Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó rasszistának lenni?

Miért jó rasszistának lenni?

Figyelt kérdés

Én ugy gondolom mindenki “ Isten gyermeke” akkor miért van ez a rasszizmus ????

Bevallom én félvér vagyok! Anyukám roma , apukám magyar !

De jobban vallom magam cigánynak , minden alkalommal mikor beirom gyakori kérdésekbe azt hogy mit gondoltok a cigányokról , azt kivánom hogy pusztuljon el a föld amiért ilyen embereket hord a hátán ! Hogy lehetnek az emberek ilyen undóritóak ??? Hogy itélkezhetnek ?

Az itélkezés az hogy nem ismered de már megmondod milyen ember ő valójában ! Tényleg ???

Vannak cigányokban meg magyarokban IS olyan emberek akik lopnak , vagy éppen kötekednek , de vannak normális emberek is . Olvasom a kommenteket hogy “ ki kellen irtani őket “ meg a vegyes házzaságról “ undoritó , hogy van gusztusod” stb .

Hát had mondjam el én 8dikos fejjel megértem azt hogy az emberek különböznek , lényegtelen a származás mert a jellem nem attól függ !!! Mikor a vegyes házzaságot szolják le több ember életét itélik el ! A rasszistáktól undoritóbb nem létezik a földön !!!!! Mikor olvasom hogy irtanák ki őket , na de mond meg hogy miért ????? Ők is emberek , ők is esznek , lélegeznek stb te miért lennél másabb ???

Egy szótól , egy mondatól , egy rosszakarásból , elronthatod valakinek az életét !!!!

Miért ilyenek az emberek ?????



Tisztelet a kivételnek


2019. nov. 22. 00:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
62%

Nem jó rasszistának lenni.

Az lenne a legjobb, ha nem kéne felni a cigóktól és becsületesen élnének és nem kínoznák meg az lopott kiskutyát, majd kérnének érte válság díjat, nem lopnának úgy, hogy a rendőrség védje őket és nem késsel járnának szórakozni és szurkálnának másokat....

De a valóság az, hogy a cigány az cigány. És nagyon kevés becsületes és olyan cigány van, akitől nem fél egy normális ember.


A rasszizmus megvéd. És hosszú évszázados tapasztalatokra épít. És hiába pontozol, vagy jelentesz, vagy hordsz el... Majd, ha téged szúr meg, tőled lop, eszedbe jutok én még!

2019. nov. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
61%
Rasszistának lenni nem "jó" vagy "rossz". Sokszor személyes tapasztalat áll mögötte, de az ok lehet tapasztalat nélküli, "tanult" félelem is, vagy beidegződés
2019. nov. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
58%
Én a balhés embereket utálom és nem a cigányokat. Mindig jobban sajnálom azokat, akiket bántanak.
2019. nov. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
63%

Sok rasszista azért rasszista mert így legalább tartoznak valahova, valakik közé.


De attól, hogy sok normális, dolgos, békés roma van, mint ahogy sok balhés igénytelen lusta magyar is, a tapasztalatok kivétel nélkül azt mutatják, hogy a romák 90%a agresszív, kötekedő. Szerintem nem 1 emberrel történt már meg, hogy romák körbe álljak és "van 1 cigid?" , "van nálad egy kis pénz, buszra kell?"

"muti már milyen telód van"

"olcsó cigi nem kell testvérem?"

Meg mikor a zoknit nyomja a kezedbe és hiába nem kéred már követeli az árát.

Pillangó kés meg ott forog legalább egyikőjük kezében.

És ha bármi kérdésre Nem a válasz, jó esetben "csak" leköpködnek függetlenül attól, hogy férfi, nő, gyerek, vagy idős ember az áldozat.

Engem személy szerint a víz lever, ha 2 roma jön szembe velem az utcán mert ha legalább 2en vannak tuti valamelyik belém köt.

Természetesen nem minden roma ilyen.

