Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy "mindegyik orvosi egyetem kitűnő itthon"? Holott nemzetközi rangsorok szerint a Fokvárosi Egyetem is kenterbe veri őket, a Semmelweis van olyan Észak-Afrikai szinten.

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 12:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

És az vajon érdekli, hogy Magyarországon az átlagnál magasabb az orvosi műhibák száma?


Illetve az nem is fontos egyáltalán, hogy milyen kutatásai és eredményei vannak egy országnak, vagy az ország tudományos fokozattal rendelkező polgárainak?

2019. júl. 18. 21:44
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
Én őszintén szólva nem értek a témához de nem úgy van hogyha egy afrikai orvos mondjuk németországban akar dolgozni akkor neki különbözeti vizsgát kell tennie? Magyar orvos meg mehet dolgozni németországba enélkül is. Akkor annyira csak nem szarok a magyar egyetemek, nem?
2019. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%

És arról tudsz mesélni miért magas a műhibák száma? Kevés az orvos, az ápoló, fáradtak, kimerültek, ezzel szemben rengeteg a beteg, sokaknak pedig nincs is semmi baja, csak hobbiból járnak orvoshoz, ráadásul

korszerűtlen környezetben dolgoznak. Ennyi erővel, ahogy te most megnyilvánulsz, járj ki Németországba vagy Ausztriába, ha meg vagy fázva vagy ha rosszul érzed magad, hiszen a magyar orvosok úgysem tudnak segíteni, mert egy magyar egyetemen tanultak. Undorítóan viselkedsz, de a segítséget meg elvárod majd, ha nagyon beteg leszel (Isten adja, hogy ne így legyen) és nem külföldről...

2019. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom az orvosi közelében sem jártál még.

Nézd, engem igazából ez a rangsoros dolog baromira nem érdekel. Ha akarom, elmegyek Németországba dolgozni orvosként, ha akarom maradhatok. A nyugati országokban az összes magyarországi orvosi diplomát elfogadják. Innentől kezdve nem érdekel mit mondasz.

Jöhetsz te itt a műhibákkal, de akkor azt se felejtsd el, hogy Angliában nem megy ám a bejárkálás a háziorvoshoz mint itt. Előtte konzultálsz a telefonon az asszisztenssel, és majd ő elődönti, hogy valóban látnia kell-e orvoshoz. Tudnék még számtalan ilyen példát hozni.

Elég undorító és szánalmas vagy, hogy jössz itt a ranglistákkal. Kutyát nem érdekeli.

Bár biztosan nagyon sikeres, és boldog ember lehetsz, hogy még ilyenekre is van időd.

2019. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem egy rangsor fogja ezt megmondani. Én két különböző szakra is jártam itt Debrecenben, és meg kell, hogy mondjam, hogy kar és kar között is óriási különbségek vannak. A TTK eléggé lerombolt, nem kapnak pénzt, mert a pénz 3/4-e az orvosi képzésbe megy. Nézd már megy, hogy milyen menő az az ÉTK! Full felszerelt laborok, minden megvan nekik, és szerinted az a rengeteg külföldi hallgató itt tanulna, ha nem lenne színvonal? Azok a rangsorok nem számítanak semmit.
2019. júl. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Rengeteg rangsor van, ami szerint hol így, hol úgy áll a magyar képzés. Fejlődni mindig van hova, azt kell szem előtt tartani. Ezt a rangkórságot meg alább adni. Vagy kapd össze magad, és felvételizz egy amerikai vagy európai elitegyetemre, hogy veregethesd a vállad, hogy te a legjobbak egyik legjobbja vagy. Csak arra vigyázz, hogy Nyugat-Európában, sőt, az USA nagyvárosaiban is találkozhatsz magyar egyetemen diplomázottakkal.
2019. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
91%

Az a baj, hogy fogalmad sincsen arról, hogy ezek a rangsorok milyen szempontok alapján állapítják meg a sorrendet... Megsúgom neked, hogy nem az alapján, hogy milyen kompetenciájú, felkészültségű orvosok kerülnek ki az adott egyetemről. A magyar orvosi egyetemek mindegyikéről jól felkészült, precíz doktorok kerülnek ki hidd el. Az hogy az itthoni viszonyok szétszedik az embert munka közben, az nem azt jelenti, hogy rosszabb orvos lenne az európai átlagtól. Mit gondolsz miért fogadják telt karokkal Pl a németek és a skandináv országok az itt végzett orvosokat? Mert jók. Az általad ajnározott külföldi egyetemekrol kimerült orvosoknak egy nap van 10 beteguk, az itthoniaknak meg napi 50. Remélem érzed a kulonséget, hogy itt nem orvosok közti különbségekre kéne beszélgetni...


Ui.; Engem speciel k**vara nem érdekel, hogy az egyetememen nem zajlik Harvard szintű kutatómunka, mert Magyarország szempontjából nem ez a lényeg (csak a rangsorok listák szempontjából).

2019. aug. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!