Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ebben hibás vagyok én is?

Ebben hibás vagyok én is?

Figyelt kérdés

Egy vendéglátóegységben dolgozom, és éppen én vettem át az árut.

A sofőr kicsit késve érkezett, de látszott,hogy iszonyat pipa, viszont fékezte magát, szóval nem is szóltam neki a késés miatt, normálisan beszélt, kedves volt és segítőkész.

Ahogy pakolt az egyik lisztet kiszakította (egy kilósat) ami kiömlött a földre.Bocsánatot is kért, mondtam hogy hagyja csak, előfordul, nem a világ vége egy 180 forintos liszt.

A takarítónk is ott volt, ő egy iszonyat jó fej srác, de autista ami néha a viselkedésében látszik viszont alapvetően nagyon értelmes, csak nem mindig tud szépen viselkedni. (káromkodik a vendégek előtt is HA úgy van, meg tud zavarodottan viselkedni)

Amikor látta, hogy kiszóródott a liszt akkor mondogatta, hogy az isten barma f*** amelyik kiöntötte, az szedje is össze és morgott magában, rá szóltam, hogy nem beszélünk így.

Dünnyögött tovább, de nem foglalkoztam vele néztem tovább a listán az árut.

Egy kis idő múlva a sofőr kérdezte tőlem, hogy van valami fogyatékossága a srácnak?

Nekem az jutott eszembe,hogy gúnyolódni akar rajta, és ugye autista, nem lehet fogyatékosnak nevezni, felpillantottam a papírból, mondtam, hogy "nem fogyatékos", és néztem tovább a listát.

A sofőr meg odament a sráchoz, mondott neki valamit, aztán rögtön két olyan pofont levert neki ököllel,hogy majdnem össze is esett (felakadtak a szemei, megszédült, úgy fogtuk meg, és ültettük le, de nem volt eszmélet vesztése, viszont ha nem fogjuk meg a földre zuhant volna)


Állítólag anyázott a liszt takarítása közben, és a sofőr azért kérdezte meg,hogy fogyatékos e mert saját elmondása szerint ha tudja,hogy az akkor nem bántja, de mivel én azt mondtam neki, hogy nem fogyatékos ezért ő úgy volt vele,hogy neki ne anyázzanak.

A főnököm meg nekem esett később, hogy minek mondom hogy nincs semmi baja mikor tudom, hogy milyen és hogy ezzel azt mondtam kb, hogy nyugodtan meg lehet verni.

Nagyon sajnálom a történteken, a takarítónkat is és engem is megviselt, eközben a főnök mégsem hívott rendőrt csak megegyezett a céggel,hogy ezt a sofőrt nem kérjük többet.

Na de basszus, ha még én is beszólok neki a késés miatt akkor engem is jogosan leütne?Vagy azért mert valaki autista vagy nem autista meg lehet verni?

Abban kicsit hibásnak érzem magam, hogy nem figyeltem a srácra, és nem szóltam rá, hogy maradjon csendben mert ilyen szituációban többször kell neki szólni, és úgy viselkedik.

Csak fel sem merült bennem, hogy valakiből ilyen reakciót vált ki.


2019. szept. 24. 18:41
 1/10 anonim válasza:
73%

Huha ez durva sztori. Sajnálom, ne hibáztasd magad, a sofőr volt az igazi fogyatékos.

Nekem a 8 éves fiam és épértelmű autista, én sem mondanám rá, hogy fogyatékos mert nem az.

2019. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Itt nem te vagy a hibás, ez tiszta lap. A sofőr volt a nem normális, az ütést csak önvédelmi célzattal volnék hajlandó elfogadni, ami nyilván nem ez.
2019. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
tiszta sor*
2019. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez nehéz kenyér. Nem a te hibád, de igazság szerint csak te voltál ott, hogy ez ne így alakuljon. Tanultál belőle. Ennyi. Van ilyen sajnos.
2019. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%
Ja még azt hozzátenném, hogy azért sem a te hibád mert nem tudhattad, hogy így fog reagálni a sofőr és gondolom nem akartad elárulni a srác problémáját..
2019. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Elsősorban te vagy a hibás ! A 3 ember közül te voltál a magasabb rangú, a felelősebb beosztású, úgymond a házigazda. Egy szavadba került volna és minden rendben ment volna. De nem tetted meg.
2019. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Molyember ***** válasza:
62%
Azért gondolhattad volna, hogy az eleve ideges sofőr nem puszta kíváncsiságból érdeklődik egy folyamatosan anyázó ember elmeállapota felől. Jelezned kellett volna, hogy van egy kis problémája, nem is értem, miért nem tetted. De nem te vagy a hibás, csak rosszul döntöttél, a sofőrnek meg nem ártott volna a rendőri jelenlét, mert az idegbeteg állatja egy több tonnás gépet vezet.
2019. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Ebben csak te vagy a hibás. Ugyanis a fogyatékos jelzőt nem csak az értelmileg nagyon sérült emberekre használják, így pl az autisták és a végtagveszetett emberek is fogyatékosok. Az olyan emberek mint én akinek hiányzik a végtagja vagy a szellemileg nem teljesen ép emberek mind fogyatékosok vagyunk, csak van aki szellemi, vak aki testi és van aki értelmi fogyatékos.
2019. szept. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy vesszük.Annyit talán mondhattál volna,hogy van egy kis baj a sráccal.Viszont nem tudhattad,hogy a sofőr nekiesik.
2019. szept. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Már miért lenné hibás? Akár fogyatékos valaki, akár nem: senkinek nincs joga ahhoz, hogy tettleg inzultáljon bárkit is.

Örülhet a sofőr, ha nem lett feljelentve...

2019. szept. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!