Ismerek olyan romákat is munkahelyemen, akik tisztességesebbek értelmesebbek és emberségesebbek bárki másnál. (szomorú dolog, hogy ezt ők ugyan így látják beszélgettünk erről.)


Szerintem a jogos félelem vagy esetleg önmagunkban elkonyvelt előítélet még egyáltalán nem rasszizmus.


Nem azzal van gond, hogy más nép, hogy mások a szokások és másabb a mentalitás.

A gond ott kezdődik, hogy amiket leírtam nem egyedi, hanem tipikus esetek és tipikusan romákkal.


Magyar fiatalok sem szentek főleg a kamaszok, ők is be tudnak szólni meg cigit kérni, de ott nem leszel megverve, leköpködve ha elküldöd őket. És nem orditják, hogy "a rák egyen meg te bánat kutya", hanem maximum kirohognek és ott hagynak.

Ott van még Pl az árusok mellett az ócska vasasok. Hiába mondod, hogy nincs vagy, hogy nem kell új szőnyeg csak mondja és mondja erőszakosan.

Nem hiszem, hogy ez rasszizmus.

Csúnyán visszaélnek azzal, hogy ők a kisebbség.

TISZTELET A KIVÉTELNEK!

2019. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
8%
Ez viszonylag egyszerű. Fajgyűlölőnek lenni jó dolog, mert ezzel nem ismered el más faj létezését. Az ember az ember, azt kész. Maximum avvall lehet gond, ha az hogy embernek néz ki nem garantálja hogy ember is lett míg az Istenek is hagynak sok kívánnivalót maguk után ;(
2019. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazatok van , megértem sajnos tudom hogy vannak ilyen romák is ! De szépen kérlek titeket ne itéljétek el a vegyes házzaságot , attól függetlenül hogy Cigány - Magyar ugyanúgy lehet boldog , és szép házzaság !!

Ne irjatok olyat hogy undoritó , gusztustalan , és hogy ha valaki magyar és cigányokhoz házzasodik vagy forditva akkor azt a magyart is cigánynak hivják !!!

Attól függetlenül hogy milyen származású az ember ugyanugy egymásba is szerethetnek ...........


Én mint maradik kb 10% ból származó normális cigány , megértelek titeket , kicsit szégyellem magam is miatta hogy léteznen ilyen normálatlan emberek , s köszönöm annak aki irta hogy vannak kivételek :)


Köszönöm a válaszokat !!!

2019. nov. 22. 20:14
 7/39 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon sok tapasztalatom van.

Borsod.

8ker

Érd.

Székesfehérvár


Tények kontra Vélemények.

2019. nov. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
44%

3 dolog:

- Kivételek, mint fogalom

- Gettók, mint szociológiai problémák

- Általánosítás, mint egészséges módszer


Átlalánosítás és kivételek:


Mindenhol, ahol vannak kivételek, ott a kivétel a nem jellemző, a kisebbség, az elhanyagolható, de figyelembe venni kénytelen részhalmaza az egésznek (-szó viccel élve- kivételt képeznek a német rendhagyó igék - tekintve, hogy több rendhagyó igéjük van, mint nem rendhagyó). De ha mint írtad, 10% kivétel, akkor sokkal egyszerűbb elkerülni azt. Hogy egy életszerűbb példát mondjak, amibe liberális maszlaggal nem lehet belekötni: Erdei bogyók, vagy gombák: van, ami ehető, de sok a mérgező belőle, ezért az ember, aki nem ért hozzá nem eszi. HO-HÓ! Pedig nem csak ehető, hanem szükséges és létfontosságú nyomelemekben és vitaminokban gazdag! Sokaknak ezt kéne fogyasztani, hogy egészségesek legyenek! Akkor mutass rá, hogy ez gomba fej, ami itt van a kosárban, aminek a tetejét lemosta az eső és nagyon hasonlít az őzlábra, de a galócára is, akkor most belekerüljön a levesbe, vagy sem? És ilyenkor nincs nálad egy szakértő és te nem tanultál gombászni, ezért kidobod, mert azt mondod, nem éri meg a kockázatot. Aki nem velük foglalkozik, és nem szánt rá időt, hogy megtanulja ezeket, nem fog kimenni az erdőre és gombát és bogyókat válogatni, mert belehalhat.


