Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kell jónak lenni...

Mennyire kell jónak lenni matekból mérnökinfó szakhoz?

Figyelt kérdés

Én szerettem a matekot, jó is vagyok belőle, de főleg a logikus, átlátható részei mennek. Most fakton már vannak ilyen elvont, megfoghatatlan dolgok, amiket nem értek annyira, mint az eddigieket.

Mennyire kell vágni ezeket ahhoz, hogy jól tudjak teljesíteni mérnökinfón vagy egyéb mérnöki szakokon?

Köszönöm!

17f



2019. júl. 7. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem árt a matek legfontosabb részeivel, főként analízissel tisztában lenni nagyon. Különben elég sok szenvedéssel jár, és rengeteg időt elvesz a gyakorlás kellő alapismeretek nélkül.

Vannak elég elvont részei is, nyilván ezekből is kellenek jó ismeretek a sikeres vizsgákhoz. Pl diszkrét matek. Bár ez kinek mennyire elvont... ?

Én nem a BME-re járok, de úgy tudom, ott tételbizonyítások is vannak, azaz szóbeli matekból, nem csak írásbeli.

2019. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen skálán kellene leírnom, hogy mennyire kell jónak lenned.

A mérnöki szakokon nyilván értened kell a matekot. Viszont ez szorgalommal is elég jól kompenzálható.


A másik válaszolóra reagálva. Számításelméletből van szóbeli, analízis az írásbeli.

2019. júl. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

kitartásból és szorgalomból kell erősnek lenned...

közepes matek készségek mellett el lehet végezni a mérnök infót, ha a fenti kettő megvan: értsd lehet napi 3-4 órát kell majd tanulnod 1-2 helyett

2019. júl. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos csak az analízisre tudsz felkészülni előre, arra viszont elég jól. Én 66%-os emelt érettségit írtam, de a tudásomhoz képest az rosszul sikerült. Az analízis szigorlatom ötös lett, de sok munkám volt benne. Ketteshez nyilván kevesebb is elég, de ha minden tárgyat csak kettesre csinálsz, nem kapsz kolit, ösztöndíjat és áttesznek fizetősre.

A számításelmélet nekem nehezebb volt, mert nem nagyon volt a gimiben lineáris algerba és gráfelmélet, illetve egyszerre kell tudnod egy csomó definíciót, tételt és alkalmazni is tudnod kell őket. Az analízis sokkal könnyebben elsajátítható sok gyakorlással.

Lesz még valószínűségszámítás is, arról még nem tudok nyilatkozni. De sok van belőle az érettségiben is, úgy hogy arra is figyelj oda. Egyébként én nem szerettem anno, most megpróbálok majd azonosulni vele :D

2019. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

BME mérnökinfón az analízis 80-85% betanulható, megtanulható megfelelő szorgalommal. Nem mindig a leglogikusabbak a témák, de van köztük olyan is. Akiknek nem sikerült teljesíteni azok általában nem megfelelő tudással jönnek a gimnáziumból, illetve nem rakják bele a megfelelő időt sajnos.


Más matekos tárgyak nálunk pl. szóbeliesek, azokat igen egyszerű megtanulni, sőt egy részét mi gimnáziumban is vettük.

2019. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!