit elkeseredek ilyenkor. Meg altalaban zenesz csaladbol szarmaznak. En max a venat orokoltem, apam trombita tanar, de nem tartjuk a kapcsolatot, 18 eve nem is nagyon latom, szoval “protekcio” kizarva csaladbol, a masik oldal meg sportolo, ami kicsit tavol all a zenetol, foleg tolem. XD szoval nekem csak a hallasom es tanulasi vagyam van es az, hogy akkor erzem “otthon” magam, magamban is, ha egesz nap a zenevel foglalkozhatok. Probaltam elfolytani ezt magamban, de mar tovabb nem megy. Probaltam lebeszelni magam 5 evig, hogy hagyjam, nem lehetek zenesz - es nem Yo-yo Ma v Sol Gabetta akarok lenni, csak egy zeneiskolai tanar, aki almot ad annak, aki hagya, hallhatja, hogyan fejlodik mas es felnottek, akik gyogyulnanak a zenevel, a cselloval. Nekem egy igazi pszichologus a csellom, es ha ossze is vesztem vele, akkor is egyszer csak ott volt a legsotetebb oraimban is es vonz magahoz. Nem is ertem mit keresek kozgazdaszkent penzugyben, de tenyleg :D
2019. jún. 20. 22:34
 3/6 anonim válasza:
Hát ha 15 évig tanultál csellózni, akkor nem hinném, hogy komoly gondjaid lesznek technikailag. Csak fel kell frissíteni a tudást, meg gyakorolni. Amúgy az engem is elkeserít amikor 8 -9 éves gyerekek a legnehezebb Paul Gilbert számokat játsszák (én gitároztam), meg azt sem tudom, hogy a zenetanári állás mennyire kifizetődő manapság, mikor az internet tele van oktatóanyagokkal. Szerintem munka mellett kezdj el újra csellózni, aztán majd meglátod!
2019. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Csellótanár csak főiskolai diplomával lehetsz.
2019. jún. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolso: ezt kihagytam: tanart keresek, aki felkeszitene a felvetelire. Tudom, h diploma kell. Csak felek, h a 18 eves ifju muveszcsaladbol jott titanok, akik aztan ugy is besokallnak beeloznek. En meg hiaba akarok... nem Du Prenek keszulok, csak egy egyszeru kicsiket oktato csellotanarnak. Becsi konzit v ME Bartokot gondoltam.
2019. jún. 21. 22:31
 6/6 anonim válasza:

Szia

Én 10 éve csellozom, és elnem tudnám képzelni hogy ha abbahagynam elfelejteném főként nem 15 év után.

Elvileg 7 év után már teljesen beidegződik, szóval hajrá sose késő, ha nem is komoly szinten, de hobbiként még ma folytasd

2021. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!