Az ember megtanult általánosítani olyan dolgokkal, amikben ne profi és nem tud különbséget tenni, csak nagy általában látja a témát. Ez menti meg az életét. Ez ösztönös és egészséges.


A cigányokkal szerencsére árnyaltabb a helyzet, mert egy kóstolástól nem fogsz rögtön belehalni - itt is vannak kivételek!


Egyik kedves barátom a TComnál dolgozik és bizony cigány. Nem is tagadja - minek? Sőt! Ő nem roma. Ő cigány. Ezt ő mondja. Neki nem tetszik a politikai és gyűlöletkeltő felhajtás, de ő büszke arra, hogy cigány zenét játszik a nagyapja és vannak saját kultúrális szokásai a családjának. Ő kitört és egyetemet tanult. Ő volt az első a családjában, aki idáig jutott. Sokat segítettem neki tanulni. Képzeld, vele nem voltak gondjaim, mint a cigányokkal, mert ő volt a kivétel. De az elején furcsán néztem rá és tartottam tőle, a mélyebb zsebbe raktam a pénztárcámat és nem hagytam őrizetlenül a telefonomat a társaságában. Aztán beszélgettünk, láttam, hogy értelmes, láttam, hogy normális, kezdtem feloldódni, de kellett jó 3 hónap, mire mertem úgy kimenni wc-re, hogy egy szobában hagytam vele a telefonomat.

Szarul esik neki? Biztos!

Tudja, hogy miért? Bizony tudja!

Ő tehet róla? Dehogy!

Kik tehetnek róla? Pontosan tudod te is - nem a rasszisták.



Gettók:

A probléma a cigánysággal és amúgy az összes GETTÓval, hogy átformálja a gondolkodásmódot és kognitív képzavarokat okoz, amitől nem lesz kompaktibilis (összeférhető) a gettóban élő a társadalomban élővel. A gettó törvényei, szokásai mások. Aki abban szocializálódik nem fog tudni viselkedni a valóságban. Ha egy társaságot fogsz és kiteszel a város egyik pontjába és elzárod őket a többiektől, bizony kialakul a saját viselkedési formájuk, amit "kultúrának" is lehet hívni. Ezek a viselkedési formák a környezetből fakadnak és arra való reakciókat mutatják. Az elején. Aztán szépen lassan szokássá válnak (ehhez nagyjából 40-80 nap elég). A sokásból életvitel lesz. Az életvitel meg beleépül a személyiségbe. Amikor eléri a személyiség változást az egyén, akkor megfogod és kiveszed ebből a csoportból és belerakod egy másik csoportba, akkor nagyon nehezen fog tudni beilleszkedni. Önmagát adja, de már a személyisége, neveltetése része lett, amit a gettóban tanult. Nem tud elmondani ezekről, csak nagy erőfeszítéssel.


Szociális védőháló itt rombolja szét az egészet!


Igen ám, de minek erőlködjön valaki, hogy megváltozzon, ha eddig könnyen megélt és nem kellett erölködnie, nem kellett teljesíenie, nem kellett megfelelnie és eltartotta a társadalom? Tényleg minek?

Zéró motiváció van mögötte. Zéró tudás van mögötte: sosem tanult meg küzdeni, viselkedni, erölködni, mindig a könnyebb utat kereste és nem volt semmilyen erkölcs, ami tartást adjon neki, ezért nem tud a társadalomban viselkedni: elkezd fenyegetni, agresszív lesz és a többi primitív dolog, mivel rendes oktatás és példamutatás híján nem tanult meg mást. Nem tanulta meg, hogy le lehet ülni megbeszélni akár egy harmadik féllel, egy békéltető emberrel együtt. Nem taultam meg, hogy a hatóság nem csak őt és a családját akarja bántani, hanem valóban a törvényt akarja betartani minden keretek között. Ezért a gyűlölet beszédre késeléssel válaszol ahelyett, hogy segítséget kérne és a gyűlöletkeltőt kultúrált módon kezelné, mert úgy is lehet - na persze ebben nagy szerepet játszik, hogy a parlamentben és a politikában sem képesek a gyűlöletkeltést emberileg kezelni.


