Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lássam meg Magyarország...

Hogyan lássam meg Magyarország előnyeit külföldről való hazaköltözés után?

Figyelt kérdés

Belgiumból költöztem haza. Szuper munka, céges gépjármú, fantasztikus brüsszeli bérlemény - csak egyre erősödő honvágyam volt.


Hazaköltöztem, miután sikerült egy jó munkát találni. A munka nemzetközi is, szuper is. DE: Azóta egy kicsit "összeroppantam": Rettenetesen megbántam a hazaköltözést: Az elmúlt évek alatt borzasztó változások történtek mentalitásban, szolgáltatások színvonalában és úgy általában Magyarországon. A kontraszt nagyon éles 3 éves távlatból.


Egyszerűen nem értem, hogy tudott mindez hiányozni, ami most itthon körülvesz politikailag, gazdaságilag, szociálisan és mentálisan.


Hogy lássam meg az itthon szépségeit? Hogy essünk túl a "kultúrsokkan"? Vagy inkább számoluk fel az itthoni életet és maradjunk kint? - Nagyon ez utóbbin gondolkodunk. Mi a véleményetek?


2019. júl. 26. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem egy provokátor vagy.
2019. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
69%
Szerintem is provokátor.
2019. júl. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha "provokátor" jelzőt kapok, nem annak szántam.
2019. júl. 26. 18:50
 4/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Család, barátok, a honvágy, plusz a kevés számszerűsíthető előny egyike, hogy itt jobb a közbiztonság.
2019. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A honvágy nem egyéb, mint a korábbi, beléd nevelt kultúrkörnyezet iránti kielégítetlen igény. Akit megtanítottak a magyar kulturális szokásokra, irodalomra, zenére, a táj szeretetére, ezt hiányolja. Meg a korábban szerzett ismerőseit, barátait, akikkel ezekről beszélgethet. A honvágy nem keletkezik akarattal, és nem is szűnik úgy meg. Csökkenése azt jelenti, a fentiek iránti igényed csökken. Főleg azért, mert kaptál helyettük újat, amit el tudtál fogadni és ugyanazt az érzést kelti a használatuk.

Akit a fentiekre nem tanítottak meg, nem lesz honvágya, maximum eleinte félénkebb, de az nem honvágy, hanem az ismeretlentől való idegenkedés.

Ezen túl, van aki ezt képes kezelni például otthoni kapcsolattartással, idegenben honfitársakkal való rendszeres összejövetelekkel és sűrű hazalátogatással.


Igen, a züllés rohamos és trendje nő. Például azért is, mert a hozzád hasonlók százezrei elmenekültek innen cselekvés helyett. Így sűrűsödik a romlottság. Meg kell érteni, még lehet változtatni, de eljöhet az idő, mikor ez már akkora erőfeszítést igényel, amihez ekkora tömeg is kevés. Attól a pillanattól nem lesz semmiféle orvosság a honvágyra, mert nincs hon.

2019. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el 2-3 hétre Ukrajnába, de elég lesz a Kárpátalja régió is, ás utána gyere haza onnan is!

Meglátod Magyarország előnyeit.

2019. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!