Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy "mindegyik orvosi egyetem kitűnő itthon"? Holott nemzetközi rangsorok szerint a Fokvárosi Egyetem is kenterbe veri őket, a Semmelweis van olyan Észak-Afrikai szinten.

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Úgy értik, hogy a 4 közül mindegy, melyikre jár az ember, mindegyik ugyanolyan jó.
2019. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Na, megjött a Semmelweis fétises kérdező...
2019. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ja mert, hogyha egy objektív dolgot megállapítok, nevezetesen, hogy nemzetközi, neves folyóiratok, szaklapok listái szerint még a Semmelweis az amelyik pl. Észak-Afrikai egyetemek szintjén van, akkor már Semmelwies fétisem van?

Pont azt mondom, hogy szomorú, hogy a Magyarországi orvosi egyetemek, meg úgy en block bármilyen egyetemek milyen szinten vannak itt, Európa közepén és hogy mi magyarok nem tudunk egy európai átlagot sem hozni, ami a felsőkoktatás szinvonalát illeti.

És az nem egy dícséret, hogy bezzeg a Semmelweis az eléri az É-Afrikai szintet...


Ezt mind azzal együtt gondolom, hogy amúgy nem fogadom el 100%ig, félig laikusként ezeket a rangsorokat, listákat, bár meg kell hagyni, hogy elég objektívnek tünnek és azokat a konteókat elutasítom melyek szerint ez politika...


Azért tettem fel a kérdést egyrészt, hogy választ kapja konkrétan az idézettel kapcsolatban, higy niért hangoztatják ezt ennyien, illetve másrészt azért is, hogy hátha olvasok valami értelmes és hihető kritikát a rangsorokkal kapcsolatban...

2019. júl. 18. 14:48
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
úgyis törölnek, kár beléd a szó...
2019. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mégis miért törölnének?

Semmilyen szabályt nem sért a kérdésem!

2019. júl. 18. 15:42
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Ki mondta, hogy egy észak afrikai egyetem nem világszínvonalú? A dél afrikai fokvárosi egyetem biztosan jó, de én akkor is a SOTEra esküszöm.
2019. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem világszínvonalú...

Az amerikai, európai és ázsiai egyetemek 80 százaléka jobb, vagyis a magyar egyetemeknél is.


A Dél-Afrikai egyetemek, főleg a Fokvárosi az már jobb, az már eléri az európai átalag színvonalat, a magyart pedig leelőzi.

2019. júl. 18. 15:46
 8/17 A kérdező kommentje:

A CEU volt valmikor amúgy ilyen 25. európában a közgazdasági MSc szakokból...

A világon is benne volt valamikor a top 40-ben.



A Semmelweis pedig 500. Az orvosi egyetemek között, vagy az alatti helyezésű...

2019. júl. 18. 15:50
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Barátom, anatómia, biokémia, élettan minden országban UGYANAZ, maximum az oktatás színvonala más (pl. valahol jobban nyomnak valamit, máshol nem, stb.). Nem arról van szó, hogy az innen kikerült orvosok nem tudnak meggyógyítani, amikor nem csak a világban bárhol megállják a helyüket, hanem a világ minden tájáról jönnek ide tanulni külföldi diákok, nem csak a Semmelweisre, hanem Szegedre is.
2019. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Erről már volt egy nagyon hosszú beszélgetés.. . Meggyőződésem, hogy részt vettél benne. Hiába mondunk bármit, te úgy ragaszkodsz a véleményedhez, mintha törvény lenne. Plusz már ott el vagy tévedve, hogy próbálsz érvelni külföldi nevekkel, miközben az alapfeltevés 4 magyar/itthoni/belföldi egyetemről szól.

De röviden: azért mondják ezt, mert így van.

Rangsor ide vagy oda, a a diplomáink ugyanannyit érnek. Abban a városban dolgozhatunk, ahol akarunk, mehetünk külföldre is. A rezidens törzsképzést meg már választani lehet, hogy hova tartozz, sőt változatni is lehet időközben, de gondolom erről fogalmad sincs.

Az, hogy valakiből jó orvos lesz-e, azt a szorgalma, saját képességei és embersége határozza meg, nem az, hogy hol kap papírt. Lehet egy oxfordi végzett többet ér mint én? Igazából nem érdekel sem engem, sem a betegemet, akit épp meg kell gyógyítani/menteni.

2019. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!