Bizony Borsodban sok gond van a cigányokkal. Kedves rokonom ott dolgozik és segélyeket szokott osztani a rászorulóknak. Ezért és más (kicsit sem veszélytelen) segítőkész munkáért a minimálbért kapja 8 órában, pedig 10 órákat dolgozik, de csak 8ra van bejelentve. Egyszer megkéselte az egyik cigány, mert nem annyit kapott, mint amennyire számított. Miközben a kórhában volt a szúrt sebbel, intézte az ügyét a "gyilkosának", és kiderítette, hogy azért nem annyi, amit kapott, mert megtagadta a közmunkát és többször részegen ment munkába, amiért nem engedték dolgozni. Érdekes módon egy fehér sem támadta meg, amikor kevesebb volt a pénz, hanem megkérdezték: Erzsike, mondja már kedves, nincs ez elszámolva? Miért csak ennyi? Többre számítottam. - A cigány meg kést ránt. És nem egy eset volt. Volt, aki az utcán ütötte meg, vagy lökte fel. Miközben Ő CSAK SEGÍT ÉS HA Ő NEM LENNE, A FALUBAN MINDENKI MEHETNE BE A MEGYESZÉKHELYRE, ÉS NEM JÖNNE HÁZHOZ A PÉNZ. De mégis a cigány megtámadja, a fehér meg tiszteletben tartja, mert látja, hogy ő segít. Na a késeléses történet után kaptak egy rácsos szobát, amiben védve voltak. A késelő ellen nem tett feljelentést - nagy részben, mert félt még nagyobb retorziótól, másrészt, tudja, hogy kap pár ejnye-bejnyét és ugyan úgy fogja tovább csinálni és Erzsikéne is csak a gond van vele a bíróságra járással.


És nézd: van kivétel náluk is! Van 1, azaz egy cigány család, aki rendes munkát keresett és dolgozik a falujukban a 37 közül. Ők élelmiszerrel kereskednek. A többi közmunkás és "vasazik" = lopja a szomszédos falvak és a saját falujának mozdítható részeit és segíjjjen él.


Itt van egy ennyire testközeli történet. És az Erizsikét nem tartjuk normálisnak, mert ezek után is segít. De ő is gyűlöli a cigányokat a szíve mélyén. Ám nem azért segít, mert cigány vagy nem cigány. Ő azért segít, mert ő segít. Mert ő egy angyal. Egy sebzett angyal.



GETTÓBÓL KITÖRNI?

Mocsok nehéz.

- Főleg Erizsikénél, ahol a gyereknek haza kellett vinni az iskolatejet és a kiflit a szülőknek és nem ehette meg a suliban. Az ilyen érzelmileg és testileg - lelkileg kínzott gyerekből hogy legyen bármi, ha a saját anyja nem engedi érvényesülni?

- Vannak, akik nem a legalja, hanem vannak, akik hajlandóak a társadalomban együtt élni. Nemrég volt a plakát kampány, hogy "Ha Magyarorszgára jössz, be kell tartani a törvényeinket!" - Mindig röhögtem rajta. A cigányokra lefordítom ezt a plakátot, úgy is megállja a helyét, mégsem cigányozik annyi ember, mint amenyni migránsozik.

