Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy társkeresőn írok egy...

Ha egy társkeresőn írok egy (pl. ) Erzsi nevű nőnek Erzsike megszólítással, és ő a válaszát úgy írja alá, hogy:. Erzsike - az csak nekem tűnik egy kicsit olyan "izének"?

Figyelt kérdés
Attól még, hogy én becézem, megfelelő-e az, ha ő is becézi magát?
2019. okt. 28. 00:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mentségére szóljon, hogy a tudhatnák egyrészt vidéken használatos, másrészt nyelvtanilag helyes. (a rag a szóhoz igazodik, az u és az a mély hangok, ennek megfelelően a nák rag helyes.)
2019. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#10 - nek: Szerintem meglehetősen ritka hivatalos névnek az Andi - de, hogy valaki ezt ne higgye el, ha Te mondod...a helyedben tuti, hogy én is elküldtem volna (persze átkonvertálva a sztorit férfi - nő viszonyra).
2019. okt. 28. 16:08
 13/18 A kérdező kommentje:
#11 - nek: a szabályokat illetően nem vagyok teljesen spéci....de csodálkoznék, ha itt az a szabály lenne a döntő, amire Te hivatkozol. Tehát, abban a mondatban, hogy: ....tudhatnék még valamit rólad?.... az nákkal sehogyse jó. Attól még, hogy vidéken úgy mondják....pláne, ha valaki járt már valamilyen középiskolába...ott nem mentség a vidékiség. Ha valaki középiskolát ír (ötven felett) - az érettséginek értendő, különben szakmunkásképzői végzettséget kellett volna írnia. Szakmunkásoknál sokminden belefér...
2019. okt. 28. 16:15
 14/18 anonim ***** válasza:
A vidékiség nem iskolázatlanságot, hanem úgynevezett "akcentust", "tájszólást" jelent, ami nem számít önmagában hibának. Persze Erzsike ettől függetlenül még lehet buta.
2019. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Javaslom, hogy a társkeresőn eleve szűrd ki a vidékieket. Mindkettőtöknek jobb lesz az.
2019. okt. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, számomra, hogy valaki vidéki (lakhelye szerint, vagy származását tekintve) (érdekes is lenne, mert én is az vagyok)....
2019. okt. 29. 08:04
 17/18 anonim ***** válasza:
Lehet, tetszett neki a te megszólításod, mert eddig csak Erzsiként gondolt magára, és azért, hogy ezt továbbvigye, ő is így írta alá a levelet.
2019. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát...nem tudom. Szerintem akkor is más az, hogy engem mások hogyan szólítanak -és, hogy én a nevemet (pontosabban a "személyi beazonosítómat", hogy kitől is megy a levél hogyan adom meg.. Tudom, nőknél sokminden más, mint férfiaknál - nem lehet egyszerűen csak átírni a nemeket....Valójában nem egy lényegi probléma ez (sőt, nem is probléma - max csak nekem fura) - nőknél még ez is belefér...
2019. okt. 29. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!