- És van néhány nagyon leliismeretes cigány, aki intergrálódott a társadalomba. Nekik minden nap azzal kell szembesülniük, hogy bizony a származásuk és a bőrszínük miatt előítélettel kezelik őket az emberek. Ennek is van két csoportja: Az egyik kikéri magának, a másik látja, hogy miért van ez. Aki addig eljut, hogy látja, hogy miért van ez, annak lepörög a válláról, mert tudja, hogy nem róla van szó. Tudja és érti a problémát. Ezért egy okos csellel, eltereli a szót arra, amiben ő jó és megmutatja, hogy ő teljesen más, mint aminek gondolják. Ezzel a viselkedéssel elveszi az élét a rasszizmusnak.

- Aztán van az a cigány, aki kitört és minden alkalommal beleköt a társadalomba, amikor a rasszizmus megjelenik, kihasználja azt, hogy ő cigány és úgy érvényesül, hogy a másikat lerasszistázza. Ezek az elemek keltik a feszültséget szándékosan és nem szakadtak el attól a "cigány szokástól", hogy csellel és könnyű munkával legyen javuk mások kárára. És a legdurvább része, hogy a cigányok kárára is megy, mert pontosan növeli a szetereotípiát, miszerint a cigányok még kultúrálódás után is úgy viselkednek, mint anélkül.


Rasszizmus, mint károkozás:

Van egy szint, ami után a Rasszizmus rombol. És van egy szint, amíg az általánosítás - és ennek részeként a rasszizmus is - az emberi természet része. Nyugodtan keress rá wikipédián, olvass utána, értsd meg, hogy miként és miért alakult ki és mennyire hasznos dolog. EGY SZINTIG! NEM TOVÁBB! Egyszerű védekezés és egységben tartás. Ha nem lennének rasszisták az emberek, nem lennének csoportok, nem lennének államhatárok sem és nem lenne magántulajdon sem.

A neonácik és az olyan rasszisták és az anti-rasszisták egy azonos tőről fakadnak, aminek a figyelemfelkeltés és a feszültségkeltés a célja és sosem akarnak békét kötni senkivel, csak a balhé miatt csinálják az egészet. Nincs életcéljuk. Nincs egy olyan pont, amit, ha elérnek, akkor megbékélnek. Nekik lételemük a másikat ingerelni és bomlasztani a társadalmat.

És igen, ide soroltam az anti-rasszistákat is. Mert vannak, akik nem azt akarják, hogy egyénként kezeljék az embert, hanem azt akarják, hogy akik szerintük nem tartoznak abba a csoportba, amibe ők (azaz nem azonosak a nézeteik, gondolataik), azokat meg kell büntetni mindenféleképpen. Ezek az neo-liberális anti-rasszisták. Egy ideig ilyen volt a teljes baloldal Magyarországon. Undorító! Főleg úgy, hogy nem a saját ügyüket hajtják, hanem más ügyén keresztül lovagolnak be a botránykeltés színmezejére. Senki nem kérte az ő képviseletüket, de senki nem mert ellentmondani neki, mert akkor "rasszita" lesz, miközben csak rombolnak. Hányok tőlük!

2019. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak


NEM olvastam végig a kommented


1 részt mert tul hosszu , mást részt mert belekzdtem olvasni és értelmetlenek találtam , nem tudom honnan szeded a gombákat meg ezeket ....... még hasonlatnak elmegy de sajna nem magyar órán vagyunk , na de ez mindegy mivel nem olvastam végig nem akarok belekötni ! Csak a végét láttam hogy hánysz tőlük .............. tudod van nálad normálisabb , tanultabb roma ember , nem sok de van .... mint ahogy a szépnél lesz egy szebb , vagy okosnál okosabb nah szoval biztos erted mire mondom , van normális közte és ha te ezt nem tudod akkor vagy “ még “ nem találkoztál olyannokal vagy már anyira berögzült a rasszista gondolat az agyadba hogy már nem is alarod tudni hogy milyen a normális roma


SAJNÁLAK TÉGED

2019. nov. 23. 19:21
 10/39 A kérdező kommentje:
7/9 Én is borsodi vagyok , szerintem vannak minden városban mindenféle emberek , az hogy te kivel találkoztál még nem irja le a többi roma embert is .....Geeeez
2019. nov. 23. 19:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!